Zavrieť

Porady

narok na odstupne

dobry den, chcela by som vas poprosit o radu ci mam narok a kedy mam narok na odstupne.dna 10.6.2011 mi konci trojrocna materska. zamestnavatel mi ponukol tu istu pracovnu poziciu ako pred nastupom na matersku, ale 11hodinovu pracovnu dobu, ktora mi vsak nevyhovuje z dovodu neprijatia synceka do materskeho zariadenia (nedostatok kapacity) .neviem ci v tomto pripade mam narok na odstupne..vopred vam dakujem za radu
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kika82 Pozri príspevok
dobry den, chcela by som vas poprosit o radu ci mam narok a kedy mam narok na odstupne.dna 10.6.2011 mi konci trojrocna materska. zamestnavatel mi ponukol tu istu pracovnu poziciu ako pred nastupom na matersku, ale 11hodinovu pracovnu dobu, ktora mi vsak nevyhovuje z dovodu neprijatia synceka do materskeho zariadenia (nedostatok kapacity) .neviem ci v tomto pripade mam narok na odstupne..vopred vam dakujem za radu
mení sa týždenný fond pracovného času dohodnutý v pracovnej zmluve ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kika82 Pozri príspevok
dobry den, chcela by som vas poprosit o radu ci mam narok a kedy mam narok na odstupne.dna 10.6.2011 mi konci trojrocna materska. zamestnavatel mi ponukol tu istu pracovnu poziciu ako pred nastupom na matersku, ale 11hodinovu pracovnu dobu, ktora mi vsak nevyhovuje z dovodu neprijatia synceka do materskeho zariadenia (nedostatok kapacity) .neviem ci v tomto pripade mam narok na odstupne..vopred vam dakujem za radu
Záleží od toho, či dostaneš výpoveď, a ako bude formulovaná.
0 0
kika82 kika82

kika82 je offline (nepripojený) kika82

co to znamena???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kika82 Pozri príspevok
co to znamena???
Pretože odstupné môžeš dostať len:
§ 76
Odstupné a odchodné

(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
kika82 Pozri príspevok
dobry den, chcela by som vas poprosit o radu ci mam narok a kedy mam narok na odstupne.dna 10.6.2011 mi konci trojrocna materska. zamestnavatel mi ponukol tu istu pracovnu poziciu ako pred nastupom na matersku, ale 11hodinovu pracovnu dobu, ktora mi vsak nevyhovuje z dovodu neprijatia synceka do materskeho zariadenia (nedostatok kapacity) .neviem ci v tomto pripade mam narok na odstupne..vopred vam dakujem za radu
Musia Ti dať dodatok k pôvodnej pracovnej zmluve, že pracovná doba sa bude meniť na nerovnomernú,.................v zásade v 11 hodinových pracovných smenách. Neviem, čo tam konkrétne napíšu, ale ten dodatok žiadaj, pretože to bude zásadná zmena oproti 8 hodinovému pracovnému času.

Tým, že ho nepodpíšeš, mala by si sa stať pre zamestnávateľa nadbytočnou a tak by si dostala Výpoveď z nadbytočnosti, § 63, ods. 1, písm. b/ ZP, kde budeš mať výpovednú dobu a tiež odstupné.
4 0
kika82 kika82

kika82 je offline (nepripojený) kika82

pracovny fond casu sa nemeni je podla zmluvy, mala som na mysli, ci je zamestnavatel povinny mi vyhoviet ked mam male dieta??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kika82 Pozri príspevok
pracovny fond casu sa nemeni je podla zmluvy, mala som na mysli, ci je zamestnavatel povinny mi vyhoviet ked mam male dieta??
§164 ZP
(1) Zamestnávateľ je povinný prihliadať pri zaraďovaní zamestnancov do pracovných zmien aj na potreby tehotných žien a žien a mužov starajúcich sa o deti.
0 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

Dobrý deň, neviete mi niekto pomocť s odstupným..zamestnanec robil viac ako 5 rokov, pracovný pomer skoncil k 31.4.2011, za tieto mesiace mal takýto príjem :
1 : mesiac - 2011,09 hrubá mzda ( v tom odmena štatutara 597,49 a náhrada za dovolenku 452,56 €)
2: mesiac - 1858,86 hrubá mzda (odmena štatutára v tom zahrnutá 597,49)
3: mesiac - 2108,54 hrubá mzda ( odmena 597,49, náhrada za dovolenku 633,58)
4 : mesiac - 7017,97 hrubá mzda kde je 6136,14 odstupné, 611,54 náhrada za dovolenku....ja netuším ako na tých 6136,14 vobec prišli..vie mi niekto poradiť ako to vypočítali? dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

essay Pozri príspevok
Dobrý deň, neviete mi niekto pomocť s odstupným..zamestnanec robil viac ako 5 rokov, pracovný pomer skoncil k 31.4.2011, za tieto mesiace mal takýto príjem :
1 : mesiac - 2011,09 hrubá mzda ( v tom odmena štatutara 597,49 a náhrada za dovolenku 452,56 €)
2: mesiac - 1858,86 hrubá mzda (odmena štatutára v tom zahrnutá 597,49)
3: mesiac - 2108,54 hrubá mzda ( odmena 597,49, náhrada za dovolenku 633,58)
4 : mesiac - 7017,97 hrubá mzda kde je 6136,14 odstupné, 611,54 náhrada za dovolenku....ja netuším ako na tých 6136,14 vobec prišli..vie mi niekto poradiť ako to vypočítali? dakujem
vypočítaj si priemerný hodinový zárobok za I. štvrťrok. (z hrubej mzdy odpočítaj odmenu štatutára a náhradu za dovolenku, príp. aj sviatok a vydel počtom odpracovaných hodín). Dostaneš priemerný hodinový zárobok.

Odstupné vypočítaš :

priemerný hodinový zárobok x počet hodín denne x 21.74 x počet mesiacov.
1 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

to znamená že to všetko poodpočítavam zrátam hrubu mzdu za 3 mesiace vydelim tými hodinami a to je všetko?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

essay Pozri príspevok
to znamená že to všetko poodpočítavam zrátam hrubu mzdu za 3 mesiace vydelim tými hodinami a to je všetko?
nie je všetko, pokračuješ ďalej vo výpočte podla vzorca, ktorý som ti napísala ...
0 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

vobec mi to nevychádza ked som to prepočítavala...neviete mi dať na seba kontakt a poradiť mi?

1 mesiac po odpočítaní náhrady za dovolenku a odmeny je to 961,04 € a počet hodín 112,50 za mesiac

2 mesaic 1261,37 a 150 odpracovnaých hodín

3 mesaic 877,47 a 120 odpracovaných hodín

v 4 mesiaci tiež dostal mzdu a aj započítané to odstupné.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

essay Pozri príspevok
vobec mi to nevychádza ked som to prepočítavala...neviete mi dať na seba kontakt a poradiť mi?

1 mesiac po odpočítaní náhrady za dovolenku a odmeny je to 961,04 € a počet hodín 112,50 za mesiac

2 mesaic 1261,37 a 150 odpracovnaých hodín

3 mesaic 877,47 a 120 odpracovaných hodín

v 4 mesiaci tiež dostal mzdu a aj započítané to odstupné.
aký má denný, resp., týždenný fond prac.času ?
0 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

v zmluve nieje napísané ale podla všetkého aj ked som to vypočítala tak 7,5h..asi teda 8 a pol hodinová prestávka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

essay Pozri príspevok
v zmluve nieje napísané ale podla všetkého aj ked som to vypočítala tak 7,5h..asi teda 8 a pol hodinová prestávka
odstupné je zrejme počítané aj z odmeny štatutára, ak máš správne uvedený počet odprac.hodín v I. štvrťroku a denný fond prac.pčasu 7,5 hod., mne odstupné vychádza 6256,45€
Naposledy upravil veronikasad : 06.06.11 at 12:44
0 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

sumy som písala ako hrube mzdy v 1 kvartáli.. v 4 mesaici dostal hrubu mzdu mzdu 270,29 a odstupné píšu že 6136,14 €
0 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

veronikasad Pozri príspevok
odstupné je zrejme počítané aj z odmeny štatutára, ak máš správne uvedený počet odprac.hodín v I. štvrťroku a denný fond prac.pčasu 7,5 hod., mne odstupné vychádza 6256,45€

takže ešte viac...no tie hodiny boli na tých výplatných páskach uvádzané tak osm ich iba opísala...a ako ste to počítali teda?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

essay Pozri príspevok
takže ešte viac...no tie hodiny boli na tých výplatných páskach uvádzané tak osm ich iba opísala...a ako ste to počítali teda?
hrubá mzda - náhrady /počet hodín = priemerná hod. mzda

12,7905 x 7,5 x 21,74 x 3(mesiace) = 6256,45€

Na aprílovej páske by si mala mať priemerku, skontroluj či je rovnaká ako suma ktorú som vypočítala ...(12,7905€)
0 0
essay essay

essay je offline (nepripojený) essay

veronikasad Pozri príspevok
hrubá mzda - náhrady /počet hodín = priemerná hod. mzda

12,7905 x 7,5 x 21,74 x 3(mesiace) = 6256,45€

Na aprílovej páske by si mala mať priemerku, skontroluj či je rovnaká ako suma ktorú som vypočítala ...(12,7905€)

no na aprílovej je hruba mzda 270,29 € odstupné 6136,14 a hodin je tam 33,75. ked to vyypočítam tak to nevyjde na tu hodinovu mzdu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

essay Pozri príspevok
no na aprílovej je hruba mzda 270,29 € odstupné 6136,14 a hodin je tam 33,75. ked to vyypočítam tak to nevyjde na tu hodinovu mzdu.
akú priemerku má na aprílovej páske ? (nie hodinovú mzdu, ktorou je počítaná výplata za apríl. Malo by to byť niekde medzi osobnými údajmi zamestnanca)
0 0
Načítať ďalšie