Zavrieť

Porady

Kvalitná farba 3v1 na strechu

Dobrý deň,

chcem sa Vás opýtať na kvalitnú farbu na strechu 3v1. Daná strecha je už cca 20 rokov stará a vyskytujú sa na nej miesta s hrdzou a taktiež zlúpaná farba z predošlého náteru, ktorý bol cca pred 3 rokmi urobený firmou. Takže neviem aká to bola farba ... no asi nie moc kvalitná nakoľko nevydržala skoro ani 3 roky ...
Dostal som odporúčania na kvalitnejšie typy farieb, no neviem sa rozhodnúť pre konkrétny typ. Ponúknuté typy:
Hammerite Komaprim 3v1
Alkyton 3v1

Viete mi poprípade dať typ aj na inú farbu s ktorou máte skúsenosti ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Neviem ako z dlhodobeho hladiska, ale s Alkytonom sa robilo perfektne a super kryl uz v jednej vrstve. Nie sice strechu, ale hadam to bude fungovat aj tam

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no neviem ako ty ale čo ja osobne natieram strechy tak nikdy nejdem do jednovrstvej ako to opisuju predajcovia. Jednovrstvá má skoro vždy fľaky a postupom času ide aj skôr dole. Ja mám takýto postup:
    1. dobre obrúsená strecha s malou flexou, na ktorej je drátený kotúč,
    2. základný náter, nechať vyzrieť ako píše výrobca,
    3, dve vrstvy vrchnej farby s technologickou prestávkou ako píše výrobca,
    Takto natretá strecha je parádna aj po 7 rokoch - skoro stále lesklá

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja som teraz na pozink plech kupil primalex.. mali to ako novinku.. celkom v pohode to krylo. Dal som dve vrstvy stetcom. alkyton je tiez fajn.. pouzival som to na motory, robil som testy kolko stupnov to znesie..len ta cena..

    http://www.primalex.sk/index.php?location=20

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    mne odporučil známy čo natiera strechy od BASF farbu Oldorit, bežne som si to nevšimol predávať v maloobchode, chcel som pôvodne Fest-B, na tú ma presviedčal druhý známy že ju má na streche štyri roky a stále je v pohode, len sa s ňou strašne zle robí, kúpil som malú plechovku na odskúšanie na plot a je to ako natierať olej, drina a veľkú plochu natrieť aby bola bez flakov sa mi nepodarilo, tak som šiel do toho Oldoritu, uvidíme koľko vydrží, čo som bol okuknúť jednu strechu tak tam po piatich rokoch ešte držala.
    podla mňa to aj tak stroskotá na podklade ako je pripravený, ja som mal asi 30 ročný pozink už dvakrát natieraný a pár hrdzavých flakov, umýval som celú strechu wapkou, neskutočný bordel zrejme z komínov a usadený prach išiel dole plus stará farba kde už nedržala dobre. potom som to prebehol ešte kartáčom kde bola hrdza a na to dve vrstvy štetcom a vrchnú valčekom, lebo štetec nechával viditelné ťahy. tak uvidíme ako dlho vydrží.

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    Ďakujem za odpovede.

    Nakoniec som kúpil farbu PEGARUST ... po natretí napíšem výsledok.

    Radka 111 je offline (nepripojený) Radka 111

    Radka 111
    Dobrý deň
    ja ti odporúčam náter ThermoShield
    Pozri si stránku thermoshield a tam si prečítaj o produkte TopShield ten je určený na strechy...

    Kvalitná farba 3v1 na strechu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.