Zavrieť

Porady

odpisy

dobry den,

moj znamy zivnostnik si kupil v roku 2005 auto,...v roku 2007 zacal podnikat a auto zacal pouzivat na podnikatelske ucely...v sucasntosti mu robim audit uctovnictva a potrebovala by som poradit, co sa tyka odpisovania tohoto auta,...ja tvrdim, ze auto odpisovat moze len dva roky, ale on oponuje a vraj ho moze odpisovat 4roky a to takym sposobom, ze nasiel cenu za ktoru sa v tom roku predaval dany model auta na bazare a podla tej ceny odpisuje 4 roky,..kde je pravda?
za skoru opdoved dakujem
jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Začať používať na podnikateľké účely = norma spotreby x ubehnuté km a paušálne náhrady tuším 0,183 € na 1 kilometer.
    Začať odpisovať = zaradiť auto do majetku firmy. Ak auto bolo zaradené do majetku firmy /otvorená karta HIM/ v roku 2007 , začať odpisovať ako v treťom roku odpisovania z OC v rok 2005. Samozrejme zaplatiť daň z motorových vozidiel.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    avartatef Pozri príspevok
    dobry den,

    moj znamy zivnostnik si kupil v roku 2005 auto,...v roku 2007 zacal podnikat a auto zacal pouzivat na podnikatelske ucely...v sucasntosti mu robim audit uctovnictva a potrebovala by som poradit, co sa tyka odpisovania tohoto auta,...ja tvrdim, ze auto odpisovat moze len dva roky, ale on oponuje a vraj ho moze odpisovat 4roky a to takym sposobom, ze nasiel cenu za ktoru sa v tom roku predaval dany model auta na bazare a podla tej ceny odpisuje 4 roky,..kde je pravda?
    za skoru opdoved dakujem
    jana
    Nie je to pravda. Ak auto v roku 2007 zaradil do obchodného majetku firmy, odpisuje zo skutočnej nadobúdacej ceny auta a odpis si môže uplatniť len za 3. a 4. rok odpisovania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.