Zavrieť

Porady

Gastrolístky predaj

Prosím Vás ako predávate gastrolístky zamestnancom v daných mesiacoch?Ja ich dám napr.v januári 2006-31.01.2006 za obdobie december 2005-čiže ich vždy dávam mesiac pozadu.Aj ich účtujem v januári hoc sú to lístky za december.Môže to tak zostať, alebo to robíte inak.Poraďte ak máte lepší spôsob.
Usporiadat
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Ja sumu za stravné lístky zrážam priamo na výplatnej páske. A potom túto sumu aj zaúčtujem spolu so mzdami, cez ID na konci príslušného mesiaca.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Tie lístky dávaš za december v januári?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ZuzanaA
Ja sumu za stravné lístky zrážam priamo na výplatnej páske. A potom túto sumu aj zaúčtujem spolu so mzdami, cez ID na konci príslušného mesiaca.
+ cez ID aj 527xx/213xx (55%) a 427xx/213xx (príspevok zo SF)
V prípade, že tam figuruje aj DPH, ešte 331xx/343xx
Naposledy upravil Paula : 11.01.06 at 09:51
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Ja davam listky na zaciatku mesiaca podla poctu pracovnych dni, ale odpocitam dovolenky, sluz. cesty prip nemoc za minuly mesiac a zrazim ich vo vyplate za dany mesiac
napr. listky na januar som rozdala na zaciatku januara (narok 21 prac dni - dovolenky,SC,N) podla dochadzky z decembra a zrazim ich az ked budem robit vyplatu za januar (vo februari)
Eva
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

zuzana
Tie lístky dávaš za december v januári?
Nie, za december v decembri. Teda im ich stiahnem v decembrovej výplate, ktorá je síce vyplatená v januári, ale zaúčtovaná v decembri (spolu s lístkami).
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

EPk
Ja davam listky na zaciatku mesiaca podla poctu pracovnych dni, ale odpocitam dovolenky, sluz. cesty prip nemoc za minuly mesiac a zrazim ich vo vyplate za dany mesiac
napr. listky na januar som rozdala na zaciatku januara (narok 21 prac dni - dovolenky,SC,N) podla dochadzky z decembra a zrazim ich az ked budem robit vyplatu za januar (vo februari)
Eva
Lístky rozdané na začiatku januára podľa dochádzky z decembra nie sú lístkami na január, ale za december a mali by byť zúčtované v decembrovej výplate . Môj názor.
.............
Zle som sa prvý raz vyjadrila, opravujem: Lístky rozdané na začiatku januára sú na január. Ale lístky, na ktoré bol nárok podľa dochádzky za december by mali byť zúčtované (a zrazené)vo výplate za december.
Naposledy upravil Paula : 11.01.06 at 23:05
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Paula
Lístky rozdané na začiatku januára podľa dochádzky z decembra nie sú lístkami na január, ale za december a mali by byť zúčtované v decembrovej výplate . Môj názor.
Sú to lístky na január,lebo na začiatku decembra nemôžeš vedieť,koľko lístkov budeš potrebovať, tak sa korekcia robí ďalší mesiac. Aspoň u nás sa to tak robí.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dana, reagovala som na túto vetu:

EPk
a zrazim ich az ked budem robit vyplatu za januar (vo februari)
Eva
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Paula
Dana, reagovala som na túto vetu:

Ale keď sú to lístky za január, tak ich musí zratiť z januárovej výplaty, nie?


Príklad:
Zamestnanec nastúpil do prac.pomeru 01.12.2005. Dám mu 20 lístkov, lebo december má 20 pracovných dní. Z výplaty za december mu zrazím 20 lístkov.
V 12/2005 tento zamestnanec neodpracuje 2 dni.
Keď mu dávam lístky na január 2006, tak mu dám o tie dva menej.t.j dostane 21-2 a aj zaplatí 19.
Alebo je to takto nesprávne?
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Listky su na januar, ale kedze v decembri (podla dochadzky) na niektore listky v decembri nemal narok(dov. sc...) tak mu ich odpocitam z januarovych.
Ked sme zacinali, dala som kazdemu listky na cely mesiac a nasledujuci mesiac som uz zohladnila ten predchadzajuci a o to mal menej
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

[quote=Dana K.] Z výplaty za december mu zrazím 20 lístkov./quote]

Toto som mala na mysli........Eva ich zráža vo výplate za január, čo mi nesedí. Dúfam sa už rozumieme.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

[quote=Paula]
Dana K.
Z výplaty za december mu zrazím 20 lístkov./quote]

Toto som mala na mysli........Eva ich zráža vo výplate za január, čo mi nesedí. Dúfam sa už rozumieme.


Aj ja dúfam.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

zuzana
Prosím Vás ako predávate gastrolístky zamestnancom v daných mesiacoch?Ja ich dám napr.v januári 2006-31.01.2006 za obdobie december 2005-čiže ich vždy dávam mesiac pozadu.Aj ich účtujem v januári hoc sú to lístky za december.Môže to tak zostať, alebo to robíte inak.Poraďte ak máte lepší spôsob.
Ja tomu nerozumiem, že im dávaš lístky za december v januári. Z toho mi vyplýva, že pri nástupe do zamestnania napr. 1.12.2005 mu nebolo umožnené sa stravovať, keďže lístky na stravu dostal prvýkrát v januári 2006 a to dokonca až 31.1.06. Čiže dokonca sa nemohol stravovať ani v januári. Takto máš vynechané dva mesiace.
0 0
Emila Emila

Emila je offline (nepripojený) Emila

U nás to robíme tak isto. Absencie sa dorovnávajú nasledujúci mesiac.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Emila
U nás to robíme tak isto. Absencie sa dorovnávajú nasledujúci mesiac.
Emila, ale ja hovorím o niečom inom. Ešte raz. Z úvodného príspevku mi vyplýva, že zamestnec prvýkrát mal k dispozícii stravné lístky po dvoch mesiacoch od nástupu do zamestnania. Z toho mi vychádza posun stále o dva mesiace. Dorovnanie v nasledujúcom mesiaci neovplyvňuje to o čom hovorím v predchádzajúcich vetách a v mojom predchádzajúcom príspevku.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Prosím Vás a ktorý mesiac a ako to účtujete, vysvetlite mi to na predošlom príklade.K akým dátumom to účtujete v účtovníctve-predpis, kúpu a predaj.Prosím poraďte súrne.
Naposledy upravil zuzana : 12.01.06 at 08:34
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Poraďte...
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

??????????
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Prosím Vás môžete mi napísať ako to účtujete-nákup gastrolístkov, k akému dátumu nakupujete lístky a ako účtujete predaj k akému dátumu, veľmi by ste mi pomohli.Môžem nárok na lístky účtovať na konci mesiaca s výplatami 28.2.2006 527/213 a 335/213 a nákup účtujem až napr.3.3.2006 213/321??
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Predstav si, že zamestnanec nastúpi do zamestnania 1.3.2006. Ty buď máš gastrolístky nakúpené do zásoby, takže mu ich vydáš(23 ks=23 prac.dní), alebo pre neho ich kúpiš. Prevzatie Ti potvrdí podpisom. Prípadne Ti za nich zaplatí do pokladne. Ak ich neplatí v hotovosti do pokladne, tak z marcovej výplaty vyplácanej v apríli mu prislúchajúcu sumu (očistenú o príspevok zamestnávateľa a príspevok zo sociálneho fondu) zrazíš z čistej mzdy. Ak by bol prípadne na PN v 3/06 napr. 5 prac.dní, za apríl mu vydáš o 5 gastrolístkov menej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať