Zavrieť

Porady

náklady na výstavbu - priestor v prenájme

Dobrý deň,

Potrebovala by som radu:
prevádzka autoservisu je v prenajatých priestoroch /priestor v prenájme od FO/, majiteľ daného autoservisu chce k danej budove, v ktorých v priestoroch je v prenájme pristaviť ďalšiu časť /na svoje náklady/ – halu na rozšírenie svojho terajšieho servisu, ktorá bude spojená s tou budovou, akým spôsobom je možné všetky tieto náklady súvisiace s výstavbou dať do nákladov majiteľovi autoservisu, výška investície bude cca 30.000 €. Akým spôsobom je to možné ošetriť?


ďakujem velmi pekne za akúkolvek informáciu
Naposledy upravil delfy11 : 31.05.11 at 08:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    delfy11 je offline (nepripojený) delfy11

    delfy11
    ďakujem, ale potrebovala by som vedieť, ako mám správne ošetriť to, že budem robiť investíciu na prenajatom pozemku, moja investícia, ktorá bude robiť súčasť budovy , v ktorej som tiež v prenájme, môžem to dať do svojich nákladov ? ako to mám právne a účtovne ošetriť...

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Samozrejme že to musí byť právne ošetrené, minimálne musíš mať povolenie od vlastníka nehnuteľnosti, tiež je dobré dopredu sa dohodnúť čo s investíciou po skončení nájmu. Čo sa týka účtovania, tak účtuješ tak ako o vlastnej investícii (v PÚ cez 042). Po ukončení investície zaradíš a odpisuješ, v Tvojom prípade ide o iný majetok podľa §22.6.d) samozrejme len v prípade že investíciu bude odpisovať nájomca.

    delfy11 je offline (nepripojený) delfy11

    delfy11
    IvoM Pozri príspevok
    Samozrejme že to musí byť právne ošetrené, minimálne musíš mať povolenie od vlastníka nehnuteľnosti, tiež je dobré dopredu sa dohodnúť čo s investíciou po skončení nájmu. Čo sa týka účtovania, tak účtuješ tak ako o vlastnej investícii (v PÚ cez 042). Po ukončení investície zaradíš a odpisuješ, v Tvojom prípade ide o iný majetok podľa §22.6.d) samozrejme len v prípade že investíciu bude odpisovať nájomca.

    dakujem za pomoc

    náklady na výstavbu - priestor v prenájme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.