Zavrieť

Porady

Výpoveď – MD – RD – Ukončenie PP

Dobrý deň, chcem sa poradiť. Keďže sa pobočka firmy v ktorej som pracovala rušila dostala som výpoveď podľa § 63 ods.1 pism. a.) k 30.9.2009, pričom mi prislúchala 3 mesačná výpovedná lehota (koniec 31.12.2009) a odstupné podľa zákonníka práce. No vzhľadom na skutočnosť, že som bola tehotná a na PN, potom som plynule prešla na MD (január 2010) a následne na RD, tak so mnou nebol ešte skončený PP, ktorý by mal skončiť uplynutím RD. Vtedy by som vykonala výstup a následne by mi bolo vyplatené odstupné. No vzhľadom na pripravované zmenu ZP , mi nie je jasné, či mi aj po skončení RD (február 2013) bude vyplatené odstupné. Bude sa na mňa vzťahovať zmena – zrušenie súbehu plynutia výpovednej doby a vyplatenia odstupného? Čiže prídem o trojmesačné odstupné? A vzhľadom na trvanie PP počas MD, mám nárok na adekvátnu čas dovolenky za rok 2010? Ďakujem za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Výpoveď – MD – RD – Ukončenie PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.