Zavrieť

Porady

OČR od 11. dňa

Dobrý deň, dávno som nemala OČR, preto si chcem overiť správnosť postupu.
Zamestnanec mal v septembri OČR 11 kalendárnych dní.
Sociálna poisťovňa - začiatok aj koniec OČR som odstúpila, 10 KD zaplatí SP, za ten 11. deň už nedostane nič. Zamestnávateľ oznamuje prerušenie na RLFO (prerušenie na ten 1 deň, kód 4) do 8 dní.
Zdravotná poisťovňa - oznamujem celé obdobie OČR 11 dní kód 1O (platiteľ štát) do konca októbra.
Na Žiadosti o ošetrovné (skončenie potreby ošetrovania) lekár napísal, že ošetrovanie bolo potrebné do 30.09.2013 a v zátvorke je uvedené vrátane. To znamená, že nárok na ošetrovné je aj za tento deň, t.j. 30.09.2013?
Nezabudla som na nič?
Ďakujem
Naposledy upravil milanr : 04.10.13 at 07:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maria- je offline (nepripojený) maria-

    maria-
    Aj ja som mala takú OČR- lekár zle vypočítal dni, tak aby sme nerobili prerušenie poistenia lekár opravil ukončenie OČR.
    milanr No OČR je už odovzdaná na sociálnej poisťovni, takže nejaká oprava už asi nie je možná. Ten 11. deň OČR sa musí posúdiť ako prerušenie, preto ma zaujíma, či postup uvedený v dotaze je správny. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.