Zavrieť

Porady

Exoticka dovolenka

ahojte, chceli by sme ist na dovolenku, niekedy vo februari/marci, nevieme sa vsak rozhodnut kam. Chcem sa preto spytat tych, co uz maju co to precestovane, ze kde nehrozia nejake zemetrasenia, tsunami a ine katastrofy. Rozmyslame nad Mexikom, Kubou, Mauriciusom, alebo Dominikanskou, aj ked pri tej poslednej, neviem....kedze susedi s Haiti.
Ak mate aj ine tipy na krajiny, rada ich privitam, rovno aj s nazvom hotela a cestovky.
Dakujem vsetkym
Usporiadat
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

Vo februári 2009 som bola na Srílanke, ale bez CK, nemôžem teda odporučiť hotel a CK. Ale na internete nie je problém nájsť recenzie hotelov aj na Srilanke. Krajina je úžasná....stojí za to sa tam ísť pozrieť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Austrália,Nový Zéland,BoraBora.Z toho kto s kým susedí nemusí nič znamenať.Grécko susedí z Albánskom.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

220870 Pozri príspevok
Austrália,Nový Zéland,BoraBora.Z toho kto s kým susedí nemusí nič znamenať.Grécko susedí z Albánskom.
to Haiti bolo myslene kvoli zemetraseniu, a kedze tvoria s Dominikanskou jeden ostrov, mohlo by sa to stat aj tam
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Veď to otriaslo to celým ostrovom.V Haiti padlo pol mesta,v Dominkánskej praskol jeden múr. Si myslím ,že v takej destinácii akou dominikánska republika je, budú hotely postavené v najvyššom štandarde.Chodí tam dovolenkovať veľa bohatých ľudí a tý by tiež hocikam nešli.Ak to budete brať z tohto pohľadu tak aj Titanic sa potopil a nemal.Kamarát prešiel pol sveta v BA ho zrazilo auto.Skúste pozrieť CK Bubo ,majú v ponuke celý svet.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

myara Pozri príspevok
to Haiti bolo myslene kvoli zemetraseniu, a kedze tvoria s Dominikanskou jeden ostrov, mohlo by sa to stat aj tam
Dominikanska republika je krasna! Bielucky piesok po celom pobrezi,dlhokanske plaze,more cistucke, bez rias, tropicka flora,mili,nevtieravi domorodci.
Odporucam ist skor cez zahranicnu cestovku /taliansku,alebo rakusku/...maju odlahlejsie hotely,nepreplnene plaze. Inak, preplnenu plaz ako napr. niekde v Taliansku,ci Chorvatsku tam nenajdes,lebo hoteliky su dost daleko od seba,plaze nekonecne...
Najvhodnejsie je ist v decembri,alebo v januari. Je tam prijemne podnebie,pre suchozemca je uzasne to, ze zatoky su plne velryb,ktore sa tam schadzaju kvoli pareniu.Je uzasne sledovat tie ich "namluvne" tanceky nad vodou...
Obdobie dazdov zacina v tejto oblasti az zaciatkom leta, od maja.

Keby si sa bala cestovat kvoli hurikanom, zemetraseniam a pod., tak sedis doma,lebo dnes uz je pocasie rozmarne vsade na svete.

...dobra cestovka,ale odlety su z Milana
http://194.20.52.52/ri/strutture/cat...zia=lordtravel
3 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Z uvedených Dominikánska/Punta Cana - Bavaro Beach/ a Mexiko/Cancun/ Kuba február -studená voda , Maurícius február prší No a najlepšie je vo februári v Thajsku
Prikladám foto -pláž Bavaro
Naposledy upravil pivko : 14.07.11 at 06:51
punta cana svadobna cesta M + S 2006 091.jpg  
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Moji rodičia boli aj s mojou dcérou a ďalšou vnučkou pred dvoma rokmi v marci na Kube.Boli ubytovaní v hoteli Barcelo Marina Palace cez Eso Travel. Boli mimoriadne spokojní, so stravou , s ubytovaním, s počasím.Kuba ich očarila a moja dcéra na otázku, kde sa jej zatiaľ najviac páčilo jednoznačne odpovie na Kube.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A kde všade ešte bola?
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Bola na Kanárskych ostrovoch - Lanzarote, Tenerife, Chorvátsko, Taliansko, Brač, Rhodos. Kréta, Korfu, Sicília, Andalúzia, Paríž, Tunis,Malorka.Moji rodičia berú vnúčatá každý rok na dovolenku, vždy si požičajú auto a pochodia čo sa dá, mamu veľmi zaujímajú historické pamiatky a naučila na to aj vnúčatá..Som veľmi rada, že mám takých skvelých rodičov.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Erislava Pozri príspevok
Bola na Kanárskych ostrovoch - Lanzarote, Tenerife, Chorvátsko, Taliansko, Brač, Rhodos. Kréta, Korfu, Sicília, Andalúzia, Paríž, Tunis,Malorka.Moji rodičia berú vnúčatá každý rok na dovolenku, vždy si požičajú auto a pochodia čo sa dá, mamu veľmi zaujímajú historické pamiatky a naučila na to aj vnúčatá..Som veľmi rada, že mám takých skvelých rodičov.
Z vymenovaných je Kuba naozaj to najlepšie ale z tých v zadaní témy je Kuba najslabšia, Mexiko najdrahšie.
PS: a tie všetky Tebou menované ja nepovažujem za exotiku.
Naposledy upravil pivko : 14.07.11 at 07:41
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Ja to ani netvrdím. Len som odpovedala na otázku.A dovolenka je taká, akú si ju človek urobí.
1 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

pivko Pozri príspevok
Z uvedených Dominikánska/Punta Cana - Bavaro Beach/ a Mexiko/Cancun/ Kuba február -studená voda , Maurícius február prší No a najlepšie je vo februári v Thajsku
Prikladám foto -pláž Bavaro
...to Thajsko súhlasím...najúžasnejšia dovolenka akú som kedy zažila...a pokiaľ možno bez cestovky, nie je to žiadny problém...
Želám príjemné vyberanie.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

arizona Pozri príspevok
Dominikanska republika je krasna! Bielucky piesok po celom pobrezi,dlhokanske plaze,more cistucke, bez rias, tropicka flora,mili,nevtieravi domorodci.
Odporucam ist skor cez zahranicnu cestovku /taliansku,alebo rakusku/...maju odlahlejsie hotely,nepreplnene plaze. Inak, preplnenu plaz ako napr. niekde v Taliansku,ci Chorvatsku tam nenajdes,lebo hoteliky su dost daleko od seba,plaze nekonecne...
Najvhodnejsie je ist v decembri,alebo v januari. Je tam prijemne podnebie,pre suchozemca je uzasne to, ze zatoky su plne velryb,ktore sa tam schadzaju kvoli pareniu.Je uzasne sledovat tie ich "namluvne" tanceky nad vodou...
Obdobie dazdov zacina v tejto oblasti az zaciatkom leta, od maja.

Keby si sa bala cestovat kvoli hurikanom, zemetraseniam a pod., tak sedis doma,lebo dnes uz je pocasie rozmarne vsade na svete.

...dobra cestovka,ale odlety su z Milana
http://194.20.52.52/ri/strutture/cat...zia=lordtravel
Vo februari hurikany nebývajú,sezona je teraz.Ale do Dominikánskej aj ked je krásna by som momentálne skôr nešla kvôli cholere.Hranice ju veľmi nezastavia.Aj ked je v Dominikánskej vyšší hygienický štandard,predsa len je tam dosť utečencom z Haiti.Je to vec názoru.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

do Thajska nechceme ist, to nas vobec nelaka...este sme rozmyslali nad Palau, ma niekto skusenost?
ist chceme ist jedine cez rakusku cestovku, Bubo sa mi zda zbytocne predrazene, aj ked urcite ma svoje kvality
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
myara Pozri príspevok
do Thajska nechceme ist, to nas vobec nelaka...este sme rozmyslali nad Palau, ma niekto skusenost?
ist chceme ist jedine cez rakusku cestovku, Bubo sa mi zda zbytocne predrazene, aj ked urcite ma svoje kvality
To už ďalej nebolo nič iné na mape?
Palau bude cenovo asi najdrahšie tak že keď sa na to cítiš doporučujem ti toto:
http://zajazd.invia.sk/maledivy/wate...9/?id=24305777

A ako cestovku ti doporučujem :http://www.rudolfreisen.cz/
Ja som cez túto CK pochodil skoro celý svetokrem Palau
Naposledy upravil pivko : 14.07.11 at 15:44
1 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

a mohli by ste mi este ti, co ste boli v Dominikanskej povedat, co sa tam da robit, resp. co odporucate navstivit, isli by sme tam na 2 tyzdne, a byt stale len na plazi by bola asi nuda...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

myara Pozri príspevok
a mohli by ste mi este ti, co ste boli v Dominikanskej povedat, co sa tam da robit, resp. co odporucate navstivit, isli by sme tam na 2 tyzdne, a byt stale len na plazi by bola asi nuda...
No nuda urcite nebude. Pestry program robia aj jednotlive hotely.Nielen vecerny, ale aj denny.
Cestovky robia zajazdy po historickych pamiatkach,alebo po ostrove. Daju sa pozicat stvorkolky a obist domorode dediny,ludia su fakt mili, ponukaju kavou aj sladkostami.Nie su otravni a zobravi,ako niekde inde.
Da sa ist na vylet lodou,idealne je ,ked sa paria v zatokach velryby, je to nadherne divadlo.
Da sa ist na vylet na konoch,alebo somarikoch,po menej dostupnych trasach.Je tam vela prirodnych kras, vodopadov,zaujimavych miest.
Da sa ist na vylet do najblizsieho mesta,po obchodoch,trhoch a pod.
Casto su v ponuke aj kohutie zapasy,byva tam vela ludi, beru to smrtene vazne, su velky fandovia.
Odporucam aj vylet na polostrov Samana,ak bude v ponuke...

Urcite si nenechajte ujst domorodu diskoteku. Byvaju takmer kazdy den,je perfektne,ako sa domaci vedia bavit a krasne tancovat tie ich domorode tance. Domace zienky sa paradia uz od poobedia,chystaju ucesy, lakuju nechty,tesia sa...
Nestretnes tam napitych,vulgarnych,bitkuchtivych,ani ziadne podobne individua. Oni si fakt chodia uzit zivot , tanec a zabavu.
Su na cudzincov zvyknuti,sami sa podujmu ucit ich tancovat,bavia sa casto spolu. Domaci si casto tancuju aj hocikde,len tak v meste,v baroch,alebo na plazi. Len tak, spontanne,lebo muzika vyhrava vsade,od rana do vecera.

Ako doprava tam funguje tzv."motokončo". Je to bud odvoz na motorke,na somarikovi s vozikom,alebo dodavka. Pocet ludi: kolko sa zmesti, cim viac, tym vacsia zabava. Cena, par drobnych..ziadnou vynimkou nie je to, ze soferuju snad aj 10-13 rocni chalani. Stoja vsade,nikdy nie je problem s prepravou,ci cez den, ci v noci.

Hotely , co sa tyka stravy a hygieny su bezpecne, na vyskej urovni.Strava vynikajuca a pestra. Na vyber bud domace speciality,alebo europska kuchyna.
2 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

arizona Pozri príspevok
No nuda urcite nebude. Pestry program robia aj jednotlive hotely.Nielen vecerny, ale aj denny.
Cestovky robia zajazdy po historickych pamiatkach,alebo po ostrove. Daju sa pozicat stvorkolky a obist domorode dediny,ludia su fakt mili, ponukaju kavou aj sladkostami.Nie su otravni a zobravi,ako niekde inde.
Da sa ist na vylet lodou,idealne je ,ked sa paria v zatokach velryby, je to nadherne divadlo.
Da sa ist na vylet na konoch,alebo somarikoch,po menej dostupnych trasach.Je tam vela prirodnych kras, vodopadov,zaujimavych miest.
Da sa ist na vylet do najblizsieho mesta,po obchodoch,trhoch a pod.
Casto su v ponuke aj kohutie zapasy,byva tam vela ludi, beru to smrtene vazne, su velky fandovia.
Odporucam aj vylet na polostrov Samana,ak bude v ponuke...

Urcite si nenechajte ujst domorodu diskoteku. Byvaju takmer kazdy den,je perfektne,ako sa domaci vedia bavit a krasne tancovat tie ich domorode tance. Domace zienky sa paradia uz od poobedia,chystaju ucesy, lakuju nechty,tesia sa...
Nestretnes tam napitych,vulgarnych,bitkuchtivych,ani ziadne podobne individua. Oni si fakt chodia uzit zivot , tanec a zabavu.
Su na cudzincov zvyknuti,sami sa podujmu ucit ich tancovat,bavia sa casto spolu. Domaci si casto tancuju aj hocikde,len tak v meste,v baroch,alebo na plazi. Len tak, spontanne,lebo muzika vyhrava vsade,od rana do vecera.

Ako doprava tam funguje tzv."motokončo". Je to bud odvoz na motorke,na somarikovi s vozikom,alebo dodavka. Pocet ludi: kolko sa zmesti, cim viac, tym vacsia zabava. Cena, par drobnych..ziadnou vynimkou nie je to, ze soferuju snad aj 10-13 rocni chalani. Stoja vsade,nikdy nie je problem s prepravou,ci cez den, ci v noci.

Hotely , co sa tyka stravy a hygieny su bezpecne, na vyskej urovni.Strava vynikajuca a pestra. Na vyber bud domace speciality,alebo europska kuchyna.
super, velmi dakujem za priblizenie, celkom ma to potesilo, ani som netusila, ze je tam tolko moznosti
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

myara Pozri príspevok
super, velmi dakujem za priblizenie, celkom ma to potesilo, ani som netusila, ze je tam tolko moznosti
Ach, jaj! Dva tyzdne ti budu malo. Ja som bola ovela dlhsie,ale stale bolo co pozerat...
Zalezi, co od dovolenky ocakavas, co ta zaujima...

Ta krajina zije z turizmu a o turistov sa staraju a hyckaju ich. Vraj tam su tam na jedneho turistu , styria clenovia personalu. Neviem, ci je to naozaj pravda,ale je to mozne.
Domorodci su dost chodobni,kto sa dostane do sluzieb hotela, tak si to miesto drzi a vazi si ho.Vsetci su usluzni, usmievavi,mili. A to ani nie su nauceni cakat na tringety,ako v niektorych krajinach...vsetko v cene
2 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

arizona Pozri príspevok
Ach, jaj! Dva tyzdne ti budu malo. Ja som bola ovela dlhsie,ale stale bolo co pozerat...
Zalezi, co od dovolenky ocakavas, co ta zaujima...

Ta krajina zije z turizmu a o turistov sa staraju a hyckaju ich. Vraj tam su tam na jedneho turistu , styria clenovia personalu. Neviem, ci je to naozaj pravda,ale je to mozne.
Domorodci su dost chodobni,kto sa dostane do sluzieb hotela, tak si to miesto drzi a vazi si ho.Vsetci su usluzni, usmievavi,mili. A to ani nie su nauceni cakat na tringety,ako v niektorych krajinach...vsetko v cene
my sme doteraz vzdy chodili na dovolenky, kde sme si na cely pobyt prenajali auto, a pochodili, co sa len dalo stihnut, a zaroven sme vzdy par dni lezali na plazi, takze taka kombinacia oddychu a poznania
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať