Zavrieť

Porady

Ludia, zacnime pozivat kolektivny rozum.

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Pri obede som pocuvala rozhlasove dialogy s pani Belousovou a zistila som, ze ked uz nema ziadne politicke krytie, tak zacina pouzivat svoj rozum a hovorit veci, ako su. Jedna z nich je ta nestatstna volba generalneho prokuratora, ktora vraj traumatizuje celu spolocnost, ked to pocujem, tak vzdy sa zamyslim,ako mi prave tato vec, v case, ked ludia maju tak malo prostriedkov, ze rozmyslaju nad kupou jedneho paru ponoziek, trha zily. Ale media ma presviedcaju, ze mam si hodit maslu prave koli GP. A tak, ako povedala politicka, ked zacneme pouzivat svoj rozum zistime, ze v podstate ide o to, ktoremu taboru, ktory g.prokurator co zakryje, pripadne najdeme jedneho, co to bude ochotny urobit pre vsetkych.
Dalsia vec, co mi uz davno lezie na nervy je, ako ma stale vsetci presviedcaju, ze stat je apriori zly hospodar a vsetko treba sprivatizovat, ja si tym svojim rozumom zase myslim, ze ked je moj podnik a s nikym s on nedelim, tak ked ho budem poriadne spravovat, cely zisk je moj, samozrejme len vtedy, ked do jeho vedenia nedam mamu, svokru, vnuca a dalsiu rozvetvenu rodinu, ale odbornika, dam mu primerany plat, nie 4x taky ako ma prezident, a pravne ho osetrim, aby podnik neprisiel ku krachu z nedbanlivosti. Ja samozrejme nie som polyhistor a preto neviem ako, ale urcite nie tak, ze ked niekto dovedie podnik do cervenych cisiel, tak mu vyplatim 5 rocny plat, vezmem si ho ako poradcu este vyssie a nic sa mu nestane.
Dnes je vela veci, kde nas masivne presvedcaju, ze inak to nejde, ale to je vsetko len klise, vzdy to ide aj inak, len zrejme sa to tym hore nehodi, aby to bolo inak.
Naposledy upravil tetrisss : 04.06.11 at 16:25
Usporiadat
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

My "západ" nedobehneme, ani keď nám pôjde oproti. Skrátka - po nás potopa.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Mnohý už v politike mali dávno skončit-napríklad taký Kaník,ten bol ako minister vymenený a k tomu mal mnohé kauzy a znovu je poslanec,neplní sluby ktoré tak velkohubo rozdával v predvolebnom blogovaní,ale aj mnohý další a to tak z opzície ako aj z koalície-inde odišli v pravú chvílu z politiky také osobnosti ako Thacherová,Kohl atd-u nás z velkej politiky sa bude odchádzat až na cintorín./z komunistov demokrati ktorý si myslia že sú feudalisti a že majú právo na doživotné panstvo/
0 0
ppan2 ppan2

ppan2 je offline (nepripojený) ppan2

220870 Pozri príspevok
Poznáte nejaký štátny podnik okrem bývalého "východného bloku" ktorý by bol " IN" vo veľkom zisku ,ja nie.Štátne podniky sú lemry neschopné inštitúcie vhodné len na rozkrádanie a odkladanie vhodných súdruhov na dôchodku.
napriklad cesky CEZ
0 0
BlankaK BlankaK

BlankaK je offline (nepripojený) BlankaK

Prosím nezavrhujte štátne podniky ako celok. Aj v nich sú šikovní ľudia vo vedení, ktorým na ich fungovaní naozaj záleží. Ale dobrý výsledok záleží od mnohých iných faktorov, ako napr. konkurencia
trhu,cena vstupných nákladov a nielen od schopnosti alebo neschopnosti vedenia. Raz ste hore a raz dole. Ale takto je to aj v súkromnom sektore.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

1.Ktorýsi z gréckych mysliteľov povedal: Demokracia je jediný spôsob ako sa blbec dostane k moci.
2. Všetka pôda vo Švajčiarsku je štátna.
3. Sám človek nič nezmôže lebo väčšina sa tvári ako keby sa ich to netýkalo.
4. Kde zobrať odborníkov, keď naše školstvo je také ako je, a to chcú rušiť štátnice. To už len potom bude vyzerať.
5. Starší hovoria, že proti vetru sa šť.ť nedá, asi je to pravda
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Island

Média nás zásobovala do posledního detailu o nepokojích v Egyptě a Libyi. Mlčela
však o revoltách a příkladné ukázce občanské revoluce, která se odehrála před
dvěmi lety na Islandu, kde občané donutili odstoupit vládu a přepsat ústavu.
Právě proto, že případ Islandu je modelem občanské revoluce, byl tento případ
ututláván. Cenzura revoluce na Islandu je nejlepším důkazem jak se zachází s
informacemi, které můžou být nebezpečné pro politickou a ekonomickou elitu.
Na Islandu lidé rezignovali na jakoukoliv podobu vlády, velké banky byly
znárodněny a bylo rozhodnuto, že lidé nezaplatí dluhy, které vytvořili politici,
protože je to problém špatné finanční politiky, ne lidí. V nové ústavě bylo
zakotveno, že občan je hlavním politickým protagonistou, nikoliv politik.
Island je v současnosti nejlepším příkladem mírové a důstojné reakce veřejnosti
proti této moci, která dovedla zem i celý svět ke krizi. Islandský model, který
ukazuje, že politici musí mít strach z reakce lidí, pakliže nebudou jednat ve
prospěch nich. Ne ale strach o život ale o svoji kariéru.
Umlčená fakta o Islandu:
V roce 2008 byla znárodněna největší banka. Měna se zhroutila, trh pozastavil
svou činnost. Země zkrachovala.
2009. Obrovské protesty před parlamentem, lidé donutí k rezignaci předsedu vlády
a celý jeho vládní blok.
Politici volají po splacení dluhu vůči Británii a Nizozemsku a to ve výši 3.500
milionů eur, což je částka, kterou má zem zaplatit v příštích 15 letech s 5,5%
úrokem.
Rok 2010. Lidé jdou do ulic a vybojují si zákon o obecném referendu. V lednu
2010 ho prezident odmítne ratifikovat, a oznámil, že ho bude konzultovat s EU.
Lidé jdou znovu do ulic. V březnu se koná referendum, jehož výsledek je, že 93%
lidí odmítne zaplatit dluh vůči Británii a Holandsku.
Vláda byla donucena k tomu, aby zahájila vyšetřování, které má vyřešit právní
odpovědnosti státních představitelů za krizi. Dojde k zatčení několika vedoucích
bankéřů a manažerů. Interpol vydal rozkaz a všichni zúčastnění bankéři opouštějí
zemi.
Lidé dávají dohromady novou ústavu, která není kopií dánské ústavy jako to bylo
doposud.
Ústavodárné shromáždění složené z lidí přímo volených lidmi zahájilo svoji
činnost v únoru 2011 a předložilo návrh ústavy na základě konsensu a doporučení.
Musí být schválena parlamentem, který byl vytvořen po nových volbách.
Toto je stručná historie islandské revoluce: odstoupení celé vlády, znárodňování
bank, obecné referendum, uvěznění odpovědných lidí za krizi a přepsání ústavy
přímo občany.
Co se stalo na Islandu bylo pozorováno politiky jako je Merkelová, Sarkozy,
Cameron, Zapatero, Berlusconi a další a vyhodnoceno jako nebezpečné pro jejich
zkorumpovaný systém. Bojkot informací o Islandu byl striktně dodržován tisíci
novináři v rámci veškerého korporátního tisku, rozhlasu a televize. Masmédiím
vladní vyjednávači údajně nabídli i v některých zemích daňové úlevy výměnou za
mlčení.
Ale přesto přese všechno se islandská revoluce šíří po celé Evropě. Postavila se
tomuto zkorumpovanému a neudržitelnému systému a dává světu lekci z opravdové
demokracie. Po celém světě bude známa a oceňována, dříve nebo později, a to
navzdory vládě politických a ekonomických elit, které zapříčinily celosvětovou
krizi. Touha po svobodě nezná hranic!

Viete si predstaviť, že by ste zobrali vlastnoručne vyrobený transparent a napr. cez FB sa zjednotiť a ísť do ulíc ukázať politikom, ako ďalej? Veď tu sme neni schopní ani len zúčastniť sa referenda...
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

durisovad Pozri príspevok
Dcera nasho priatela byva v Norsku. Norsko ma bohate naleziska ropy a plynu a toto vsetko je STATNE. Ludia sice platia vyssie dane ako platime my, ale maju zdravotnictvo, skolstvo, socialne zabezpecenie ZADARMO. Stat toto plati nielen z dani poplatnikov, ale hlavne zo zisku STATNYCH podnikov.
Tak toto sa ťažko na Porade, aj keď je po voľbách, ujme. Po nežnorevolučnom období vznikla jedna famózna ekonomická kategória " tunelovanie verejných financií ". Nie štát je zlý hospodár, ale človek na vysokej stoličke sa stáva horší ako hraboš poľný. Lebo mu to, - im - to dovolíme MY - občania. Zo štátneho, komunálneho, vyberu smotanu, a prelejú do neštátneho, teda neverejného, teda súkromného a jasnačka, že sa potom snažia. Tvoriť zisky. A ošuškať nás znova, ako ten hraboš poľný v tom štátnom. Tak ná treba, keď nechodíme s otvorenými očami, keď neuplatňujeme právo kontroly, keď sa trasieme, lebo musíme, kedy nás za INÝ názor pošlú pred úrad práce, alebo ešte aj inam. Raz sa nás generácie po nás opýtajú: Hej Vy, čo ste tu robili? Majetok rozpredaný, štát zadľžený, prejedli ste naše, aj našich detí. A možno už teraz by nám mali preventívne pustiť modifikovaný refrén Miška Tučného: " Pověste je vejš, ať se houpají....."
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Kolektívny rozum sme používali od roku 1948 do roku 1989 a pozri ako to dopadlo.Sme 50 rokov za krajinami,kde sa riadili rozumom jednotlivcov
1 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

Pikoška Pozri príspevok
Tak toto sa ťažko na Porade, aj keď je po voľbách, ujme. Po nežnorevolučnom období vznikla jedna famózna ekonomická kategória " tunelovanie verejných financií ". Nie štát je zlý hospodár, ale človek na vysokej stoličke sa stáva horší ako hraboš poľný. Lebo mu to, - im - to dovolíme MY - občania. Zo štátneho, komunálneho, vyberu smotanu, a prelejú do neštátneho, teda neverejného, teda súkromného a jasnačka, že sa potom snažia. Tvoriť zisky. A ošuškať nás znova, ako ten hraboš poľný v tom štátnom. Tak ná treba, keď nechodíme s otvorenými očami, keď neuplatňujeme právo kontroly, keď sa trasieme, lebo musíme, kedy nás za INÝ názor pošlú pred úrad práce, alebo ešte aj inam. Raz sa nás generácie po nás opýtajú: Hej Vy, čo ste tu robili? Majetok rozpredaný, štát zadľžený, prejedli ste naše, aj našich detí. A možno už teraz by nám mali preventívne pustiť modifikovaný refrén Miška Tučného: " Pověste je vejš, ať se houpají....."
A to je všetko preto, lebo je tu málo "občianskej odvahy" = keď mám PRAVDU :
- nebojím sa ju povedať
- viem ju argumentačne obhájiť
- nerozprávam o tom v "krčme", ale tam, kde treba.

A nikto ma nezastaví :
- ani môj šéf
- ani hrozba ÚP
- ani nejaký (smiešny) admin.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Presne to robím, keď som presvedčená o probléme občana. Dvakrát som písala maily na ministerstvá, raz na Ministerstvo práce a raz na Ministerstvo financii. Musím však priznať, že to malo význam. Spätná väzba od občanov je potrebná, nielen ohlasy médii.
Naposledy upravil mlyn16 : 09.06.11 at 13:13 Dôvod: textácia
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

BXLmiami Pozri príspevok
Kolektívny rozum sme používali od roku 1948 do roku 1989 a pozri ako to dopadlo.Sme 50 rokov za krajinami,kde sa riadili rozumom jednotlivcov
Kolektívny rozum za bývalého režimu? Bola to skôr "poslušnosť k režimu". Ale kolektívny rozum určite nie.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak, tak. Inak vidim, ze ti, ktori chcu, vedia co tym myslim a ti co nie, tak sorry...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Keby ste používali kolektívny rozum a riadili sa odporúčaním našej naj. tak si všetci kúpite 200 litrový sud a povodeň je dávno zažehnaná aspoň tak to hovorila pred rokom. V Papierničke ho asi mali naištalovaný lebo tam sa nič nestalo, v Častej na odporúčania kašlali tak voda brala všetko.
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

každý chce byť z večera do rána milionár, bazén pri dome, whisky na stole a ležať a ležať ... zavadzá mi strom vo výhľade - vyrúbať - nemám kde zaparkovať auto - rigol zabetónovať - sused chová prasátko - tak to teda nie ja chvem voňať čistý vzduch a keď možno lepší ako on - žiadny kolektív pretože hádam sa sused nebude mať tak dobre ako ja
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

rudopp Pozri príspevok
Začnite od vlastných detí.

Vychovávajte ich tak, ako chcete, aby vyzerala spoločnosť.
Keď to budú robiť všetci rodičia - o takých 40-50 rokov to tu nespoznáte.
... no, ja to akosi nespoznávam už teraz ...
... hoci v zásade máš pravdu, alebo možno ešte lepšie: Začnite(me) od seba ...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

katalóg Pozri príspevok
Kolektívny rozum za bývalého režimu? Bola to skôr "poslušnosť k režimu". Ale kolektívny rozum určite nie.
Minulý režim? To nebola poslušnosť.

Bola to ukážka kolektívnej blbosti a zbabelosti.

Pardon... ešte kolektívneho divadla .
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
teraz je to vari inak?
1 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

tetrisss Pozri príspevok
teraz je to vari inak?
Máš pravdu, aj teraz sa nájde veľa takých, čo by radi nechali druhých, aby z nich urobili ovce... Ale to je asi normálne .
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
no ved a vlci si uz brusia zuby, alebo ze by uz travili?
0 0
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

Páči sa mi ako sa nespokojní so súčasným stavom, ktorý trvá už pomaly niekoľko desiatok rokov, rozpisujú aj na iných podobných fórach, prípadne nadávajú doma, alebo niekde pri pive v krčme a nič sa s tým nerobí....každý povie mali by sme to alebo ono....a zase nič...dokedy si budeme naivne myslieť, že teraz sme už konečne zvolili tých správnych...a o chvíľu zistíme, že zase nie...necháme pár idiotom rozhodovať, čo bude a my budeme stále nespokojnejší a hlavne chudobnejší...mali by sme s tým asi niečo urobiť, nielen o tom písať a hovoriť.....len to bude asi problém slovenského národa, že znova zostane iba pri písaní....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať