Zavrieť

Porady

Dohoda o VP a výhlásenie na zdanenie príjmov

Dobrý deň,
musí mať dohodár u zamestnávateľa podpísané aj vyhlásenie na zdanenie príjmo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Nemusí , ale môže.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    nemusí.. može mať, ale len u jedného zamestnávateľa.. /ak má viacerých../

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nemusí, zamestnanec podpisuje vyhlásenie na zdanenie príjmov LEN u jedného zamestnávateľa. Ak už podpisoval u iného zamestnávateľa, u druhého už nepodpisuje.

    Ja osobne ale dávam podpisovať každému zamestnancovi, aj ked si nezdaniteľnú časť uplatnuje u iného zamestnávateľa, u mna podpíše, že si nezdaniteľnú časť neuplatňuje.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    kn-alka Pozri príspevok
    Ja osobne ale dávam podpisovať každému zamestnancovi, aj ked si nezdaniteľnú časť uplatnuje u iného zamestnávateľa, u mna podpíše, že si nezdaniteľnú časť neuplatňuje.
    fúha, škoda našich lesov

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ešte doplním, že je na slobodnom rozhodnutí zamestnanca - daňovníka, ktorý je zamestnaný na základe či už PZ, alebo niektorej z dohôd, či si uplatní, alebo neuplatní NČZD. Takže si ju uplatní pri RZD, alebo DP. Dôvody nás nemusia zaujímať.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Evka, mala som na mysli napr. zamestnancov, ktorí si NČZD napr. neuplatňujú preto, lebo okrem toho, že majú príjem zo závislej činnosti, tak sú aj SZČO a dosahujú zisk a týmto spôsobom pri podaní DP nebudú mať až taký vysoký nedoplatok, bude ich to menej bolieť . Alebo daňovník chce mať naraz viac peňazí. Dôvodov môže byť neúrekom.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Škoda lesov? Rada by som sa pozrela do archívu sociálnej poisťovne, keď veľakrát po mne požaduje tlačivá, čo som im už 2x zaslala, len oni to nevedia nájsť.

    Dohoda o VP a výhlásenie na zdanenie príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.