Zavrieť

Porady

Ludia, zacnime pozivat kolektivny rozum.

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Pri obede som pocuvala rozhlasove dialogy s pani Belousovou a zistila som, ze ked uz nema ziadne politicke krytie, tak zacina pouzivat svoj rozum a hovorit veci, ako su. Jedna z nich je ta nestatstna volba generalneho prokuratora, ktora vraj traumatizuje celu spolocnost, ked to pocujem, tak vzdy sa zamyslim,ako mi prave tato vec, v case, ked ludia maju tak malo prostriedkov, ze rozmyslaju nad kupou jedneho paru ponoziek, trha zily. Ale media ma presviedcaju, ze mam si hodit maslu prave koli GP. A tak, ako povedala politicka, ked zacneme pouzivat svoj rozum zistime, ze v podstate ide o to, ktoremu taboru, ktory g.prokurator co zakryje, pripadne najdeme jedneho, co to bude ochotny urobit pre vsetkych.
Dalsia vec, co mi uz davno lezie na nervy je, ako ma stale vsetci presviedcaju, ze stat je apriori zly hospodar a vsetko treba sprivatizovat, ja si tym svojim rozumom zase myslim, ze ked je moj podnik a s nikym s on nedelim, tak ked ho budem poriadne spravovat, cely zisk je moj, samozrejme len vtedy, ked do jeho vedenia nedam mamu, svokru, vnuca a dalsiu rozvetvenu rodinu, ale odbornika, dam mu primerany plat, nie 4x taky ako ma prezident, a pravne ho osetrim, aby podnik neprisiel ku krachu z nedbanlivosti. Ja samozrejme nie som polyhistor a preto neviem ako, ale urcite nie tak, ze ked niekto dovedie podnik do cervenych cisiel, tak mu vyplatim 5 rocny plat, vezmem si ho ako poradcu este vyssie a nic sa mu nestane.
Dnes je vela veci, kde nas masivne presvedcaju, ze inak to nejde, ale to je vsetko len klise, vzdy to ide aj inak, len zrejme sa to tym hore nehodi, aby to bolo inak.
Naposledy upravil tetrisss : 04.06.11 at 16:25
Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Máš pravdu, všetko je len v ľuďoch a ktorákoľvek vláda tam bude, tak každý má svoju rodinu a priateľov, ktorí sú na funkcie tí praví.
Privatizovať - prečo ? Keď vie privatizér hospodáriť a mať zisk, tak prečo to nevie zabezpečiť štát? Nie povoliť rozkrádanie (toho tu už bolo dosť) ale prísnu kontrolu. A keď bude mať štát zisk, nech odmeňuje odborníkov.
U nás sa len poukazuje a hlavne pred voľbami ale po voľbách je to detto.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Poznáte nejaký štátny podnik okrem bývalého "východného bloku" ktorý by bol " IN" vo veľkom zisku ,ja nie.Štátne podniky sú lemry neschopné inštitúcie vhodné len na rozkrádanie a odkladanie vhodných súdruhov na dôchodku.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ano, statne podniky nestoja velakrat za vela, ale preco? Urcite nie preto, ze ich vlastnikom je stat, aj v inych krajinach statne vlastnictvo existuje. Ziadna ekonomicka pricina nejstvuje, aby statny podnik nemohol prosperovat, len u nas to nevieme zabezpecit a ty sa zobud, sudruhovia uz 20 rokov nie su, teda su, ale urcite ich nik nepodporuje.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

tetrisss Pozri príspevok
Ano, statne podniky nestoja velakrat za vela, ale preco? Urcite nie preto, ze ich vlastnikom je stat, aj v inych krajinach statne vlastnictvo existuje. Ziadna ekonomicka pricina nejstvuje, aby statny podnik nemohol prosperovat, len u nas to nevieme zabezpecit a ty sa zobud, sudruhovia uz 20 rokov nie su, teda su, ale urcite ich nik nepodporuje.
že "ekonomická príčina"

a vraj "zabezpečiť"


Vieš aký je hlavný dôvod? Nie sú na to ľudia... aspoň tu na Slovensku určite nie. Bude musieť prejsť veľa času, kým tu ľudia dostanú zo seba tie staré mapy...

Väčšina slovákov sa musí najprv naučiť urobiť ten 1. krok. A nie čakať, že má prísť niekto, kto tu niečo zabezpečí. Ľudia by si tu mali v prvom rade uvedomiť, že nikto im nemá čo riešiť ich osudy. Že nepríde žiadny záchranca, čo tu vytvorí spravodlivý a dobre fungujúci sociálny štát plný kadejakých istôt. Každý musí začať od seba...

Ja by som bol za to, aby v rukách štátu zostalo čo najmenej. Predal by som Slovenskú poštu, Cargo, letisko....

Stačí sa zamyslieť nad tým, ako je možné, že Košické letisko, kde je štát iba 34% vlastníkom vykázalo 3-násobne vyšší zisk ako (NAŠE) letisko v hlavnom meste. Železnice berú zo štátnej pokladne stovky miliónov vo forme dotácií a napriek tomu vyrábajú stratu ďalších XXX stovák miliónov. Verejnoprávne médiá sú na tom rovnako. Kým tie súkromné dokážu generovať zisk, tie štátom vlastnené sú len čiernou dierou. Prostredníctvom ktorej sa nabaľujú kadejakí darmožráči.

Nech sa pozrieme na hocičo, čo vlastní štát, zistíme, že to je vždy v strate. Všetky banky dokážu tvoriť zisk, iba Eximbanka je v strate. Neviem ako je na tom Slovenská pošta, či aspoň tá dokáže byť v pluse, ale aj tam je badať to, že to nevlastní nikto, resp. že sa jej zamestnanci môžu správať k zákazníkom tak, ako by im ani na nich nezáležalo... však na poštách vládne absolútna neochota (česť výnimkám).

Už som to tu hádam tisíckrát napísal, že tam kde niet majiteľa, tam niet ani zodpovednosti.

A tam kde niet zodpovednosti, tam niet ani výsledkov.

Vieš, niečo treba zabezpečiť... ale väčšinou je potrebné skôr vytvoriť.

Zhrnutie:
NIET HORŠIEHO VLASTNÍKA AKO JE ŠTÁT.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
220870 Pozri príspevok
Poznáte nejaký štátny podnik okrem bývalého "východného bloku" ktorý by bol " IN" vo veľkom zisku ,ja nie.Štátne podniky sú lemry neschopné inštitúcie vhodné len na rozkrádanie a odkladanie vhodných súdruhov na dôchodku.
Dcera nasho priatela byva v Norsku. Norsko ma bohate naleziska ropy a plynu a toto vsetko je STATNE. Ludia sice platia vyssie dane ako platime my, ale maju zdravotnictvo, skolstvo, socialne zabezpecenie ZADARMO. Stat toto plati nielen z dani poplatnikov, ale hlavne zo zisku STATNYCH podnikov.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

durisovad Pozri príspevok
Dcera nasho priatela byva v Norsku. Norsko ma bohate naleziska ropy a plynu a toto vsetko je STATNE. Ludia sice platia vyssie dane ako platime my, ale maju zdravotnictvo, skolstvo, socialne zabezpecenie ZADARMO. Stat toto plati nielen z dani poplatnikov, ale hlavne zo zisku STATNYCH podnikov.
...a vraj sú aj také miesta vo Švajčiarsku, kde sa ovocie predáva samo .

Na kraji cesty sú prepravky naplnené ovocím, stôl s váhou a s cenovkou, kde je napísané koľko stojí 1 kilogram. Ľudia zastavia, sami si naberú a do škatuľky vložia sumu, koľko majú. Skús to realizovať tu .
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tu by si vela ludi ovocie vzala a nezaplatila, to mi je jasne. Ale preco? Pretoze si povedia, ze ked mozu politici kradnut miliony, obycajni ludia si mozu ukradnut kilo kapusty. Keby sa ti tam hore spravali moralne, postupne by sa to iste naucila vacsina naroda. Lenze tu sa schody zametaju odspodu, proti logike.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pretože všetci, ktorí viedli a vedú túto guberniu ma dlhodobo v médiách presviedčajú, že štát je zlý hospodár, tak podľa toho sa aj dlhodobo správam. no zverili by ste niekomu niečo, kto je zkorumpovaný, bordelár, nezodpovedný, ... a naviac aj keď mu dačím prispejete, všetko prefláka a nevidno žiaden úžitok?
štát je chorý - jeho diagnóza je f63 - lebo: dáte mu 5, zmizne nevedno kam 5, dáte mu 100 - zmizne v nenávratne 100, .... a tí, ktorí majú diagnózu f63 sú veľmi, veľmi ťažko liečiteľní.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

durisovad Pozri príspevok
Tu by si vela ludi ovocie vzala a nezaplatila, to mi je jasne. Ale preco? Pretoze si povedia, ze ked mozu politici kradnut miliony, obycajni ludia si mozu ukradnut kilo kapusty. Keby sa ti tam hore spravali moralne, postupne by sa to iste naucila vacsina naroda. Lenze tu sa schody zametaju odspodu, proti logike.
Politici... obyčajní ľudia... by sa naučila... väčšina....


Aj politici sú obyčajní ľudia.
Tiež sa narodia ako obyčajní ľudia...
Tiež sa snažia rovnako ako obyčajní ľudia...

Chcem tým povedať, že politici k nám neprichádzajú z Marsu. A nečakaj ani to, že sa tu ukážu nejakí z Nórska či zo Švajčiarska . Vždy keď sú voľby, slováci sa snažia vybrať tých najlepších . A potom tí, ktorým dá väčšina najviac hlasov, tí sa tu pokúšajú niečo urobiť... Nebudem teraz komentovať kto, ako, a o čo sa snažia . Každý jeden politik je jedným z nás. Keď tu bude väčšina schopná myslieť trocha inak, tak potom môžeme čakať, že to tu bude vyzerať inak. Ono to všetko začína úplne dole. Treba začať naozaj odspodu, aj keď Tebe sa to asi nezdá .

Keď bude predavačka v obchode, policajt na ceste, lekár v nemocnici, úradníčka, čašníčka... ochotne a s úsmevom na tvári robiť svoju prácu... keď svoju prácu budú brať ako poslanie... keď prestanú hovoriť "čo by ste chceli za tie peniaze?" keď prestanú čakať, že ich najprv musí niekto naladiť... že by najprv mali tí druhí byť lepší.... až potom tu nastane zmena.

Či ako to je? Čaká sa na slušných politikov? Čakáme, že budú najprv tí druhí slušní? Väčšina tu vôbec nie je rozumne zmýšľajúca. Ľudia tu myslia veľmi zvláštne. Aj založenie tejto témy je iba dôkazom toho...
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mozno by pomohlo, keby sme mohli volit konkretnych ludi a nie strany, ktore do funkcii dosadia toho, koho chcu. Keby sme mali zvoleneho svojho politika a nerobil by poriadne, mali by sme mat moznost ho odvolat a brat na zodpovednost, ale nielen tzv.politicku, ale aj trestno-pravnu. Som presvedcena, ze postupne by sa aj ti vysoki naucili poriadku a slusnosti. Lenze pokial budeme mat partokraticky system, bude to tak ako je to aj teraz.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Preto vsetko, co ste tu povedali, zacnime pouzivat svoj rozum a nie vselijake klise. Tlacia nam ti mocni do hlavy same hluposti, aby mohli na nas profitovat a ide im to na Slovensku paradne. Minule povedal spravne p.Schutz, ze system je chory a produkuje stale tych istych Meciarov, Dzurindov, Ficov a my stale naivne dufame, ze tentokrat zvolime tych lepsich, nie, preto ze ziadni lepsi nejestvuju, kazdy hlada vyhody predovsetkym pre seba a nikoho nezaujima ten druhy, lenze donekonecna to takto nepojde, pretoze retaz je tak silna ako jej najslabsie ohnivko. Dnes mam chut citovat p.Belousovovu, lebo dobre podotkla, ze nastane za chvilu cas, ked uz bude vsetko sprivatizovane a nebude ineho vychodiska, ako najst ludi, ktorym bude zalezat na rieseniach, novych a ucinnych, lebo inej cesty nebude.
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tetrisss Pozri príspevok
Preto vsetko, co ste tu povedali, zacnime pouzivat svoj rozum a nie vselijake klise. Tlacia nam ti mocni do hlavy same hluposti, aby mohli na nas profitovat a ide im to na Slovensku paradne.
Čo vlastne chceš? V názve chceš používať kolektívny rozum, alebo tu zrazu svoj rozum?

Minule povedal spravne p.Schutz, ze system je chory (systém je chorý v tom, že tí volení rozhodujú o našich súkromných veciach a nie len o tých verejných. Choré je to, že si o tých súkromných veciach nechávame rozhodovať cudzích a hlavne štát.) a produkuje stale tych istych Meciarov, Dzurindov, Ficov a my stale naivne dufame, ze tentokrat zvolime tych lepsich, nie, preto ze ziadni lepsi nejestvuju, kazdy hlada vyhody predovsetkym pre seba a nikoho nezaujima ten druhy(No konečne, že si na to prišiel. To že každého zaujíma vlastný prospech je normálne. Túto vlastnosť využíva trh, ale ten zároveň aj vylučuje nezáujem o záujmy tých druhých.), lenze donekonecna to takto nepojde, pretoze retaz je tak silna ako jej najslabsie ohnivko.

Dnes mam chut citovat p.Belousovovu, lebo dobre podotkla, ze nastane za chvilu cas, ked uz bude vsetko sprivatizovane (skôr nastane čas, keď už bude všetko prešustrované) a nebude ineho vychodiska, ako najst ludi, ktorym bude zalezat na rieseniach, novych a ucinnych, lebo inej cesty nebude. (iná cesta je a aj sa hojne využíva. Dávno sa tu už tunelujú aj výplaty)
Vyzývaš na používanie rozumu a logiky, ale samému sa ti to akosi nedarí.
Hľadáš súvislosti tam kde nie sú a tam kde sú, ich vylučuješ, popieraš.
Sám popieraš logiku a zamieňaš si následok s príčinou.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Samozrejme, ze musim pouzivat svoj rozum, ale jeden rozum nic nezmoze, ty pouzivas svoj rozum iba negativne, vies nieco aj vymysliet, alebo musis byt vecny opozicnik, tak daj nejake riesenie. A za riesenie nepovazujem zhodnotenie stavu, to dokazeme zrejme vsetci. To je cesta k prospechu, ze vezmem aj tvoju vyplatu???
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ja by som skôr povedala - prestante používať kolektívny rozum, začnite používať vlastný!
7 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nikto sa nechce priznat, ze svojho rozumu nema dost a dozaduje sa pouzivania toho kolektivneho. Podvedome mysli, ze ten kolektivny je lepsi.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

durisovad Pozri príspevok
Nikto sa nechce priznat, ze svojho rozumu nema dost a dozaduje sa pouzivania toho kolektivneho. Podvedome mysli, ze ten kolektivny je lepsi.
Rozum to je to jediné, za čo Bohu nenadávame, pretože si myslíme, že ho máme dosť.
4 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hm, hm, to je vsetko pekne, ale samostatne sme akosi nic nevymysleli, inak by to tu inak vyzeralo.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Vymysliet by sme aj vymysleli, ale nemame silu to presadit.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

štátny podnik je podnik ako každý iný, a tie veľké nadnárodné giganty ako fungujú, tam tiež konkrétny majitelia ani nevedia ako to funguje, lenže majú prepracovaný systém cukru a biča, preto si nedovolí nikto viac privlastniť ani niečo za nedbať. Ak niečo niekto zanedbá tak tvrdý postih, ak na to nepríde nadriadený tak aj jeho tvrdý postih, alebo v tých nadnárodných podnikoch funguje cochcáreň? Generálny riaditeľ neriadi posledného robotníka, ale svoji piatich, šiestich maximálne desiatich námestníkov, tí majú zase svojich podriadených a tí zase svojich až prídeme k poslednému posunovačovi. Tak isto to funguje aj v štáte ak sa nedodržiavajú nastavené pravidlá nájde sa vinník nejaký majster a kopr(koncový pracovník). Lenže ministri sú tak veľkí inteligenti že nedokážu svojim vlastným rozumom vytvoriť jasné pravidlá fungovanie. Lenže ak je minister na h...o, tak prehlási že štát je zlý vlastník. Ako napríklad prečo nemôže štát budovu daňového riaditeľstva kúpiť, ale si ju musí prenajať? Prečo si ja pre svoju firmu neprenajímam budovy ale budujem vlastnú? Asi by som sa musel sám nakopať do zadku za taký nápad.
2 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ano, presne o tom hovorim, ziadna ekonomicka pricina nie je, aby statny podnik nemohol fungovat. Ved je uplne smiesne, ak nam zase predkladaju ako axiomu, ze teplarne treba predat, lebo su stratove. To mi chcete povedat, ze nejaky novodobi samaritani sa ulutia tych chudakov a prevezmu na seba stratu teplarni len tak, figu, ti ludia presne vedia, ze je to podnik, kde sa da zarobit a ano, kopnut takeho sefa do r..i, ked on nevie ako to dosiahnut. A nevie to dosiahnut, ked uz ten podnik vlastni a nemusi na jeho zaobstaranie nic vynalozit oproti tym samaritanom.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať