Zavrieť

Porady

Daňová kontrola - súrne

Asi pred pol hodinou volali manželovi ( SZČO ) z DÚ, že v stredu o 10.00 mu prídu domov na kontrolu faktúr od r. 2005 ! Prosím Vás poraďte čo im mám pripraviť. Veľmi pekne ďakujem.
Naposledy upravil Maňuša : 27.06.11 at 06:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Maňuša Pozri príspevok
    Asi pred pol hodinou volali manželovi ( SZČO ) z DÚ, že v stredu o 10.00 mu prídu domov na kontrolu faktúr od r. 2005 ! Prosím Vás poraďte čo im mám pripraviť. Veľmi pekne ďakujem.
    Podľa mňa vám mali povedať, čo máte nachystať. Ak povedali, že faktúry, možno to bude len kontrola na doplnenie informácii k inej kontrole (napr. kontrola u niekoho na DPH). Vtedy robia námatkovú kontrolu faktúr, z ktorých si niekto uplatnil DPH, či vy ste príslušnú DPH odviedli. Bežnú kontrolu oznamujú písomne spolu so zoznamom dokladov, ktoré treba dodať.

    My sme mali napr. kontrolu na vystavené faktúry pre konkrétnu firmu. Tej firme robili kompletnú kontrolu, u nás už len skúmali, či sme odviedli DPH z tých faktúr, ktoré si oni uplatnili

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Maňuša Pozri príspevok
    Asi pred pol hodinou volali manželovi ( SZČO ) z DÚ, že v stredu o 10.00 mu prídu domov na kontrolu faktúr od r. 2005 ! Prosím Vás poraďte čo im mám pripraviť. Veľmi pekne ďakujem.
    Podľa mňa priprav všetky faktúry - vyšlé aj došlé za r.2005, zoznam faktúr za r. 2005, alebo evidenciu z počítača. Aj my sme mali teraz takú kontrolu, ja som im pripravila všetky účtovné doklady za dané obdobie, ale kontrolovali len tie faktúry, neboj sa, zrejme chcú robiť "krížovú" kontrolu s nejakými dodávateľmi alebo odberateľmi, či má tvoj manžel zaúčtovanú tú istú fa ako ten dotyčný obch. partner.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Môže byť aj opak.

    Dodavateľ Mrkvička vyfakturoval za rok 2005 odberateľovi Slivkovi za 100 000 tis € (ZD) + DPH
    - dodavateľ Mrkvička musí mať v účtovníctve VFA: 100 tis.
    - odberateľ Slivka musí mať DFA: 100 tis.

    - dodavateľ Mrkvička nesmie mať vo VFA len 80 tis. € a odberateľ až 100 tis. €. Dodavateľ kráti dane, a odberateľ má riadne všetko zaevidované, zaúčtované, zaplatené, a môže mať problém, či nemá náhodou fiktívne FA, a miestny DU mu bude chcieť vyhodiť FA, z kt. si nárokoval odpočítanie DPH, alebo sa predloží par. na tácke na par. 69/14... ak vyhotoviteľ daň úmyselne nezaplatil ...
    - dodavateľ má VFA 100 tis. a odberateľ len 80 tis. €. Skúma sa, prečo.... lebo možno vyhodil odberateľ FA na 20 tis. € do koša a predal, zamontoval kadejako... nerozpisujem

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Keďže volali manželovi na stavbu, veľmi im nerozumel, volala som spätne a to vlastne príde kontrola zo živnostenského úradu . Prepáčte, že som Vás zaťažila a ďakujem všetkým za odpoveď.

    Daňová kontrola - súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.