Zavrieť

Porady

Odpisy pri prenajatom kamióne

Dobrý deň, chcela by som poradiť v jednom probléme. Spoločnosť s.r.o. má prenajatý kamión od FO - nepodnikateľa. Je možné tento kamión v s.r.o. odpisovať, ak zmluva znie tak, že s.r.o. tento kamión pod dvoch rokoch odkúpi za určitú kúpnu cenu, ktorá je stanovená v zmluve?
S.r.o. tento kamión používa na podnikanie.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Nikto nevie poradiť? Ja som toho názoru, že možnosť odpisovania je - keď zvážim § 24 odst.b. Zákona o dani z príjmov.............

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    - Základ je zmluva, lebo nikto z nás, čo toto čítali nevie či ide o povinnosť kúpy kamionu , alebo ide o právo kúpy prenajatej veci.

    - Ďalej nepodnikateľ nemôže prenajímať kamion, potrebuje živnosť. Ide o hnuteľnú vec.

    - Zvažujete nad 24/b. TAkže u Vás je povinnosť kúpi tohto kamionu ?????, ste ekonomickým vlastníkom už teraz, ale právne vlastníctvo na Vás prejde až keď zaplatíte kúpnu cenu....

    - Na margo sa pýtam.
    Chcete i odpisovať z OC a zrejme dávate nájomné do výdavkov (nákladov)...

    Málo faktov, a preto ma napáda veľa variantov riešenia.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Ekonomickým vlastníkom sme už teraz, nakoľko kamión v plnej miere využíva s.r.o. na podnikanie a platí aj cestnú daň. Kamión kúpila FO - nepodnikateľ, ktorý je zároveň konateľom spoločnosti. Platíme nájomné, ktoré je účtované do nákladov. Ale odpisy sa neuplatňujú, aj keď v zmluve je uvedné, že kamión sa zaväzujeme odkúpiť. Preto ma napadlo, či tam nie je možnosť odpisovať.

    Odpisy pri prenajatom kamióne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.