Zavrieť

Porady

DPH a súhrnný výkaz

Pekný deň, som platcom DPH dodávam služby do zahraničia a štvrťročne musím podávať Suhrnný výkaz z pridanej hodnoty, v druhom štvrťroku som vystavila 2 faktúry ktoré mi neboli ešte uhradené, mám tieto faktúry zahrnúť na súhrnný výkaz v 2 štvrťroku alebo až v 3 štvrťroku keď mi budú vyplatené na účet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Keby si chcela dokaz:

    §80 ZoDPH

    (3) Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu podľa odseku 1 písm. d).

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Dáte ich do 2. štvrťroka. Nezáleží totiž na tom, kedy ich budete mať uhradené. Dôležité je, kedy bola služba dodaná.

    hankak je offline (nepripojený) hankak

    hankak
    a ešte poprosím do Daňového priznania z pridanej hodnoty to mám dať? počula som viac názorov , že služby do zahraničia sa do Daňového priznania DPH nepíšu, len do súhrnného výkazu

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    hankak Pozri príspevok
    a ešte poprosím do Daňového priznania z pridanej hodnoty to mám dať? počula som viac názorov , že služby do zahraničia sa do Daňového priznania DPH nepíšu, len do súhrnného výkazu
    DP DPH nepodavas.

    Inak je to ked prijmes sluzbu, vtedy je na teba prenesena danova povinnost:

    § 69 Osoby povinné platiť daň správcovi dane

    (3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.

    Vtedy musis podat DP DPH, odviest dan bez naroku na jej odpocitanie
    Naposledy upravil zk24 : 11.07.11 at 14:52

    hankak je offline (nepripojený) hankak

    hankak
    moc dík, DP DPH podávam lebo mám nákup a faktúry za služby mne dodané na slovensku( telefon atď), ale ako som pochopila tak služby ktoré fakturujem do zahraničia tam nebudem uvádzať.
    Príjemný deň prajem

    DPH a súhrnný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.