Zavrieť

Porady

Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke, od 1.8. nastupujem do práce.

Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke, od 1.8. nastupujem do práce. Viem, že na sociálnej poisťovni je potrebné nahlásiť zmenu( odhlásiť) do 8 dní. Mám povinnosť túto zmenu oznámiť ešte aj na úrade práce a sociálnych vecí, keďže rodičovská dovolenka mi bude končiť až v máji2012? Ak áno, aký je tam postup? Do koľkých dní je to potrebné nahlásiť?Prípadne mám to ešte niekam oznámiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    arabellka Pozri príspevok
    Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke, od 1.8. nastupujem do práce. Viem, že na sociálnej poisťovni je potrebné nahlásiť zmenu( odhlásiť) do 8 dní. Mám povinnosť túto zmenu oznámiť ešte aj na úrade práce a sociálnych vecí, keďže rodičovská dovolenka mi bude končiť až v máji2012? Ak áno, aký je tam postup? Do koľkých dní je to potrebné nahlásiť?Prípadne mám to ešte niekam oznámiť? Ďakujem.
    Ty už nič nemusíš hlásiť, zamestnáv. na RLFO v SP ukončí prerušenie poistenia -RD a nástup do práce.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    seda Pozri príspevok
    Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu, dnes som bola na UPSVaR s tým, že ako urobiť prechod RD zo mňa matky na otca dieťaťa k 14.9.2011. Povedali mi, že môžem dať urobiť prechod len k 1. v mesiaci. Je to pravda? Mne sa to vôbec nezdá. Motali sa v tom najprv dvaja a potom traja zamestnanci. Ďakujem.
    Pravdepodobne ide o to, že aj keď si na rodičáku len 1 deň v mesiaci, dostávaš plnú dávku, nekráti sa to podľa počtu dní. No a asi preto nemôžete byť v jednom mesiaci obidvaja, lebo oni nemôžu vyplatiť 2 rodičáky.
    Ak teda potrebuješ 14.9. nastúpiť do práce, kľudne to tak urob, ukonči rodičovskú dovolenku, rodičovský príspevok dostaneš za 9/2011 v plnej výške, no a manžel nech kľudne z práce nastúpi na rodičovskú dovolenku od 14.9.2011, to môže, len o rodičovský príspevok nech požiada až k 1.10.2011.

    Stitch je offline (nepripojený) Stitch

    Stitch
    No ja som dnes bola presne s touto otázkou na SP, a skutočne bolo potrebné nahlásiť cez RLFO skončenie rodičovskej dovolenky z dôvodu, že za toto obdobie za mňa platil poistenie štát. Taktiež mi pani povedala, že pokiaľ budem chcieť, mám sa po skončení PP do 2 dní znova zaregistrovať, aby za mňa platil dôchodkové poistenie štát, keďže mám na to nárok až do 6 rokov veku dieťaťa /pokiaľ budem bez zamestnania/.
    Ja konkrétne po skončení RD čerpám v zamestnaní dovolenku, po ktorej so mnou bude rozviazaný PP. Takže zamestnávateľ dňom skončenia RD len ukončil prerušenie poistenia. Ostatné bolo mojou povinnosťou.
    Ešte uvediem, že mám 2. pilier, i keď neviem či to v tomto konkrétnom prípade má na uvedenú povinnosť vplyv.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    arabellka Pozri príspevok
    Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke, od 1.8. nastupujem do práce. Viem, že na sociálnej poisťovni je potrebné nahlásiť zmenu( odhlásiť) do 8 dní. Mám povinnosť túto zmenu oznámiť ešte aj na úrade práce a sociálnych vecí, keďže rodičovská dovolenka mi bude končiť až v máji2012? Ak áno, aký je tam postup? Do koľkých dní je to potrebné nahlásiť?Prípadne mám to ešte niekam oznámiť? Ďakujem.
    Nástup do zamestnania je potrebné do 8 kal. dní nahlásiť v zdr.poisťovni = zmenu platitela poistného. Štát prestáva za teba platiť zdravotné poistenie.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu, dnes som bola na UPSVaR s tým, že ako urobiť prechod RD zo mňa matky na otca dieťaťa k 14.9.2011. Povedali mi, že môžem dať urobiť prechod len k 1. v mesiaci. Je to pravda? Mne sa to vôbec nezdá. Motali sa v tom najprv dvaja a potom traja zamestnanci. Ďakujem.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Ďakujem za odpoveď. Všetko bolo O.K., dovtedy pokiaľ som nepovedala, že otec dieťaťa je iný UPSVaR, vtedy až začali riešiť, že kto vezme RD za 9/11. Nám je jedno, či ja, či on. Otec dieťaťa je evidovaný na UP, takže odtiaľ keď sa chce dať vyradiť musí priniesť papier o tom, že nastupuje na RD. Akurát som im vravela, že napíšem do žiadosti, že sa ja zriekam RD za 9/11, nech ho dostane on.

    Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke, od 1.8. nastupujem do práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.