Zavrieť

Porady

zrusenie diakritiky v dokumente

Dobry den,
mam taky problem, ze mam exportovanu tabulku do xls, kde su vyplnene polia s diakritikou. Pre dalsie spracovanie by som ale potreboval, aby tam uz diakritika nebola. viete mi prosim poradit nejaky sposob ako to dosiahnut? Viem ze by sa dalo na to spravit makro, a pokial by nebola na to ina cesta, urobim ho,ale obavam, sa ze by to nebolo pre mna najlepsie riesenie....
Za kazdu radu vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pidgey Pozri príspevok
    Dobry den,
    mam taky problem, ze mam exportovanu tabulku do xls, kde su vyplnene polia s diakritikou. Pre dalsie spracovanie by som ale potreboval, aby tam uz diakritika nebola. viete mi prosim poradit nejaky sposob ako to dosiahnut? Viem ze by sa dalo na to spravit makro, a pokial by nebola na to ina cesta, urobim ho,ale obavam, sa ze by to nebolo pre mna najlepsie riesenie....
    Za kazdu radu vopred dakujem
    Môžeš dať cez funkciu "Nahradiť" nahradiť postupne všetky písmenká s diakritikou za písmenká bez diakritiky. Napr. dáš nahradiť v dookumente všetky písmenká "š" písmenom "s", potom "č" písmenom "c" atď. Je to prácne, ale iný, jednoduchší spôsob mi nenapadá.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... ešte existuje možnosť odstránenia diakritiky pred exportom do xls....

    napr. tento program dokáže odstraňovať diakritiku: http://www.slunecnice.cz/sw/helper/
    prípadne i toto: http://www.slunecnice.cz/sw/utf-8-converter/

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    dakujem, na ten sw sa pozriem, co je to zac, ale asi som vas nechtiac zaviedol ked som pouzil slovo dokument. Aby som to upresnil, exportujem z ekonomickeho SW do xls, a robi sa to kazdy den. exportovany subor sa posiela do dalsej firmy a oni pozaduju,aby to bolo bez diakritiky.preto som sa snazil najst nieco co to ulahci.
    A mockrat dakujem za to makro , vyzera ze robi presno to co potrebujem, tak ho pravdepodobne pouzijem.

    zrusenie diakritiky v dokumente

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.