Zavrieť

Porady

RZ dane a materská

Prosim poradte. Na zaciatku roka som bola PN. V marci som sla na matersku. Jediny prijem od zamestnavatela v r2005 bol v maji kedy mi vyplatil odmenu 3000,-. Dalsi prijem som mala len nemocenske vyplatene socialkou (20.000,-) a materske (64.000,-). Podavam si rocne zuctovanie? Dakujem velmi pekne. Nikde na Porade som sa nedopatrala k podobnemu problemu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    kofola
    Prosim poradte. Na zaciatku roka som bola PN. V marci som sla na matersku. Jediny prijem od zamestnavatela v r2005 bol v maji kedy mi vyplatil odmenu 3000,-. Dalsi prijem som mala len nemocenske vyplatene socialkou (20.000,-) a materske (64.000,-). Podavam si rocne zuctovanie? Dakujem velmi pekne. Nikde na Porade som sa nedopatrala k podobnemu problemu.
    Ročné zúčtovanie sa nepodáva o vykonanie RZ sa žiada zamestnávateľ. Konkrétne vo Vašom prípade by sa to oplatilo vtedy,ak z tej odmeny 3000,-
    (ak bola vyplatená na základe pracovného pomeru) bol zrazený preddavok na daň z príjmov, ktorý by Vám bol na základe RZ vrátený.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.