Zavrieť

Porady

prenos alkoholu

Zdravím Vás všetkých,
prosím Vás neviete mi poradiť. Suseda sa chystá do Francúzska za strýcom. Chce mu odniesť domácej pálenky, ktorá nie je samozrejme okolkovaná.
Vie niekto z Vás, aké množstvo môže odniesť takého neokolkovaného destilátu? a aké množstvo môže preniesť okolkovaného?
ďakujem za každú radu
pekný den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Taserda Pozri príspevok
    Na hraničnom prechode z H do HR mi H colníčka kontrolovala alkohol, nechápal som pre čo.Za socíku aby sa veľa nevyviezlo a zostalo niečo domácim by som to pochopil ale teraz?
    Chorvátsko zatiaľ nie je členom EU, je len kandidátom. Pozri si colné a devízové predpisy( 1 liter alkoholu, 2 litre vína).

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    ja by som to neriesil..v dnesnej dobe uz hranice nie su a nikoho nezaujima kolko suseda nesie alkoholu.....samozrejme netreba to mat vystavene za prednym sklom, ale zakryte v kufri, alebo pod sedackou.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Slovensko i Francúzsko je členom EÚ, je neobmedzený pohyb osôb i tovaru, takže pri ceste autom, vlakom to nie je limitované, pri ceste lietadlom je potrebné pozrieť sa na prepravné podmienky leteckých spoločností.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Na hraničnom prechode z H do HR mi H colníčka kontrolovala alkohol, nechápal som pre čo.Za socíku aby sa veľa nevyviezlo a zostalo niečo domácim by som to pochopil ale teraz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.