Zavrieť

Porady

Ludia, zacnime pozivat kolektivny rozum.

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Pri obede som pocuvala rozhlasove dialogy s pani Belousovou a zistila som, ze ked uz nema ziadne politicke krytie, tak zacina pouzivat svoj rozum a hovorit veci, ako su. Jedna z nich je ta nestatstna volba generalneho prokuratora, ktora vraj traumatizuje celu spolocnost, ked to pocujem, tak vzdy sa zamyslim,ako mi prave tato vec, v case, ked ludia maju tak malo prostriedkov, ze rozmyslaju nad kupou jedneho paru ponoziek, trha zily. Ale media ma presviedcaju, ze mam si hodit maslu prave koli GP. A tak, ako povedala politicka, ked zacneme pouzivat svoj rozum zistime, ze v podstate ide o to, ktoremu taboru, ktory g.prokurator co zakryje, pripadne najdeme jedneho, co to bude ochotny urobit pre vsetkych.
Dalsia vec, co mi uz davno lezie na nervy je, ako ma stale vsetci presviedcaju, ze stat je apriori zly hospodar a vsetko treba sprivatizovat, ja si tym svojim rozumom zase myslim, ze ked je moj podnik a s nikym s on nedelim, tak ked ho budem poriadne spravovat, cely zisk je moj, samozrejme len vtedy, ked do jeho vedenia nedam mamu, svokru, vnuca a dalsiu rozvetvenu rodinu, ale odbornika, dam mu primerany plat, nie 4x taky ako ma prezident, a pravne ho osetrim, aby podnik neprisiel ku krachu z nedbanlivosti. Ja samozrejme nie som polyhistor a preto neviem ako, ale urcite nie tak, ze ked niekto dovedie podnik do cervenych cisiel, tak mu vyplatim 5 rocny plat, vezmem si ho ako poradcu este vyssie a nic sa mu nestane.
Dnes je vela veci, kde nas masivne presvedcaju, ze inak to nejde, ale to je vsetko len klise, vzdy to ide aj inak, len zrejme sa to tym hore nehodi, aby to bolo inak.
Naposledy upravil tetrisss : 04.06.11 at 16:25
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Tam môže sedieť potom aj brat prezidenta, môže byť blbý ako,..plat môže mať vysoký ale keď poruší pravidlá tak fičí,
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Bastian Pozri príspevok
Politici... obyčajní ľudia... by sa naučila... väčšina....


Aj politici sú obyčajní ľudia.
Tiež sa narodia ako obyčajní ľudia...
Tiež sa snažia rovnako ako obyčajní ľudia
...

Chcem tým povedať, že politici k nám neprichádzajú z Marsu. A nečakaj ani to, že sa tu ukážu nejakí z Nórska či zo Švajčiarska . Vždy keď sú voľby, slováci sa snažia vybrať tých najlepších . A potom tí, ktorým dá väčšina najviac hlasov, tí sa tu pokúšajú niečo urobiť... Nebudem teraz komentovať kto, ako, a o čo sa snažia . Každý jeden politik je jedným z nás. Keď tu bude väčšina schopná myslieť trocha inak, tak potom môžeme čakať, že to tu bude vyzerať inak. Ono to všetko začína úplne dole. Treba začať naozaj odspodu, aj keď Tebe sa to asi nezdá .

Keď bude predavačka v obchode, policajt na ceste, lekár v nemocnici, úradníčka, čašníčka... ochotne a s úsmevom na tvári robiť svoju prácu... keď svoju prácu budú brať ako poslanie... keď prestanú hovoriť "čo by ste chceli za tie peniaze?" keď prestanú čakať, že ich najprv musí niekto naladiť... že by najprv mali tí druhí byť lepší.... až potom tu nastane zmena.

Či ako to je? Čaká sa na slušných politikov? Čakáme, že budú najprv tí druhí slušní? Väčšina tu vôbec nie je rozumne zmýšľajúca. Ľudia tu myslia veľmi zvláštne. Aj založenie tejto témy je iba dôkazom toho...
sú, ale iba dovtedy pokiaľ neprekročia dvere ich vysnívaného parlamentu.po vstupe sa z "obyčajných ľudí" stávajú obyčajné arogantné hovädá, okamžite dostanú trvalú amnéziu min. na 4r a zabudnú na voliča,ktorý im dal právo prekročiť bránu "pre bohov"a žiť si.... kto neuvidí na vlastné oči neuverí.aj keď môj postoj nie je správny,ale ja a voliť?nikdy!!! to by muselo byť koho a bude to niekedy?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
po vstupe sa z "obyčajných ľudí" stávajú obyčajné arogantné hovädá, okamžite dostanú trvalú amnéziu min. na 4r a zabudnú na voliča,ktorý im dal právo prekročiť bránu "pre bohov"a žiť si....
Keby len na 4 roky, ich amnézia často trvá dlhšie (aj po skončení ich "božského" života) - nepamätajú si nič, čo sľubovali, čo nastvárali, čo porušili. A keď im to niekto "pripomenie", okamžite si otvoria "zobáky", že ich chce niekto zdiskreditovať, očierniť, že si zo vymýšľa, že je to politická provokácia atď., atď.

Žiaľ, toto sa akosi stáva pravidlom.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Bastian Pozri príspevok
že "ekonomická príčina"

Už som to tu hádam tisíckrát napísal, že tam kde niet majiteľa, tam niet ani zodpovednosti.

A tam kde niet zodpovednosti, tam niet ani výsledkov.

Vieš, niečo treba zabezpečiť... ale väčšinou je potrebné skôr vytvoriť.

Zhrnutie:
NIET HORŠIEHO VLASTNÍKA AKO JE ŠTÁT.
plus http://www.porada.sk/1759683-post3.html
Po prvé: Slovenské elektrárne sprivatizovali talianske elektrárne, ktoré sú dodnes štátne.
Po druhé: O slovenské elektrárne mal záujem aj ČEZ - české elektrárne, ktoré sú dodnes štátnym podnikom. Okrem toho stavajú Mochovce.
3 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

durisovad Pozri príspevok
Mozno by pomohlo, keby sme mohli volit konkretnych ludi a nie strany, ktore do funkcii dosadia toho, koho chcu. Keby sme mali zvoleneho svojho politika a nerobil by poriadne, mali by sme mat moznost ho odvolat a brat na zodpovednost, ale nielen tzv.politicku, ale aj trestno-pravnu. Som presvedcena, ze postupne by sa aj ti vysoki naucili poriadku a slusnosti. Lenze pokial budeme mat partokraticky system, bude to tak ako je to aj teraz.
Slušní ľudia vytvárajú hodnoty a nehrnú sa do politiky. Žiaľ.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Problem nie je vo vlastnictve, ale v spravcovstve.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
katalóg Pozri príspevok
Slušní ľudia vytvárajú hodnoty a nehrnú sa do politiky. Žiaľ.
Lenze neslusni politici premrhaju hodnoty, vytvorene slusnymi ludmi. A pokial nebudu politici zodpovedni v plnom rozsahu za skody, ktore sposobia, slusni ludia sa mozu aj potrhat a nicoho nebude.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
katalóg Pozri príspevok
plus http://www.porada.sk/1759683-post3.html
Po prvé: Slovenské elektrárne sprivatizovali talianske elektrárne, ktoré sú dodnes štátne.
Po druhé: O slovenské elektrárne mal záujem aj ČEZ - české elektrárne, ktoré sú dodnes štátnym podnikom. Okrem toho stavajú Mochovce.
A nie je to jedno, kto nám zdražuje elektrinu? Štát alebo ENEL? ENEL má 66% štát 34% podiel. Teda 2/3 zisku ide do Talianska a 1/3 prešustruje náš štát.
A my to iba financujeme.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

katalóg Pozri príspevok
plus http://www.porada.sk/1759683-post3.html
Po prvé: Slovenské elektrárne sprivatizovali talianske elektrárne, ktoré sú dodnes štátne.
Po druhé: O slovenské elektrárne mal záujem aj ČEZ - české elektrárne, ktoré sú dodnes štátnym podnikom. Okrem toho stavajú Mochovce.
Kto je štát?
Kto riadi štát?
Kto riadi štátne podniky?
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Obyčajný človek možno v živote nebude potrebovať Generálnu prokuratúru. A keď je už so svojim problémom tak vysoko a nedokázali mu pomôcť OR PZ, okresná, krajská, tak na Generálnej sa určite nedovolá spravodlivosti. GP je len pre zbohatlíkov, korumpáčov a podobné živly preto je o ňu taký boj aby tam bol správny človek. Pravdu má pani Belousovová: koho je prokurátor, tak ten má moc.

Škoda že si skôr narodení nepamätajú naše slovenské Švajčiarsko: prepravky s mliekom, smotanou, rožkami ako i noviny stáli pred predajňami a my sme tam poctivo hádzali korunky a predavačky sa nesťažovali že by im chýbalo. Takže toto Švajčiari odkukali od nás - aj to oneskorene o 25 rokov.
Lenže .... to sme všetci vtedy robili !!!
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54 Pozri príspevok
Kto je štát?
Kto riadi štát?
Kto riadi štátne podniky?
No Aristoteles asi vedel, čo hovorí.
Aristoteles:Štát je rozvinuté spoločenstvo obcí (29) alebo politické spoločenstvo ľudí, ktorí sa spojili na dosiahnutie určitého blaha. Základné úlohy štátu spočívajú v zabraňovaní nadmernému hromadeniu majetku občanov a nadmernému rastu politickej moci jednotlivca a udržiavaní otrokov v podriadenosti. Ideálny je taký štát, ktorý zabezpečuje maximálnu mieru šťastného života pre čo najviac otrokárov. Otroci a slobodní chudobní sú politicky bezprávni. Ostatní slobodní občania (majetní) majú potom povinnosť podieľať sa na správe štátu. Existujú tri dobré a tri zlé formy štátu (zlé vznikli deformáciou dobrých); dobrými formami štátu sú: monarchia, aristokarcia a politea. Zlými formami štátu sú: tyrania (vznikla deformáciou monarchie), oligarchia (deformácia aristokracie) a demokracia (deformácia politey).
http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0t%C3%A1t
2 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

marjankaj: - "A nie je to jedno, kto nám zdražuje elektrinu? Štát alebo ENEL? ENEL má 66% štát 34% podiel. Teda 2/3 zisku ide do Talianska a 1/3 prešustruje náš štát.
A my to iba financujeme."

pavol 54: "Kto je štát?
Kto riadi štát?
Kto riadi štátne podniky?"

Môj príspevok bol reakciou na Bastiana http://www.porada.sk/1759708-post5.html, konkrétne:
"Už som to tu hádam tisíckrát napísal, že tam kde niet majiteľa, tam niet ani zodpovednosti.

A tam kde niet zodpovednosti, tam niet ani výsledkov.

Vieš, niečo treba zabezpečiť... ale väčšinou je potrebné skôr vytvoriť.

Zhrnutie:
NIET HORŠIEHO VLASTNÍKA AKO JE ŠTÁT."

Môj príspevok smeruje k vyvráteniu jeho presvedčenia, že štát nie je vhodný vlastník podniku.
Moja odpoveď:
"Po prvé: Slovenské elektrárne sprivatizovali talianske elektrárne, ktoré sú dodnes štátne.
Po druhé: O slovenské elektrárne mal záujem aj ČEZ - české elektrárne, ktoré sú dodnes štátnym podnikom. Okrem toho stavajú Mochovce."
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Ktoré podniky sú štátne vo Francúzsku, Nemecku, atď. ...? A fungujú.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Bastian Pozri príspevok
Politici... obyčajní ľudia... by sa naučila... väčšina....


Aj politici sú obyčajní ľudia.
Tiež sa narodia ako obyčajní ľudia...
Tiež sa snažia rovnako ako obyčajní ľudia...

Chcem tým povedať, že politici k nám neprichádzajú z Marsu. A nečakaj ani to, že sa tu ukážu nejakí z Nórska či zo Švajčiarska . Vždy keď sú voľby, slováci sa snažia vybrať tých najlepších . A potom tí, ktorým dá väčšina najviac hlasov, tí sa tu pokúšajú niečo urobiť... Nebudem teraz komentovať kto, ako, a o čo sa snažia . Každý jeden politik je jedným z nás. Keď tu bude väčšina schopná myslieť trocha inak, tak potom môžeme čakať, že to tu bude vyzerať inak. Ono to všetko začína úplne dole. Treba začať naozaj odspodu, aj keď Tebe sa to asi nezdá .

Keď bude predavačka v obchode, policajt na ceste, lekár v nemocnici, úradníčka, čašníčka... ochotne a s úsmevom na tvári robiť svoju prácu... keď svoju prácu budú brať ako poslanie... keď prestanú hovoriť "čo by ste chceli za tie peniaze?" keď prestanú čakať, že ich najprv musí niekto naladiť... že by najprv mali tí druhí byť lepší.... až potom tu nastane zmena.

Či ako to je? Čaká sa na slušných politikov? Čakáme, že budú najprv tí druhí slušní? Väčšina tu vôbec nie je rozumne zmýšľajúca. Ľudia tu myslia veľmi zvláštne. Aj založenie tejto témy je iba dôkazom toho...

Začnite od vlastných detí.

Vychovávajte ich tak, ako chcete, aby vyzerala spoločnosť.
Keď to budú robiť všetci rodičia - o takých 40-50 rokov to tu nespoznáte.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

katalóg Pozri príspevok
Ktoré podniky sú štátne vo Francúzsku, Nemecku, atď. ...? A fungujú.
Pochopil som tvoju reakciu na Bastiana o funkčnosti či nefunkčnosti šp som písal v príspevku č.20. Ak neexistuje permanentná možnosť postihu tak sa nič nedeje.
štát sme my
štát riadia politické strany ktoré sa uchopili politickej moci na to aby to úspešne zvládli majú exekutívu, ak to nezvládajú treba im tú moc odobrať.
štátne podniky riadi exekutíva politických strán pri moci. Ak tam majú nominantov "inteligentov" vždy bude dôvod kričať že štát je zlý hospodár.
Tak si zvoľme nejakú CDU,CSU alebo inú stranu ktorá už dokázala že štát dokáže riadiť a tým aj štátne podniky.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
220870 Pozri príspevok
Poznáte nejaký štátny podnik okrem bývalého "východného bloku" ktorý by bol " IN" vo veľkom zisku ,ja nie.Štátne podniky sú lemry neschopné inštitúcie vhodné len na rozkrádanie a odkladanie vhodných súdruhov na dôchodku.
Ja poznám, NBS
Veď ste to počuli v správach.
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Hlavne používajme vlastný rozum a nedajme si ho gumovať mediálnym masírovaním,informácie selektujme a vyhodnocujme, nedajme sa manipulovať cudzími názormi,hodnotami a kultúrou.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

A načo nám rozum,potom vela rozmýšlame a z toho je stres a ten škodí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

trisestri Pozri príspevok
A načo nám rozum,potom vela rozmýšlame a z toho je stres a ten škodí.
Teraz si to naozaj vystihol.
A ja že čo ťa tak poškodilo?
0 0
piškot piškot

piškot je offline (nepripojený) piškot

Veľmi zaujímavá téma..čo sa týka p.B..no tak to by som nekomentoval,pretože k zdravému rozumu sa hlási nejako ex post.To si myslí že Slovensko sa teraz zobudilo a Anka zrazu stojí pred nami a ponúka riešenia.Takýchto politikov by si nemal už nikto ani všimnúť a nie to im ešte umožniť a pomáhať pri návrate do politiky.To fakt na Slovensku niet štipku zdravého rozumu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať