Zavrieť

Porady

úhrada odstupného

Našej spoločnosti bol postupený leasing, spoločnosť ktorá nám postúpila leasing nám vyfakturovala zvyšnú akontáciu a odplatu za postúpenie leasingu. Akontácia je odpočitaná v ostatných leasigových splátach. Táto faktúra je vystavená s DPH. Môžem si to DPH uplatniť ? A je to daňový náklad ?
Ja si myslím, že táto akontácia by sa mala zaúčtovať ako náklady budúcich období a rozpúšťať v mesačných splátkach podľa leasingového splátkového kalendára. Je to postúpenie starého leasigu. A odplata za postupenie leasingu je podľa mňa nedaňový náklad. Myslím správne? Vie mi niekto poradiť ? Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    Ahoj, riesim postupenia leasingu prave teraz. Neviem ci som spravne pochopila co si napisala ale vidim to asi takto. Ide o leasing ktory zacal pred 31.12.2003, takze postupujeme podla zakona o DZP dovtedy platneho.
    1. DPH z faktury od postupcu si mozes uplatnit ak to dovoluje zakon o DPH. Ak sa jedna o osobne auto DPH si odpocitat nemozes (predpokladam ze vasa firma nie je predajcom aut). Tuto DPH by som priradila (uctovne) k odplate za postupenie leasingu, pretoze vyska akontacie jasne vyplyva z leas.zmluvy.
    2. cast akontacie z faktury sa bude rovnomerne rozpustat so splatkami (klasicky). Teda pri fakture by som to uctovala na 381 a nasledne casovo rozlisene by som to rozpustala do nakladov.
    3. odplatu za post.leasingu by som zauctovala na 042 a cakala do skoncenia leasingu. Potom by som ju spolu s kupnou cenou cca 1000,- Sk po skonceni leasingu zaradila do majetku a odpisovala.
    Vycitala som to z Poradcu EXTRA č. 3/05 a z publikacie Dane a uctovnictvo 1/05.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.