Zavrieť

Porady

Neznáma obstarávacia cena

Dobrý deň,
konatelia s. r. o. kúpili prívesný vozík za 1.800 Eur, avšak doklad majú len na 300 Eur, akou obstarávacou cenou zaradím vozík do podnikania?
Dám 300 rovno do spotreby?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Okimas, pozri si §25 zákona o účtovníctve tam máš jasne napísané ako sa oceňuje majetok, v prípade kúpy je to obstarávacia cena (§25.1.a), ked silou mocou chceš ten vozík zaradiť vo vyššej cene tak je to podľa mňa možné podľa §25.1.d.4. zákona o účtovníctve ako majetom preradený z osobného vlastníctva do podnikania a vtedy použiješ preprodukčnú OC.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Okimas to nie je neznáma OC, ale známa OC, ak máš doklad na 300,- tak je OC 300,- a postupuješ podľa toho, takže to nie je DHM podľa §22.2 zákona o DzP.

    okimas je offline (nepripojený) okimas

    okimas
    Viem, len ide mi o to, že v skutočnosti kúpili za 1800 a mohol by to byť majetok a oni majú doklad len na 300 a to ide do spotreby.
    A keby ten doklad som nebrala do úvahy, a tých na 1800 urobiť nejaký znalecký posudok

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    do daňovo uznaných nákladov môže ísť maximálne cena podľa dokladu.

    Neznáma obstarávacia cena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.