Zavrieť

Porady

zníženie hodnoty majetku

ahojte,
chcem sa spýtať v r. 2010 som obstarala stroje. k 31.12., účtovnú závierku som zostavovala 31.3., dňa 17.3 bola znížená kúpna cena strojov - bol urobený dodatok k zmluve.
ako mám vykázať hodnotu strojov k 31.12? v starej sume alebo v zníženej? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanka.pd Pozri príspevok
    ahojte,
    chcem sa spýtať v r. 2010 som obstarala stroje. k 31.12., účtovnú závierku som zostavovala 31.3., dňa 17.3 bola znížená kúpna cena strojov - bol urobený dodatok k zmluve.
    ako mám vykázať hodnotu strojov k 31.12? v starej sume alebo v zníženej? ďakujem
    K 31.12. mali ešte hodnotu, v akej si ich obstarala, tak túto. ALe nebol robený odpis?

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Účtovnú závierku si určite nezostavovala len jeden deň (aj to posledný marcový)

    1. Ak máte auditorov, opýtaj sa - oni sa ti podpisujú pod závierku a majú dosť veľké slovo, ako to vykázať.
    2. Ak nemáte, tak by som to účtovala až v r. 2011 (zníženie OC stroja, a teda prepočítanie odpisov), ale do poznámok by som v časti "Skutočnosti, ktoré nastali po dni, ku ktorému sa zostavuje účtovania závierka)" uviedla, že bol podpísaný takýto dodatok a vypočítala by som, aký by to malo vplyv na odpisy a cenu stroja (t.j. ako keby som to vypočítala z tej novej ceny stroja).
    ok mne ide iba o to aby že k 31.12 viem že sa hodnota znížila tak aby nebol nadhodnotený majetok

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba zaúčtovať opravnú položku vo výške rozdielu a to k 31.12., nakoľko o tejto skutočnosti viete.
    Ešte by bolo zaujímavé vedieť dôvod zníženia OC.
    ako si to vlastne riešila - ved ak si zostavila RUZ 31.3. tak si ju aj odovzdala, prečo to riešiš teraz? nemáte hosp.rok, ale kalendárny, naozaj ide o RUZ k 31.12.2010?

    Keby si nechcela mať aq riešiť uvedený problém, mohla si na výkazy napísať dátum zostavenia 10.3.2011.

    zníženie hodnoty majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.