Zavrieť

Porady

Postup pri ukončení RD

Dobrý deň. Poradili by ste mi prosím, ako mám postupovať pri ukončení RD? Kde všade to musím nahlásiť a čo k tomu budem potrebovať? Zostala mi ešte dovolenka z roku 2009, ktorú by som si najskôr chcela vyčerpať.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    revayka Pozri príspevok
    Dobrý deň. Poradili by ste mi prosím, ako mám postupovať pri ukončení RD? Kde všade to musím nahlásiť a čo k tomu budem potrebovať? Zostala mi ešte dovolenka z roku 2009, ktorú by som si najskôr chcela vyčerpať.Ďakujem.
    Až si zamestnaná, oznámiš zamestnávateľovi, že dieťa má dňa.....3 roky a na druhý deń nastúpiš do roboty. Už na pracovisku sa dohovoríš o čerpaní dovolenky, myslím že Ti ju v pohode dovolia čerpať hneď po RD.
    Pokiaľ si zamestnanec, Ty nič nenahlasuješ, robí to zamestnávateľ.

    revayka je offline (nepripojený) revayka

    revayka
    Zamestnávateľ chcel , aby som písomne oznámila, kedy nastúpim. Napísala som teda list, v ktorom oznamujem, že 26.6. končím rodičovskú a 27.6. nastupujem do zamestnania a hneď by som chcela čerpať starú dovolenku. To bolo pred 3 týždňami a ešte mi neodpísali... (mali by sa vyjadriť písomne?) Na odbore soc. vecí a rod. mi povedali, že do 8 dní musím hlásiť každú zmenu (pýtala som sa už dávnejšie). A vraj sa to hlási aj na UP a do zdravotnej poisťovni. Tak neviem, radšej sa pýtam.
    (Malý má ešte len 2 roky)

    damda je offline (nepripojený) damda

    damda
    Keď nastúpiš do zamestania, do sociálnej poisťovne podáš RLFO za seba, na ktorom odhlásiš rodičovskú starostlivosť - ukončíš platenie odvodov na dôch.poistenie-teda že už neplatí za teba štát. Je na to lehota cca 8 dní, no nerobia z toho vedu ak to dáš aj neskôr. Do zdravotnej poist. nenahlasuješ zatiaľ nič, to urobí zamestnavateľ-nanovo ťa prihlási (keďže od 1.1.2011 ťa mal podľa nového zák. odhlásiť ako zamca). A na UPSVaR na oddelenie kde si vybavovala rodič.príspevok zanesieš Potvrdenie o tom že znova pracuješ (pýtaj zamestnávateľa nech ti to vystaví), je to len formalita ale chcú to mať (nebudú nič iné skúmať a rodičák ti budú i naďalej vyplácať do troch rokov dieťatka)...

    Postup pri ukončení RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.