Zavrieť

Porady

Revizna sprava

Ahojte, vedeli by ste mi poradit nejakeho elektrikara z BA, ktory by mi vedel urobit reviznu spravu na novu elektroinstalaciu? A mate odhad, ze kolko taka sprava asi stoji? Ide o trojizbovy byt cca. 70m2. Dakujem.
Usporiadat
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

vladoziak Pozri príspevok
tienik za 100 eciek si ta zajednavam na reviziu elektriny v novostavbe,teda ked budem mat problem zohnat revizaka

v pohode, ked budes potrebovat, daj vediet, popis ako dom vypada a aky je asi rozsah instalacie a myslim ze sa rozumne dohodneme. A samozrejme podstatna vec, kde to je :-)
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

timkoprvy Pozri príspevok
"Bratislavskú" prirážku.
nie sim bartislavcan, len tu toho casu na chvilu byvam. Statisticky som tym padom najmenej prace previedol v Bratislave :-)
Ale chapem, ze mnohi ludia povazuju Bratislavu za univerzalnu nadavku na vsetko comu nerozumeju
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

timkoprvy Pozri príspevok
Poisťovňa sa nepýta na cenu revízie, ale či je tam dobré razítko.

omyl, ziadny zakon nepredpisuje, ze na reviznej sprave musi byt razitko. Povinne je len cislo RT a jeho vlastnorucny podpis. Poistovna si aj tak vzdy pri takej udalosti vola znalca a to potom prichadza "vietor"
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

timkoprvy Pozri príspevok
Mne je v podstate jedno, kto za koľko robí revízie (bývam v paneláku 30 rokov).
Ale niektoré čísla vyzerajú z inej strany inak.
Poviem moju stranu :
2 hod práce = 30 €
doprava (do 20 km) = 8 €
spracovanie (1 hod + PC) = 18 €
prístroj (150 revízií ročne/životnosť 4 roky) = 2 €
kalibrácia = 1 €
Normy = 2 €
vzdelanie = 0 €
ak si niečo zabudol = 5 €
Medzisúčet - - 58 €
primeraný zisk = 29 €
Spolu 87 € .

Mne vyšlo, že by si to v pohode mohol urobiť za 90 €.
Zvyšok je "bratislavská" prirážka.

preco by som mal robit prave za 15€/hod.? Dufam ze dovolis, aby som si cenu vlastnej prace urcil sam v spolupraci z trhom :-)
Vzdelanie =0? to prosim Ta v akom svete zijes? Mozno to plati pre teba, ale urcite nie pre normalneho elektrikara - staci nastudovat legislativu kolko toho rocne musis absolvovat a zaplatit.
Viacere cisla su tam uletene, ale vidim ze teba viac trapi Bratislava, tak budis.
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

tienik Pozri príspevok
preco by som mal robit prave za 15€/hod.? Dufam ze dovolis, aby som si cenu vlastnej prace urcil sam v spolupraci z trhom :-)
Vzdelanie =0? to prosim Ta v akom svete zijes? Mozno to plati pre teba, ale urcite nie pre normalneho elektrikara - staci nastudovat legislativu kolko toho rocne musis absolvovat a zaplatit.
Viacere cisla su tam uletene, ale vidim ze teba viac trapi Bratislava, tak budis.

Chlaspče.

Vzdelanie máš predsa v cene práce - s tým môžeš balamutiť "ženy z domácnosti".

PS
Ak by ťa to zaujímalo, tak mám Vyhl. 718 §23 - - a ceny som dával samozrejme odhadom.
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

tienik Pozri príspevok
nie sim bartislavcan, len tu toho casu na chvilu byvam. Statisticky som tym padom najmenej prace previedol v Bratislave :-)
Ale chapem, ze mnohi ludia povazuju Bratislavu za univerzalnu nadavku na vsetko comu nerozumeju
Tak aby sme si rozumeli.
Ja už som opravil revízáka v jeho názore na SNV2, keď si ty možno ani do plienky nečúral.

PS
A robil som aj 5 rokov v Bratislave , takže možno trošku viem, čo píšem.
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

tienik Pozri príspevok
preco by som mal robit prave za 15€/hod.? Dufam ze dovolis, aby som si cenu vlastnej prace urcil sam v spolupraci z trhom :-)
Vzdelanie =0? to prosim Ta v akom svete zijes? Mozno to plati pre teba, ale urcite nie pre normalneho elektrikara - staci nastudovat legislativu kolko toho rocne musis absolvovat a zaplatit.
Viacere cisla su tam uletene, ale vidim ze teba viac trapi Bratislava, tak budis.
15€ ??
krát 150 hodín = 2250 €/ mesiac sa ti zdá málo?

Alebo až tak veľa si "naštudoval" ???????????????

PS
Daj konkrétne z čoho si taký oplašený.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Pozri sa na to takto, do toho aku mas vyhlasku ma vobec nic neni, ani do toho ze si niekoho snad niekedy opravil (vsetci sme ludia, stane sa)
ale co Ta tak velmi trapi kolko za svoju pracu beriem ja?
Ci som v BA, alebo trebars v Ulambatare, je to ciste moja vec a vec ludi co su mi tie peniaze ochotny zaplatit. A kedze vacsinou sa vratia, asi na mna velmi nasrdeny nebudu :-)

A mas pravdu, pri vsetky odvodoch a nakladoch sa mi ta suma vidi mala, je to problem?

PS: predstav si, ze ja nie som Bratislavcan, len sa tu teraz chvilu nachadzam - takze bratislavska prirazka to nebude :-)
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

tienik Pozri príspevok
Pozri sa na to takto, do toho aku mas vyhlasku ma vobec nic neni, ani do toho ze si niekoho snad niekedy opravil (vsetci sme ludia, stane sa)
ale co Ta tak velmi trapi kolko za svoju pracu beriem ja?
Ci som v BA, alebo trebars v Ulambatare, je to ciste moja vec a vec ludi co su mi tie peniaze ochotny zaplatit. A kedze vacsinou sa vratia, asi na mna velmi nasrdeny nebudu :-)

A mas pravdu, pri vsetky odvodoch a nakladoch sa mi ta suma vidi mala, je to problem?

PS: predstav si, ze ja nie som Bratislavcan, len sa tu teraz chvilu nachadzam - takze bratislavska prirazka to nebude :-)
Ešte raz a krátko:

Daj konkrétne koľko toho musíš ročne naštudovať.
Napr. v r. 2010 si musel : XY
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

takze kratko:

v roku 2010 som toho nastudoval dost, tak ako kazdy rok :-)
urobil som si par dalsich opravneni a certifikatov, cim sa rozsirilo portfolio mnou ponukanych sluzieb - za co logicka dostavam peniaze.
A uz teraz viem, ze aj rok 2011 bude na studium bohaty (uz mam par seminarov za sebou) - pretoze su len dve moznosti, bud sa budem "medzirocne" zlespovat, alebo zhorsovat. Proste bez toho sa dalej neposuniem.

Ostatne info, napriklad konkretne mnozstvo € a hodin vynalozenych na tento ucel si necham s dovolenim pre seba - myslim ze je to pre forum nepodstatna informacia.
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

tienik Pozri príspevok
takze kratko:

v roku 2010 som toho nastudoval dost, tak ako kazdy rok :-)
urobil som si par dalsich opravneni a certifikatov, cim sa rozsirilo portfolio mnou ponukanych sluzieb - za co logicka dostavam peniaze.
A uz teraz viem, ze aj rok 2011 bude na studium bohaty (uz mam par seminarov za sebou) - pretoze su len dve moznosti, bud sa budem "medzirocne" zlespovat, alebo zhorsovat. Proste bez toho sa dalej neposuniem.

Ostatne info, napriklad konkretne mnozstvo € a hodin vynalozenych na tento ucel si necham s dovolenim pre seba - myslim ze je to pre forum nepodstatna informacia.
ja sa ti osobne čudujem, že zbytočne tu strácaš čas vysvetľovaním prečo si účtuješ pri svojej práci toľko, alebo toľko €, keď sa to niekomu nepáči nech ide k niekomu inému...
Na týchto stavebných fórach sa pohybuje kopa vykukov, ktorí sú presvedčení o tom, že nikto okrem nich nemôže nič zarobiť len oni a ostatní by to mali robiť maximálne za náklady, bez zisku
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

tommi_d Pozri príspevok
ja sa ti osobne čudujem, že zbytočne tu strácaš čas vysvetľovaním prečo si účtuješ pri svojej práci toľko, alebo toľko €, keď sa to niekomu nepáči nech ide k niekomu inému...
Na týchto stavebných fórach sa pohybuje kopa vykukov, ktorí sú presvedčení o tom, že nikto okrem nich nemôže nič zarobiť len oni a ostatní by to mali robiť maximálne za náklady, bez zisku
mas svatu pravdu. Ale je to moj zlozvyk, vzdy sa snazit nacatu vec vysvetlit az do konca :-)
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

tienik Pozri príspevok
takze kratko:

v roku 2010 som toho nastudoval dost, tak ako kazdy rok :-)
urobil som si par dalsich opravneni a certifikatov, cim sa rozsirilo portfolio mnou ponukanych sluzieb - za co logicka dostavam peniaze.
A uz teraz viem, ze aj rok 2011 bude na studium bohaty (uz mam par seminarov za sebou) - pretoze su len dve moznosti, bud sa budem "medzirocne" zlespovat, alebo zhorsovat. Proste bez toho sa dalej neposuniem.

Ostatne info, napriklad konkretne mnozstvo € a hodin vynalozenych na tento ucel si necham s dovolenim pre seba - myslim ze je to pre forum nepodstatna informacia.
Všeobecné kecy na oblbnutie zákazníkov.

Naposledy :

Čo si v r. 2010 naštudoval (a zaplatil) k revíznym správam - ako je v názve témy.

PS
To by som aj ja mohol povedať :
V r. 2009 som sa nudil, tak som si spravil BOZP - prvý stupeň a rozšíril som si portfólio mnou ponúkaných služieb (ale BOZP nemá úplne priamy súvis s tým, čo robím.
A tváriť sa , že preto musím mať takú taxu, akú mám.
0 0
mevi mevi

mevi je offline (nepripojený) mevi

Ako často treba robiť revíznu správu, resp. aká može byť stará?
V prípade, že mám v nájme objekt, ktorý pred tým využíval iný nájomca, môžem použiť revíznu správuu ktorá bola vyhotovená na jeho meno?
DAKUJEM
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

mevi Pozri príspevok
Ako často treba robiť revíznu správu, resp. aká može byť stará?
V prípade, že mám v nájme objekt, ktorý pred tým využíval iný nájomca, môžem použiť revíznu správuu ktorá bola vyhotovená na jeho meno?
DAKUJEM

Ahoj,

periodicita revizii je dana normou podla sposobu uzivania objektu - respektive spotrebicov. Uplne najlahsie to zistis na terajsej sprave, kazdy normalny revizak zvykne napisat cosi v zmysle "nasledujuca revizia po...."
Revizia riesi stav danej instalacie v okamihu jej vykonania a plati predpisanu dobu. Zmena majitela nema vplyv na bezpecnost :-). Pozor, ak ale doslo aj k zmene uzivania, tak potom sa musi bezpodmienecne urobit nova.
0 0
mevi mevi

mevi je offline (nepripojený) mevi

Aká stará može byť revízna správa resp. ako často ju treba dať robiť? Vdaka
0 0
mevi mevi

mevi je offline (nepripojený) mevi

Dakujem : ))
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Lehoty revízií (OPOS) závisia od toho, v akom prostredí je el. zariadenie umiestnené, teda aký vplyv má prostredie na el. inštaláciu a naopak, ako môže vplývať EI na prostredie, v ktorom je umiestnená. Bežne, v základnom či normálnom prostredí je to tých 5 rokov, ale môže byť aj každý rok, napr. v prostredí s extrémnou koróznou agresivitou, čo môže byť aj čistička vody. To určí projektant alebo komisia pri začatí prevádzky. Presnejšie čítaj vo vyhláške, prílohe č. 8:
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...ška+508/2009
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

mevi Pozri príspevok
Aká stará može byť revízna správa resp. ako často ju treba dať robiť? Vdaka

konkretne na aky objekt?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ale si musel byť teda velmi spokojný, ked si sa kvôli tomu hned aj zaregistroval.....

v 3 roky starej téme....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať