Zavrieť

Porady

Revizna sprava

Ahojte, vedeli by ste mi poradit nejakeho elektrikara z BA, ktory by mi vedel urobit reviznu spravu na novu elektroinstalaciu? A mate odhad, ze kolko taka sprava asi stoji? Ide o trojizbovy byt cca. 70m2. Dakujem.
Usporiadat
venedov venedov

venedov je offline (nepripojený) venedov

Ak mas vsetko v poriadku stoji to po obhliatke okolo 150 eur
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fedo78 fedo78

fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

venedov Pozri príspevok
Ak mas vsetko v poriadku stoji to po obhliatke okolo 150 eur
Na jeden trojizbový byt 150 €???
Ja som dal za revíziu elektroinštalácie a bleskozvodu v rodinnom dome 40€.

Jedine, že by cenu navýšila tá "obhliatka"
0 0
vivuska666 vivuska666

vivuska666 je offline (nepripojený) vivuska666

Jeee....toto je cena, ktoru si predstavujem a kto ti to robil? nie niekto z blizkosti BA?
0 0
fedo78 fedo78

fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

Myslím, že bol z Pezinka, ale kontaktom neposlúžim, revízaka mi poslal elektrikár, čo mi to robil.
0 0
vivuska666 vivuska666

vivuska666 je offline (nepripojený) vivuska666

jaaaj...no tak to chapemm...ale dikes
0 0
eEDOo eEDOo

eEDOo je offline (nepripojený) eEDOo

fedo78 Pozri príspevok
Na jeden trojizbový byt 150 €???
Ja som dal za revíziu elektroinštalácie a bleskozvodu v rodinnom dome 40€.

Jedine, že by cenu navýšila tá "obhliatka"
40Euro ?! za rodinny dom a bleskozvod.
to musel byt zase jeden z tych samozvanych odbornikov.

Revizny technik musi min. urobit tu obhliadku na mieste, vykonat niekolko merani odporov atd atd a cele to zhrnut do reviznej spravy.
Za 40Euro mi to pride dost nerealne na byt a nie to este na rod. dom.
Tych 150 sa mi zda akurat za byt.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

ked mam pravdu povedat, za 40€ by som pri tom rodinnom dome ani nezaparkoval, nie to este cosi meral.
Si ludia uvedomte co je za tym vzdelavania, ceny noriem, ceny pristrojov, cas.... preco si vsetci myslia, ze elektrikar bude pracovat za mzdu mensiu ako kopac kanalov?

Za 40€ je to iste praca "odbornika" ktory sa ani neunoval dojst, kdes to este cosi zmerat. Pouzil univerzalnu reviznu spravu, co uz ma vypisanu 20 rokov a meni len adresu objektu. Stavim sa, ze za 5 minut pohladu na nu by som hravo na mieste dokazal, ze vobec tomu objektu nezodpoveda.
Ale len ked sa cosi stane....potom bude v base ratat 40€vky :-)
0 0
fedo78 fedo78

fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

Takto teda: Chlapík prišiel, premeral všetky okruhy a zásuvky, skontroloval zapojenie skrinky a takisto všetky zvody bleskozvodu. Merania si zapisoval a uviedol to aj v revíznej správe. Zhruba za týždeň som ju mal doma. Podobné sumy platili aj susedia u iných revíznych technikov.
Ako je možné, že niekto je ochotný a schopný to urobiť za 40 € a druhý si za to isté vypýta 150€?
Nemám nič proti revíznym technikom, ale niečo mi tu nepasuje. Skús uviesť, čo tá suma zahŕňa.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

tienik Pozri príspevok
ked mam pravdu povedat, za 40€ by som pri tom rodinnom dome ani nezaparkoval, nie to este cosi meral.
Si ludia uvedomte co je za tym vzdelavania, ceny noriem, ceny pristrojov, cas.... preco si vsetci myslia, ze elektrikar bude pracovat za mzdu mensiu ako kopac kanalov?
keby to kazdy tak robil, tak kde by sme boli? aj pekar si kupil svoje stroje, obetuje svoj cas, vzdelava sa a nie je uleteny. ked som zvolil jedno remeslo, tak to nech robim poriadne a poctivo a realne si urcim poplatky. . ano, su pani remeselnici, ktori uz nevedie ake ceny maju povedat. inaz najviac zarabaju murari. kazdy sa vyhovara na zodpovednost. ved musia byt zodpovedni vsetci: projektant, vyrobca, remeselnik, lekar, vojak, ucitel...
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

tak takto, neviem co a akymi pristrojmi meral, ale skusme:

revizia RD (poctiva) sa podla mna neda urobit pod 2h prace.
Tak isto sa k tebe musi clovek niecim dopravit
Reviziu treba na spracovat na PC - k nechcem odovzdavat pokrceny papier a ma to mat daku formu.
Merania musim urobit pristrojom, ktoreho cena zacina kdesi na 1100€ a to este neratam jeho kalibraciu...
Cena jednej normy sa pohybuje tak okolo 20-40€ a pomaly sa menia aj viac krat rocne.

V principe, kedze kazdeho z nas praca zivi, nie je mozne aby mi toto vsetko a este k tomu primerany zisk pokryla cena 40€

Viem, da sa kadeco, napriklad ten clovek pracuje niekde vo firme, odkial si vezme pristroj. PC a auto moze mat tiez sluzobne a robi to po poobediach ako fusku.... ale jediny jeho prijem to byt nemoze
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

fetya Pozri príspevok
keby to kazdy tak robil, tak kde by sme boli? aj pekar si kupil svoje stroje, obetuje svoj cas, vzdelava sa a nie je uleteny. ked som zvolil jedno remeslo, tak to nech robim poriadne a poctivo a realne si urcim poplatky. . ano, su pani remeselnici, ktori uz nevedie ake ceny maju povedat. inaz najviac zarabaju murari. kazdy sa vyhovara na zodpovednost. ved musia byt zodpovedni vsetci: projektant, vyrobca, remeselnik, lekar, vojak, ucitel...

a teraz v com je problem? to teda mam ignorovat vlastne naklady a pracovat zdarma? Ruku na srdce, kto z vas pracuje le pre potesenie, nosi do prace peniaze a zije zo vzduchu? A preco by prave to mal robit poctivy revizak?

Nemusis sa bat, mam urcene svoje poplatky - ktore urcite nie su najnizsie na trhu, ale zas na druhu stranu aj okruh zakaznikov, ktory sa ku mne vracaju OPAKOVANE. Lebo vedia co za svoje peniaze dostanu.

PS: zodpovednost revizneho technika je dana platnymi zakonmi SR, vratane postihov.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

ked zo svojho povolanie sa dobre zivis, tak neni problem. ked mas pravidelnych klientov, ktori ti doveruju, tak si asi jeden z malej skupiny poctivych remeselnikov, ktori robia kvalitne a svedomito. cena: sklada sa z roznych zloziek. ked robis znamemu, tak svoj zisk minimalizujes. ked mas vacsiu zakazku, tam mozes pripadne ine straty vyrovnat. A ked niekto spravi za 40 poriadne, nech spravi, ked to robi iny za 400 aj to je v poriadku. rozna je strategia: vela za malo, malo za vela.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

vies, prave v tejto situacii sa da nad vecou zamyslet.
Niekto vezme za reviziu 40€, ja osobne za RD pod 100€ nejdem, a teraz skutocnosti

1) obaja musime previest rovnake kontroly - dane normami
2) obaja musime pouzit schvaleny pristroj - vyhovujuci danym normam
3) obaja musime zaplatit kalibraciu pristrojov
4) ak mame napisat reviziu podla noriem, potrebujeme uvadzat presne odkazy na clanky normy - takze obaja musime tie normy kupit.

a tak by sa dalo pokracovat dalej. Proste nase naklady su dost znacne podobne, preto viem relativne presne povedat ze za 40€ to proste pri zakladnom zisku nejde.
Ale ako som pisal, moze to byt situacia, ze pristroj je z prace, normy z prace...a potom verim ze za 40€ sa pokryje aj zisk - samozrejme bez papiera. Ale treba si uvedomit, ze do riadnej revizie sa pise aj seriove cislo pristroja, co ked sa cosi stane a zacne sa hladat? Potom to moze byt vesele.

Takze zaver, ja to za 40€ neurobim, takze sa odhlasujem :-)
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

inak by ma zaujmalo co na taketo revizie povie poistovna, keby sa nieco stalo.nie som elektrikar a za reviziu som tiez zaplatil okolo 120 EUR a nemam s tym problem lebo viem ze je spravena dobre a elektrikara si volam stale toho isteho ked nieco potrebujem, netvrdim ze revizia nemoze stat 40 eur a nemoze byt spravena dobre, len to je zvlastne
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

tienik Pozri príspevok
vies, prave v tejto situacii sa da nad vecou zamyslet.
Niekto vezme za reviziu 40€, ja osobne za RD pod 100€ nejdem, a teraz skutocnosti

1) obaja musime previest rovnake kontroly - dane normami
2) obaja musime pouzit schvaleny pristroj - vyhovujuci danym normam
3) obaja musime zaplatit kalibraciu pristrojov
4) ak mame napisat reviziu podla noriem, potrebujeme uvadzat presne odkazy na clanky normy - takze obaja musime tie normy kupit.

a tak by sa dalo pokracovat dalej. Proste nase naklady su dost znacne podobne, preto viem relativne presne povedat ze za 40€ to proste pri zakladnom zisku nejde.
Ale ako som pisal, moze to byt situacia, ze pristroj je z prace, normy z prace...a potom verim ze za 40€ sa pokryje aj zisk - samozrejme bez papiera. Ale treba si uvedomit, ze do riadnej revizie sa pise aj seriove cislo pristroja, co ked sa cosi stane a zacne sa hladat? Potom to moze byt vesele.

Takze zaver, ja to za 40€ neurobim, takze sa odhlasujem :-)
tienik za 100 eciek si ta zajednavam na reviziu elektriny v novostavbe,teda ked budem mat problem zohnat revizaka
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

fedo78 Pozri príspevok
Takto teda: Chlapík prišiel, premeral všetky okruhy a zásuvky, skontroloval zapojenie skrinky a takisto všetky zvody bleskozvodu. Merania si zapisoval a uviedol to aj v revíznej správe. Zhruba za týždeň som ju mal doma. Podobné sumy platili aj susedia u iných revíznych technikov.
Ako je možné, že niekto je ochotný a schopný to urobiť za 40 € a druhý si za to isté vypýta 150€?
Nemám nič proti revíznym technikom, ale niečo mi tu nepasuje. Skús uviesť, čo tá suma zahŕňa.
"Bratislavskú" prirážku.
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

leonq Pozri príspevok
inak by ma zaujmalo co na taketo revizie povie poistovna, keby sa nieco stalo.nie som elektrikar a za reviziu som tiez zaplatil okolo 120 EUR a nemam s tym problem lebo viem ze je spravena dobre a elektrikara si volam stale toho isteho ked nieco potrebujem, netvrdim ze revizia nemoze stat 40 eur a nemoze byt spravena dobre, len to je zvlastne
Poisťovňa sa nepýta na cenu revízie, ale či je tam dobré razítko.
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

tienik Pozri príspevok
tak takto, neviem co a akymi pristrojmi meral, ale skusme:

revizia RD (poctiva) sa podla mna neda urobit pod 2h prace.
Tak isto sa k tebe musi clovek niecim dopravit
Reviziu treba na spracovat na PC - k nechcem odovzdavat pokrceny papier a ma to mat daku formu.
Merania musim urobit pristrojom, ktoreho cena zacina kdesi na 1100€ a to este neratam jeho kalibraciu...
Cena jednej normy sa pohybuje tak okolo 20-40€ a pomaly sa menia aj viac krat rocne.

V principe, kedze kazdeho z nas praca zivi, nie je mozne aby mi toto vsetko a este k tomu primerany zisk pokryla cena 40€

Viem, da sa kadeco, napriklad ten clovek pracuje niekde vo firme, odkial si vezme pristroj. PC a auto moze mat tiez sluzobne a robi to po poobediach ako fusku.... ale jediny jeho prijem to byt nemoze

Mne je v podstate jedno, kto za koľko robí revízie (bývam v paneláku 30 rokov).
Ale niektoré čísla vyzerajú z inej strany inak.
Poviem moju stranu :
2 hod práce = 30 €
doprava (do 20 km) = 8 €
spracovanie (1 hod + PC) = 18 €
prístroj (150 revízií ročne/životnosť 4 roky) = 2 €
kalibrácia = 1 €
Normy = 2 €
vzdelanie = 0 €
ak si niečo zabudol = 5 €
Medzisúčet - - 58 €
primeraný zisk = 29 €
Spolu 87 € .

Mne vyšlo, že by si to v pohode mohol urobiť za 90 €.
Zvyšok je "bratislavská" prirážka.
0 0
venedov venedov

venedov je offline (nepripojený) venedov

Zabudol si na dane ,odvody,školenia a par dalsich vecí ktoré nebudem rozvádzat lebo by to bolo na dlho.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať