Zavrieť

Porady

Ma niekto skusenosti s exekuciou?

Chcem poprosit niekoho kto mi vie poradit je mozne aby den po obdrzani Upovedomenia o začatí exekúcie zablokoval exekutor ucty aj napriek tomu ze mam lehotu 14 dni na odvolanie. Je mozne aby vam takto niekto zrusil aj zakladnu moznost mat si za co kupit tak beznu vec ako su mlieko a ranajka a platit za ubytovanie a pod... pomozte lebo sa mi to zda cele cudne ... aby z pohladavky 24.000 Sk bolo zrazu 60.000 tis (dobry biznis pre exekutora)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    bohužial ak niekto má voči niekomu záväzok a nesplní si povinnosť tento záväzok uhradiť myslím, že potom nasleduje súdny príkaz na zaplatenie a keďže ani to nebolo splnené nastupuje exekútor, tým sa záväzok navyšuje o ďaľšie poplatky a zrazu je nám divné že zo záväzku 24 000 je 60 000.No ale to je realita, exekúätor určite vie, čo si môže dovoliť myslím že môže aj hned zablokovať účty a nehľadí na povinného za čo si kúpi jesť a pod, lebo ani povinný si nesplnil záväzok a ten komu je dĹžny tiež si možno nemal za čo kúpiť jedlo pre seba a svoju rodinu.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Akože vieš,keby exekutor čakal na zablokovanie účtu aj po dobu lehoty možnosti odvolať sa, tak by to celé bolo úplne zbytočné- lebo skoro každý povinný by hneď tie peniaze z účtu vybral a exekúcia by bola zbytočná a neúspešná,takže podla mojho nazoru(aj keď nie som pravnička , ale podľa zdraveho sedliackeho rozumu) ecekútor konal SPRÁVNE!!!

    maaten je offline (nepripojený) maaten

    maaten
    Ono to nie je mala pohladavka. Predpokladajme vsak, ze exekutor zvolil tuto, zakonnu, moznost na to, aby ta donutil konat. Tj. napriklad prist ho navstivit a dohodnut sa s nim.
    Exekutorovym prvoradym zaujmom je uspokojit pohladavku. Nie ta zabijat a nedat ti najest.
    Myslim, ze ak prides a porozpravas sa s nim o variantach riesenia, napriklad splacanie formou splatok, tak bude ochotny ucet odblokovat.
    Idealne by si mohol skusit prist a splatit istinu a na splateni zbytku sa dohodnut.
    Skus nebyt neprijemny, arogantny atd. Ty si ten, co ma problem, nie exekutor.
    Z pohladavky 24000 ti moze vzniknut pohladavka 60000 uplne bez problemov. Zakladna pohladavka, plus uroky, plus exekutorova odmena.

    Ma niekto skusenosti s exekuciou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.