Zavrieť

Porady

OČR

anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Velmi pekne prosim, este som OCR nikdy nemala a neviem co a ako.
Nieco som vyhladala, ale vacsinou je to z roku 2004 a to sa od vtedy toho uz tolko zmenilo.

Zamestnanec doniesol majitelovi ziadost o OCR (este ju nemam v ruke) s tym ze ma manzelku hospitalizovanu a on sa bude starat o syna (ma 3,5 roka).
Nemal by doniest nejaky papier od lekara ze bude na OCR?
Potom ten papier od lekara + potvrdenie zamestnavatela zaslem do SP?
Platim mu 10 dni OCR ja (ako pri PN) alebo hned SP?
Treba nahlasit SP prerusenie?

Ak este mate sil, tak prosim vysvetlite mi to polopate.
Dakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anet
V
Nemal by doniest nejaky papier od lekara ze bude na OCR?
Potom ten papier od lekara + potvrdenie zamestnavatela zaslem do SP?
Platim mu 10 dni OCR ja (ako pri PN) alebo hned SP?
Treba nahlasit SP prerusenie?
Ak este mate sil, tak prosim vysvetlite mi to polopate.
Dakujem.
1.musíš mať doklad.
2.pošleš aj potvrdenie od lekára, aj jeho potvrdenie o VZ do SP
3.Nahlásiš prerušenie na RL FO.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Velmi dakujem, zachranila si ma.
Chcela som ti dat bodik,ale nechce ho odo mna , vraj neskor.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anet
Velmi dakujem, zachranila si ma.
Chcela som ti dat bodik,ale nechce ho odo mna , vraj neskor.
Nevadí, aj neskôr je lepšie ako nikdy.
príjemný večer.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Tweety
3.Nahlásiš prerušenie na RL FO.
Podľa mňa RLFO netreba poslať na Sociálnu poisťovňu, len v prípade, že zostane na ošetrovnom (predtým OČR) viac ako 10 dní.
Do zdravotnej poisťovne ale treba poslať hromadné oznámenie.
1 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Súhlasím so Zitou, prerušenie sa nahlasuje až keď potreba OČR trvá jedenásty deň a viac - je to na zadnej strane reg. listu FO, oddiel 10. Mne sa zdá že pri OČR neplatíš náhradu príjmu, ale od 1. dňa sa dáva ošetrovačka SP a ona je vypláca celú - ale pre istotu si to ešte over.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ošetrovné od prvého dňa platí Sociálna poisťovňa. Náhrada príjmu je len pri práceneschopnosti u zamestnancov.
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Do SP zaslať prerušenie až od 11. dňa OČR, pretože od toho dňa (ak bude tak dlho na OČR) musí mať prerušenie poistného, zároveň sa môže prihlásiť ako dobrovoľný platca až do ukončenia OČR. Po ukončení OČR zamestnávateľ musí zaslať do SP ukončenie prerušenia.
0 0
Jana P Jana P

Jana P je offline (nepripojený) Jana P

Ahojte, ako je to s OČR pri prelome mesiaca? To potvrdenie, že očr trvá aj nasledujúci mesiac je len pre zamestnávateľa alebo to odovzdávam aj na soc. poisťovni?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AJ do SP.....
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Zoltán Kovács Pozri príspevok
AJ do SP.....
...iba pripomínam...nezabudni začiatok a koniec OČR nahlásiť na ZP
1 0
Jana P Jana P

Jana P je offline (nepripojený) Jana P

Ďakujem. A stačí to odovzdať pri ukončení očr? (odovzdám naraz začiatok, prelom aj ukončenie)
0 0
Jana P Jana P

Jana P je offline (nepripojený) Jana P

Vďaka za pripomienku, očr robím prvý raz, ako sa to nahlasuje na ZP?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Jana P Pozri príspevok
Vďaka za pripomienku, očr robím prvý raz, ako sa to nahlasuje na ZP?
áno, stačí Ti dať na jednom začiatok aj koniec- kód 10
1 0
Jana P Jana P

Jana P je offline (nepripojený) Jana P

Aha, ďakujem :-)
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Jana P Pozri príspevok
Ahojte, ako je to s OČR pri prelome mesiaca? To potvrdenie, že očr trvá aj nasledujúci mesiac je len pre zamestnávateľa alebo to odovzdávam aj na soc. poisťovni?
Teraz som sa pozastavila nad tým - veď pri OČR predsa nedávaš Poukaz na pokračovanie...na OČR máš začiatok a hneď /aspoň mne tak nosia/ koniec. Túto postupuješ hneď od 1.dňa na SP spolu s Potvrdením z-ľa ...
ak náhodou OČR trvá dlhšie - od 11.dňa prerušuješ RLFO na SP
2 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Evka, a ja sa chodím pozerať na Vaše odpovede, lebo to bola aj pre mňa novinka. Volala som u nás na SP - tiež máme pracovníčku na OČR a tam mi povedali, že nič sa nezmenilo a že v prípade OČR nie je žiaden lístok - "Preukaz o trvaní ...", a tak som si myslela, že iba my tu u nás niečo nevieme.
0 0
Jana P Jana P

Jana P je offline (nepripojený) Jana P

Tak fajn :-). S očr som sa stretla prvý raz a ten preukaz o trvaní som dostala.-). Viem, že pri PN ho odovzdávam. tak ho nechávam zamestnávateľovi a na SP odovzdám začiatok a koniec očr, áno? Dlhšie ako 10 dní to nebude, takže prerušenie nedávam. Ďakujem ešte raz za odpovede.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jana P Pozri príspevok
Tak fajn :-). S očr som sa stretla prvý raz a ten preukaz o trvaní som dostala.-). Viem, že pri PN ho odovzdávam. tak ho nechávam zamestnávateľovi a na SP odovzdám začiatok a koniec očr, áno? Dlhšie ako 10 dní to nebude, takže prerušenie nedávam. Ďakujem ešte raz za odpovede.
Ak máte vo firme zavedený systém, že PN-ku a OČR-ku si do SP nosí zamestnanec sám, tak začiatok a koniec pre zamestnávatela len ofoť a originály+prechodku odnes do SP.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Jana P Pozri príspevok
Tak fajn :-). S očr som sa stretla prvý raz a ten preukaz o trvaní som dostala.-). Viem, že pri PN ho odovzdávam. tak ho nechávam zamestnávateľovi a na SP odovzdám začiatok a koniec očr, áno? Dlhšie ako 10 dní to nebude, takže prerušenie nedávam. Ďakujem ešte raz za odpovede.
Pravdupovediac, naši zamestnanci majú OČR, ktoré prechádzajú aj do ďalšieho mesiaca, ale ešte nikto nedoniesol Preukaz o trvaní... Fakt, nestretla som sa s tým.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tuež to počujem prvýkrát, aj keď OČR-ky neriešim až tak často ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať