Zavrieť

Porady

dnp a rodičovská dovolenka

dobrý deň, mám otázočku:
momentálne som na RD a zamestnanie mi stále trvá. ak by som otehotnela, dala výpoveď, stačilo by mi vtedy platiť DNP len tých 26 týždňov? teda prirátala by sa mi doba poistenia zo zamestnania (aj keď čerpám rodičovskú dovolenku) do obdobia 270 dní, ktoré potrebujem na najvyššiu materskú?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Vega,
    ved sa prihlás na tri štyri mesiace na DNP z minima ( 14,47 €/m). Potom zruš, a ak by si otehotnela tak si vieš pekne doplatiť DNP tých 26 týždňov.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    počas poberania RD nie si poistená nemocensky......tak záleží či za posledné 2 roky si mala nejaké poistenie, resp. kedy sa ti dieťa narodilo...ak by si chcela ísť na druhú MD musíš mať za posledných 2 rokov poistenie trvajúce min. 270 dní...../ku dňu nástupu)

    veqa je offline (nepripojený) veqa

    veqa
    hmmm, to nemám, dieťatko má 24 mes.
    viem ale, že prerušenie z dôvodu rodič. dovolenky sa zarátava do 270 dní, ale teraz som sa dočítala, že vlastne tou výpoveďou by to nebolo prerušenie a tým pádom by sa to nezarátalo....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Xanti Pozri príspevok
    Vega,
    ved sa prihlás na tri štyri mesiace na DNP z minima ( 14,47 €/m). Potom zruš, a ak by si otehotnela tak si vieš pekne doplatiť DNP tých 26 týždňov.
    ale ak budeš tehotná, urob to okamžite ako to zistíš, aby ti pri nástupe na md nechýbal ani deň....

    veqa je offline (nepripojený) veqa

    veqa
    Mila123 Pozri príspevok
    ale ak budeš tehotná, urob to okamžite ako to zistíš, aby ti pri nástupe na md nechýbal ani deň....
    to áno, otehotnieť neplánujem, len sa bojím, aby neprišlo nečakane a potom by bol problém takže to takto poistím :-) ďakujem

    veqa je offline (nepripojený) veqa

    veqa
    Xanti Pozri príspevok
    Vega,
    ved sa prihlás na tri štyri mesiace na DNP z minima ( 14,47 €/m). Potom zruš, a ak by si otehotnela tak si vieš pekne doplatiť DNP tých 26 týždňov.
    ešte ma napadlo, ak by som bola teoretikuš tehotná, tak by sa to dalo urobiť aj tak, že by som šla počas rodičovskej naspäť do práce na pár. mes. a potom dala výpoveď? v tom prípadne by sa mi zarátalo ukončené nemoc. poistenie (aj s tou dobou rodičáku) do potrebných 270 dní?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Prečo to chceš tak komplikovať?
    Ak si teoreticky tehotná, tak pôjdeš zo zamestnania na dalšiu MD, pričom to bude reťazový pôrod a materskú Ti vyrátajú z pravdepodobného VZ.
    Teda slušne povedané , bude záležať na papieri čo vypíšu v robote o tvojom pravdepodobnom príjme.

    veqa je offline (nepripojený) veqa

    veqa
    Xanti Pozri príspevok
    Prečo to chceš tak komplikovať?
    Ak si teoreticky tehotná, tak pôjdeš zo zamestnania na dalšiu MD, pričom to bude reťazový pôrod a materskú Ti vyrátajú z pravdepodobného VZ.
    Teda slušne povedané , bude záležať na papieri čo vypíšu v robote o tvojom pravdepodobnom príjme.
    tak toto ma nenapadlo :-) ďakujem

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Akurát ak nemáš vysoký VZ v zamestnaní, a ochotných šéfov, tak vtedy je naozaj lepšie si priplatiť to DNP.

    veqa je offline (nepripojený) veqa

    veqa
    Xanti Pozri príspevok
    Akurát ak nemáš vysoký VZ v zamestnaní, a ochotných šéfov, tak vtedy je naozaj lepšie si priplatiť to DNP.
    vysoký VZ nemám, ale ochotných šéfov áno :-) ale ako si písala, poistím to tým pripoistením na pár mes.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.