Zavrieť

Porady

refakturácia ubytovania a stravného

Práve mám pred sebou faktúru, v ktorej nám firma xx prefakturováva náklady na ubytovanie a stravné s DPH. Je to predmetom DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jamka je offline (nepripojený) Jamka

    Jamka
    Ja si myslím, že áno. Predpokladám, že ide o poskytnutie stravy v nejakom ubytovacom zariadení.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    firma xx pre našu firmu vykonávala montáž svojimi pracovníkmi. A šéfovci sa v zmluve dohodli, že firma xx nám potom prefakturuje skutočne odpracované hodiny resp. dni a my im zaplatíme ubytovanie a stravné.

    Jamka je offline (nepripojený) Jamka

    Jamka
    Potom to mohlo byť na ich faktúre ako súčasť hodnoty ich práce nie? Napr. v príloho fa uvedú rozpis svojich nákladov, samostatne vyčíslia prácu, hodnotu ubytovania a stravovania svojich zamestnancov... celková suma bude základ DPH.
    myslím, že by to mohlo tak byť.

    Zyka je offline (nepripojený) Zyka

    Zyka
    Co v pripade,ked takuto refakturaciu vykona SR firma, ktora ref.ubyt a stravne jej pracovnikov v DE, tj faktura je v EUR, vystavena bez DPH. Je to spravne ?
    Jej pracovnici vykonavali prace na hnut.hmot.majetku, ktory sa previezol neskor do SR. Su tieto naklady sucastou vstup.ceny obstaravaneho majetku ?
    tj 2 otazky :
    1. DPH na FA v eur-refakturacia ubyt+strava v DE /SRsubjekt-SRsubjekt/
    2. sucast vstupnej ceny dlhod. majetku ?
    Kto viete, prosim poradte.
    thanx

    Viki je offline (nepripojený) Viki

    žena Viki
    Dobrý deň.
    Prosím Vás o radu, ako správne vystaviť faktúru - refakturácia ubytovania, keďže bola dohoda, že skutočné náklady na ubytovania preplatí odberateľ na základe faktúry, kde priloží kópiu dokladu o ubytovaní.

    Zamestnanci boli na montáži. Dva dni spali v hoteli a zamestnávateľovi vyúčtovali náklady na ubytovanie v sume 3400 Sk.
    Na faktúre je 4x20 -daň mestu s 0% DPH a 2x1395 + 530 DPH.

    Ako to mám dať do faktúry ? Neviem sa pohnúť.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no čo sa týka refakturácie...berie sa to ako by ste sama službu poskytla to jest vystavíte všetko s DPH to jest všetko čo budete refaktúrovať navýšite o DPH..aj poplatok mestu aj ked vam je to fakutrovane alebo vystavene bez DPH...je to rovnaký princíp ako poštovné...

    čo sa týka ZYKA:

    no tam by som asi takisto postupoval rovnako to jest tuzemská osoba refaktúruje do tuzemska...to jest by som na to narátal DPH a čo sa týka či to vchádza do vstupnej ceny...ak ide o obstarávacie náklady určite...to jest ak ide o montáž, prepravu, inštaláciu a činnosti súvisiace s HM a jeho spustením vstupuju do OC majetku

    Vameti je offline (nepripojený) Vameti

    Vameti
    Ahojte poraďaci,
    prosím môžte mi skúsenejší odsúhlasiť správnosť refakturácia do ČR:
    Sl.firma objednala pre Č.firmu ubytovanie (obaja platci DPH)
    Fa od sl.ubytovacieho zariadenia pre Sl.firmu
    ubytovanie 518/
    dph 343/
    raňajky 518/
    dph 518/ (nie som si istá, ale nárok na odpočet podľa mňa nie)

    refakturácia Č.firme aj so Slovenskou DPH (uplatní sa § 16 ods.1)
    ubytovanie 315/ 518
    dph 315/ 343
    raňajky 315/ 518
    dph 315/ 518
    ďakujem

    refakturácia ubytovania a stravného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.