Zavrieť

Porady

Chyba stavebného dozora ?

Ahojte, pri stavbe mi spravili asi o 15 cm vačšie stavebné otvory - na dvere a musel som to dať dorovnať. Je to chyba stavebného dozoru ? Mám pocit, že za tie ťažké peniaze to mal odsledovať. Chcel by som mu to strhnuť z poplatku, ale nechcem ho zas oklamať. Od " majstrov!" , čo to stavali nie je šanca....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    tam moze byt problem, ze v tom projekte je navrhnuty dost blbo samotny stavebny otvor. je tam diera 1000mm co nieje standard pre klasicke 900 dvere. Cize by to chcelo +80mm. V kazdom pripade mali stavat podla projektu.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    nedodrzane rozmery nie je chyba stavebneho dozora, bola by to chyba stavbyveduceho keby tam bol na tej stavbe.
    jedine keby si s nim bol dohodnuty ze ti robi v podstate stavbyveduceho - teda ze je tam stale (ked sa nieco robi)

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Chyba je to len vtedy ak tie otvory sú v nosných obvodových stenách.S priečkami stavebný dozor nič nemá.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ono je to tak nejako zvykom ze ti vyrobcovia okien a dveri si to tak nejako dojdu premerat. Otvor je vzdy vacsi, tie zarubne tam musis nejako dostat. Zasnem nad slovenskou vychcanostou a pozdravujem.

    Chyba stavebného dozora ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.