Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

Viete mi niekto prosím povedať, či sa má podávať priznanie k cestnej dani, alebo stačí len zaplatiť (ak sme auto kúpili v roku 2005 a podali sme vtedy aj priznanie k cestnej dani)? Ďakujem.
Usporiadat
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Nám na daňovom úrade hovorili, že znova musí každý podať daňové priznania. Budú nové tlačivá , ale zatiaľ ich na daňovom nemajú. Taktiež ešte nevedia aké sadzby budú platiť na tento rok.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

klikni tu: http://www.porada.sk/t16772-dao-z-mo...na-r-2006.html a máš tam všetko
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

A daňové priznanie sa podáva iba pri zmene - buď vozidiel, alebo zákona. Ale ak sa nič nemení, tak nepodávam.
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

ale ono sa mení a to sadzby, a nikde v diskusiách som nenašla či teda podať DP ak boli autá zakúpené v r. 2005. No podľa mňa netreba podať DP, stačí len podľa nových sadzieb do 31.1.06 zaplatiť.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ja si tiez myslim lebo v zakone o miestnych daniach je jasne napisane a to:

- Daňovník je povinný podať daňové priznanie správcovi dane do 15 dní odo dňa vzniku daňovej povinnosti alebo do 15 dní odo dňa zmeny skutočností rozhodujúcich na určenie dane, uviesť všetky požadované údaje, daň si sám vypočítať a zaplatiť. Kategóriu vozidla daňovník uvádza z údajov zapísaných v dokladoch vozidla.

pozor pri vzniku alebo zmene

dalej je v zakone definovane co je vznik

Vznik a zánik daňovej povinnosti
(1) Daňová povinnosť dane z motorových vozidiel vzniká dňom
a) pridelenia evidenčného čísla, osobitného evidenčného čísla alebo zvláštneho evidenčného čísla,38) alebo
b) zápisu zmeny držiteľa vozidla v evidencii vozidiel, alebo
c) začatia užívania vozidla na podnikanie alebo v súvislosti s podnikaním, alebo
d) začatia užívania vozidla, ak je daňovníkom osoba podľa § 85 písm. b) a c).
(2) Daňová povinnosť dane z motorových vozidiel zaniká dňom
a) vyradenia vozidla z evidencie45) alebo
b) prevodu držby vozidla na inú osobu, alebo
c) skončenia užívania vozidla na podnikanie alebo v súvislosti s podnikaním, alebo
d) skončenia užívania vozidla, ak je daňovníkom osoba podľa § 85 písm. b) a c).

no a dalej je pisane v oddiely platenia dane toto

(1) Daň sa platí vopred bez vyrubenia najneskôr do 31. januára zdaňovacieho obdobia alebo v štyroch rovnakých splátkach, a to do
31. januára, 30. apríla, 31. júla a 31. októbra, ak celková daň je viac ako 50 000 Sk, alebo v mesačných splátkach vo výške 1/12 ročnej
sadzby dane, a to do posledného dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci, ak celková daň je viac ako 250 000 Sk.

dan sa plati vopred bez vyrubenia...no mne z toho logicky vychadza ze pokial pouzivate v roku 2005 auto na podnikanie tak za rok 2006 netreba podavat danove priznanie ale rovno zaplatit pretoze nedoslo k vzniku ani zmene (stav stale trva)
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

[Citujem: quote=jued]Nám na daňovom úrade hovorili, že znova musí každý podať daňové priznania. Budú nové tlačivá , ale zatiaľ ich na daňovom nemajú. Taktiež ešte nevedia aké sadzby budú platiť na tento rok.[/quote]

To má byť vtip zo strany DÚ? Alebo prespali dobu? Ako sa píše v predchádzajúcom príspevku, pokiaľ nenastali zmeny, daňové priznania nové netreba podávať. Žiadne nové tlačivá nie sú a ani nebudú. A nevedia aké budú nové sadzby? A kedy by sa ich chceli dozvedieť? Normálny človek, ktorého sa to týka si ich už dávno zistil z internetu.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jarino, to nie je vtip. Mne to tiež vždy na DU povedia, keď sa ohradím, že veď netreba....tak mi povedia, že "netreba, ale im to SW nepreklopí"....Slovíčko "nepreklopí" - proste milujem
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

jued
Nám na daňovom úrade hovorili, že znova musí každý podať daňové priznania. Budú nové tlačivá , ale zatiaľ ich na daňovom nemajú. Taktiež ešte nevedia aké sadzby budú platiť na tento rok.
To je vážne asi vtip, nie ? Zaujímalo by ma na ktorom DÚ ešte stále spia...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

A ešte som zabudla dodať, že poviem: OK doručím daňové priznanie......a...nedoručím
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Muška
Jarino, to nie je vtip. Mne to tiež vždy na DU povedia, keď sa ohradím, že veď netreba....tak mi povedia, že "netreba, ale im to SW nepreklopí"....Slovíčko "nepreklopí" - proste milujem
Presne...alebo keď tam volám na základe ich výzvy, že niečo nie je dobre, že tam máme niečo zle...povedia mi: "ja neviem, systém mi tam vyhodil rozdiely". Nakoniec (väčšinou) tam žiadna chyba nie je...ale systém je systém :p Žeby nepreklopiteľný systém ?
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Včera (o 15:45 h) som poslala otázku na DÚ BA IV. a už dnes ráno(!!!) som dostala odpoveď:

Dobrý deň,
pokiaľ ste podávali DP k dani z motorových vozidiel v roku 2005 a daňová povinnosť naďalej trvá, pričom nedošlo k žiadnym zmenám, nie ste povinná podávať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel ale máte povinnosť daň zaplatiť do 31.januára 2005. Upozorňujem Vás však na to, že sa zmenilo číslo účtu. Nové číslo účtu pre zaplatenie dane z motorových vozidiel pre Daňový úrad Bratislava IV je nasledovné:

7000231951/8180 KS: 1144 VS: DIČ

S pozdravom
Ing.Vavreček - styk s verejnosťou
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
cestna dan zaplatena za auto nezaradene v majetku firmy je nadanovy naklad?
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Ano, je to nedanovy naklad.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Daň z motorových vozidiel je daňový náklad aj za auto nezaradené do podnikania.
0 0
Origos Origos

Origos je offline (nepripojený) Origos

Ja som bol v pondelok na DÚ v Petržalke. Už som mal vyplnený formulár na "Daňové priznanie k dani z mot. vozidiel", ale nebolo mi jasné čo dopísať do kolónky 7, oddielu III, (i keď je k tomu návod) :-), tak som zašiel za zamestnankyňou na oddelení pre styk s verejnosťou a tá mi poradila: V prípade, že od vlaňajška mám podané daňové priznanie z motorových vozidiel, a nič sa nezmenilo v súvislosti evidenciou vozidla alebo podnikaním (IČO,DIČ, adresa, typ vozidla, atď. ..) tak sa len zaplatí daň (suma), ktorá je pre Bratislavu nezmenená od vlaňajšieho roku na príslušný účet.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
dan z motorovych vozidiel...manzelia...ako to je to z danou ak ho vyuziju obaja na podnikanie(ide o auto v sukromnom vlastnictve)... treba zaplatit jednu cestnu dan alebo kazda osoba si musi zaplatit za seba
0 0
emrazik emrazik

emrazik je offline (nepripojený) emrazik

Od 1.1. 2006 vzniká povinnosť zaplatiť daň z motorových vozidiel tomu, kto vozidlo využíva. To znamená že táto povinnosť vzniká aj z prenajatých vozidiel a to do 15tich dní od začatia používania. Takže za prenajaté vozidlá, za ktoré daň z motorovýcho vozidiel v roku 2005 platil držiteľ,alebo vlastník, musí od 1.1.06 podať daň.priznanie a uhradiť daň z motorových vozidiel do 15.1.2006 nájomca.
Neviete poradiť, ako je to v prípade ak vozidlo využívajú dve s.r.o.?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
myslim ze je to ten isty problem ci zaplatit dve ci jednu cestnu dan
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
neporadi nam niekto nemal este niekto dany problem z manzelmi?
0 0
tinky tinky

tinky je offline (nepripojený) tinky

Daň z motorových vozidiel v roku 2006


Daňovník, ktorý mal daňovú povinnosť k dani z motorových vozidiel v zdaňovacom období r. 2005 a táto povinnosť naďalej trvá aj v roku 2006, pričom u neho nenastali zmeny skutočností rozhodujúcich na určenie alebo vyrubenie dane, nie je povinný podať daňové priznanie, ale je povinný daň zaplatiť v súlade s § 91 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať