Zavrieť

Porady

Komplikovany vypocet odstupneho

Dobry den.
Po vypovedi s odstupnou dobou 2mesiace ktora koncila 31.4, mi bolo tiez priznane odstupne 2-mesacne. Ako by som to mal skontrolovat, kedze sa mi vyska odstupneho nepozdava.
Podla paragrafu 134. sa rata z mesiacov 11/2010, 12/2010 a 1/2011.
v Januari sme vsak podpisovali dodatok k zmluve, kt. upravovala zakladny plat nizsi o 25percent a rovnako pracovny cas na 6h denne/30 tyzdenne.
Z vyplatnej pasky som zobral hodnoty odpracovane hodiny celkom (tam su zaratane aj sviatky, dovolenka nie) a hruba mzda (tam je zakladna mzda uvedna nizsia ako zakladny zmluvny plat + nahrady za dovolenku). A co dalej?
Z toho si vyratam priemernu hodinovu mzdu za kvartal a tu potom vynasobim x21,74 (tj. priemerny pocet prac. dni v roku) a este x8 (pracovna doba jedneho dna) ? alebo vynasobim priemernu hod. mzdu x 21,74 x6 ? alebo este nejako inak sa to rozdeli?
Poradte mi prosim, som uz z toho jelen.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    XoNoX Pozri príspevok
    Dobry den.
    Po vypovedi s odstupnou dobou 2mesiace ktora koncila 31.4, mi bolo tiez priznane odstupne 2-mesacne. Ako by som to mal skontrolovat, kedze sa mi vyska odstupneho nepozdava.
    Podla paragrafu 134. sa rata z mesiacov 11/2010, 12/2010 a 1/2011.
    v Januari sme vsak podpisovali dodatok k zmluve, kt. upravovala zakladny plat nizsi o 25percent a rovnako pracovny cas na 6h denne/30 tyzdenne.
    Z vyplatnej pasky som zobral hodnoty odpracovane hodiny celkom (tam su zaratane aj sviatky, dovolenka nie) a hruba mzda (tam je zakladna mzda uvedna nizsia ako zakladny zmluvny plat + nahrady za dovolenku). A co dalej?
    Z toho si vyratam priemernu hodinovu mzdu za kvartal a tu potom vynasobim x21,74 (tj. priemerny pocet prac. dni v roku) a este x8 (pracovna doba jedneho dna) ? alebo vynasobim priemernu hod. mzdu x 21,74 x6 ? alebo este nejako inak sa to rozdeli?
    Poradte mi prosim, som uz z toho jelen.
    V tvojom prípade je rozhodujúce obdobie štvrťrok január až marec.
    Keďže bol tvoj pracovný čas 6 hodinový, tak počítaš x6 a nie x8.

    XoNoX je offline (nepripojený) XoNoX

    XoNoX
    rodina1 Pozri príspevok
    V tvojom prípade je rozhodujúce obdobie štvrťrok január až marec.
    Keďže bol tvoj pracovný čas 6 hodinový, tak počítaš x6 a nie x8.
    Prečo sa v mojom pripade rataju mesiace Januar až marec? Tu už neplatí par. 134 ZP
    ods. (2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.
    ? Je to kôli tomu dodatku čo som podpisoval?
    alebo kalendarny štvrťrok sa mysli buď Q1 (Jan. až marec), Q2, Q3, Q4 ? teda keď som skončil v Q2 (31.apriľ), tak sa berie Q1?
    Naposledy upravil XoNoX : 24.05.11 at 19:28

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    XoNoX Pozri príspevok
    Prečo sa v mojom pripade rataju mesiace Januar až marec? Tu už neplatí par. 134 ZP
    ods. (2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.
    ? Je to kôli tomu dodatku čo som podpisoval?
    alebo kalendarny štvrťrok sa mysli buď Q1 (Jan. až marec), Q2, Q3, Q4 ? teda keď som skončil v Q2 (31.apriľ), tak sa berie Q1?
    1. apríl má 30 dní.
    2. predch. kal. štvrťrok aprílu je I. štvrťrok = mesiace 01-03

    XoNoX je offline (nepripojený) XoNoX

    XoNoX
    1. 30 ci 31 dni, to je teraz nepodstatne.
    2. Zakon je komplikovany a niekedy nejasny.
    3. Dakujem vam velmi pekne za vase rady. Uz mi je to jasne a usetril som teda s vasou pomocou seba a uctovnicku o neprijemnu situaciu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak máš jasné, ktoré mesiace patria do kal.štvrťroka - nevidím žiadny problém ...

    Komplikovany vypocet odstupneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.