Zavrieť

Porady

Spoločník v s.r.o.

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či spoločník v s.r.o. má mať uzatvorenú nejakú zmluvu voči sro? Ďakujem.
Naposledy upravil milka1619 : 07.06.11 at 17:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    focalor je offline (nepripojený) focalor

    focalor
    spolocenska zmluva, ktoru je vlastne povinny podpisat a overit svoj podpis u notara, az podpisom spolocenskej zmluvy vsetkymi spolocnikmi je spolocnost zalozena a zaroven tato zmluva je podklad na zapis sro do obchodneho registra... ine zmluvy spolocnik zo svojho postavenia spolocnika nepodpisuje.

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    Nejaké listiny som vo firme našla, len nie je v nich uvedené, čo mu bude vyplácané - odmena, podiel na zisku.... dá sa to doplniť nejakou listinou ? ( ide aj o staré roky)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    SZ, ak nemáš, môžeš si ich vybrat z OR - zbierka listín. Neviem o čo ide.
    Podiel na zisku - ten vyplýva zo zákona, resp. je upravený v SZ.
    mzda - to je už záležitosť konateľa, nie spoločníka, teda ak nie je aj on zamestnaný

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    Prečítala som veľa príspevkov na porade ale mám ešte v tom zmätok. Ešte sa pýtam :
    1. konateľ sro - xyz- zatiaľ bez zmluvy, nie je zamestnanec-nemá príjem za funkciu konateľa - neprihlasujem do SP a ZP.
    2. Ten istý - xyz- spoločník sro - nemá odmenu (nenašla som žiadnu listinu ani zmluvu)- len podiel na zisku - neprihlasujem do SP a ZP . Postupujem správne? Zmluvu o výkone funkcie konateľa spravím a uvediem, že odmenu nemá. Ešte musím urobiť nejakú listinu?
    1 Konateľ - aj 1 spoločník - tá istá osoba = sro.
    Naposledy upravil milka1619 : 07.06.11 at 20:08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.