Zavrieť

Porady

má niekto skúsenosti s liečením jablčným octom ?

Dobrý deň, máhodou som natrafila na nete na informáciu o liečebných účinkoch nepasterilizovaného jablčného octu. Má niekto s ním skúsenosti ? Jedna sestrička ,staršia pani,ktorej som sa na to spýtala mi ho doporučila.Jej ho zase poradila staršia pani doktorka- neurologička ako prírodný prostriedok na zníženie cholesterolu,zníženie tlaku a pozitývny vplyv aj v iných oblastiach . Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pijem jablčný ocot každé ráno na lačno 1PL+ 2dc vody, v auguste bol rok. poradila mi to naša poradáčka Ubka, mám výrastok na päte a veľmi ma bolel, už ma nebolí.mám lepšie vlasy, o kúsok lepšiu pleť a myslím, že je to dobré aj na ranné kakanie ja jablčný ocot vrelo odporúčam.
    ak ti je z neho na vracanie a chcela by si ho piť pridaj si 1čl medu, tak som to pôvodne pila aj ja,ale zvládnem to vypiť aj bez medu.
    http://ozene.zoznam.sk/cl/100295/254380/Jablcny-ocot-vraj-zazenie-vsetky-neduhy
    http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/13753-jablcny-ocot-tlmi-chut-do-jedla-a-podporuje-pokojny-spanok/
    http://www.dobrarada.sk/?id_menu=185...__id_art=17604
    Naposledy upravil lujza.j : 30.10.11 at 20:56

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    bettylou Pozri príspevok
    a na normálne ochutenie jedál sa nepoužíva?
    Pravidelne jedávam mozarelu + paradajky + biela cibuľa + olivový olej + jablčný ocot/ dovezeny z Chorvátska ,alebo Poľska , ten náš je o ničom/
    Chorvátsky značka Kisko , Poľský Kamis ocet jablkowy z polskych jablek.
    Naposledy upravil pivko : 24.11.12 at 17:55

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Tiež som ho vyskúšala na zníženie cholesterolu. Opak bol pravdou a lekár ma vyhrešil, že čo experimentujem.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Mne pred 3 rokmi niekto poradil, že mám pre každým jedlom vypiť pohár vody riedeného s jablčným octom/vraj schudnem/. Praktizovala som to 3 týždne a skončila na gastre s nenormálnymi bolesťami žalúdka, mximálnym prekyslením. Mesiac mi trvalo, kým ma dali dokopy. Či to bolo z toho octu, to neviem určite. Ale už po dvoch dňoch užívania som začala mať problémy.

    Ivka B je offline (nepripojený) Ivka B

    Ivka B
    vyskúšala , dietu som držala prvý týždeň 100%, potom už s miernymi prehreškami a schudla som 8 kg za 3 mesiace. dietu som celú dobu nedržala ale som sa jej prispôsobila tak na 50%.teraz sa mi zdá že som nejaké to kilo pribrala tak sa chcem opäT vrátiť k tomuto spôsobu stravovania ale s octom opatrne, lebo beriem lieky. asi ho nahradím citrńovou šťavou

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    jablčný ocot som začala piť, ale hneď som aj prestala
    lebo mi z neho bolo na zvracanie
    viem, že je možné dostať kúpiť v lekárni jablčný ocot v tabletkách, ten nie je taký chuťovo nepríjemný
    ale zasa si myslím, že je to zasa zbytočná chémia do tela

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Na požiadanie sem teda dám recept a účinky jablčného octu, ktorý sa u nás traduje ešte od doby mníšok, ktoré tu kedysi bývali, to tu v vyrábali a ponúkali:

    1 kg jabĺk bez okvetia a stopky postrúhame aj s kožou a jaderníkom, dáme do 4 l pohára a zalejeme 2 l vody.
    Prikryté (tanierikom) necháme 10 dní, pričom každý deň premiešame drevenou vareškou.
    Potom precedíme cez gázu a pretlačenú šťavu necháme odstáť 20 dní - potom stiahneme do fliaš. (Ja som dal z viacerých pohárov do demižóna).

    Liečebné účinky:
    -pri hnačke a vracaní každých 5 minút pijeme nápoj, v ktorom sme rozriedili v 2dl vody a 2 čaj. lyžičky jabl. octu.
    -pri kŕčových žilách (varixoch) ráno a večer potierať postihnuté miesta a 2x denne vypiť pohár vody s 2 lyž. octu.
    - pri tučnote 3x denne 2 lyž. octu v 2 dcl vody
    - pri kožnej chorobe pri strate pigmentu (imp...neviem prečítať latin. názov) potierať postihnuté miesta
    -pri chronickej únave urobiť zmes 1 šálka medu + 3lyžice octu a z toho užiť večer pred spaním 1 lyžicu

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Moja mamička 94 r. používa na varenie len jablčkový ocot, má málo kyseliny a asi je to pre ňu dobré. Ja mám veľa kyseliny, tak kyslím s citrónom. Jablkový ocot má svoju chuť, ale mne tiež moc nechutil, je ale zdravší ako bežný ocot.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pivko Pozri príspevok
    Pravidelne jedávam mozarelu + paradajky + biela cibuľa + olivový olej + jablčný ocot/ dovezeny z Chorvátska ,alebo Poľska , ten náš je o ničom/
    Chorvátsky značka Kisko , Poľský Kamis ocet jablkowy z polskych jablek.

    tento...

    ja si kupujem tento...v DM-ke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.