Zavrieť

Porady

Vrátenie dane z motorového vozidla

Ahojte

viete mi povedať, či mám nárok na vrátenie dane z motorového vozidla? Vozidlo som nahlásil a daň zaplatil keďže som si chcel robiť cesťáky. Nakoniec som si pri daňovom priznaní z príjmov uplatňoval paušálne výdavky a teda náklady za vozidlo som si neuplatnil. Môžem žiadať o vrátenie dane, či nie?
Vďaka vám za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maort Pozri príspevok
    Ahojte

    viete mi povedať, či mám nárok na vrátenie dane z motorového vozidla? Vozidlo som nahlásil a daň zaplatil keďže som si chcel robiť cesťáky. Nakoniec som si pri daňovom priznaní z príjmov uplatňoval paušálne výdavky a teda náklady za vozidlo som si neuplatnil. Môžem žiadať o vrátenie dane, či nie?
    Vďaka vám za pomoc
    Daň z MV nemá nijaký vplyv na uplatňovanie nákladov. Podstatné je to, či MV bolo používané na podnikanie, ak bolo, bolo potrebné aj daň zaplatiť. A vôbec, odhlásil si ho z dane?

    maort je offline (nepripojený) maort

    maort
    Vozidlo som neodhlasoval, keďže tento rok ho budem používať na podnikanie.
    Ale asi som sa zle vyjadril. Ide mi o iné. Môžem žiadať vrátiť už zaplatenú cestnú daň (za rok 2010), keďže som auto nakoniec na podnikanie nepoužíval ani jeden deň? I keď som to pôvodne mal v pláne. Ale nakoniec bolo pre mňa výhodnejšie uplatniť si paušálne výdavky, nie reálne pri dani z príjmu SZČO.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maort Pozri príspevok
    Vozidlo som neodhlasoval, keďže tento rok ho budem používať na podnikanie.
    Ale asi som sa zle vyjadril. Ide mi o iné. Môžem žiadať vrátiť už zaplatenú cestnú daň (za rok 2010), keďže som auto nakoniec na podnikanie nepoužíval ani jeden deň? I keď som to pôvodne mal v pláne. Ale nakoniec bolo pre mňa výhodnejšie uplatniť si paušálne výdavky, nie reálne pri dani z príjmu SZČO.
    Jazdil si v roku 2010 s mot.vozidlom na podnikatelské účely = využíval si auto na podnikanie, napr.dovoz tovaru ?
    Uplatnenie paušálnych výdavkov nesúvisí s daňou s motorových vozidiel ...

    Vrátenie dane z motorového vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.