Zavrieť

Porady

Exoticka dovolenka

ahojte, chceli by sme ist na dovolenku, niekedy vo februari/marci, nevieme sa vsak rozhodnut kam. Chcem sa preto spytat tych, co uz maju co to precestovane, ze kde nehrozia nejake zemetrasenia, tsunami a ine katastrofy. Rozmyslame nad Mexikom, Kubou, Mauriciusom, alebo Dominikanskou, aj ked pri tej poslednej, neviem....kedze susedi s Haiti.
Ak mate aj ine tipy na krajiny, rada ich privitam, rovno aj s nazvom hotela a cestovky.
Dakujem vsetkym
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ak ste taki cestovatelia, tak sa da ist aj na vylet vyletnou lodou,priip. mensim lietadlom do Mexika...
1 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

arizona Pozri príspevok
Ak ste taki cestovatelia, tak sa da ist aj na vylet vyletnou lodou,priip. mensim lietadlom do Mexika...
to Mexiko by nebolo zle lode moc nemusim, uzila som si ich dost na dovolenkach, tak sa im radsej vyhybam, resp. by muselo ist o nieco mimoriadne zaujimave/pekne, aby som sla
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

pivko Pozri príspevok
Z uvedených Dominikánska/Punta Cana - Bavaro Beach/ a Mexiko/Cancun/ Kuba február -studená voda , Maurícius február prší No a najlepšie je vo februári v Thajsku
Prikladám foto -pláž Bavaro
Nesuhlasim, bola som tam teraz vo februari a voda bola tepla, snad len v Havane a v Zatoke svin bola sviezejsia, ale nie studena, na ostatnych plazach bola teplucka.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ludmilla Pozri príspevok
Nesuhlasim, bola som tam teraz vo februari a voda bola tepla, snad len v Havane a v Zatoke svin bola sviezejsia, ale nie studena, na ostatnych plazach bola teplucka.
a mozem sa spytat, co sa da robit/vidiet na Kube? teda okrem vyletu do Havany, lebo to je jasne ze tam by sme isli
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

myara Pozri príspevok
a mozem sa spytat, co sa da robit/vidiet na Kube? teda okrem vyletu do Havany, lebo to je jasne ze tam by sme isli
Nakukni do mojho blogu, pisem tam o dnoch stravenych na Kube den po dni spolu 16 dni, z nedostatku casu to ide pomaly, ale Kuba je carovna.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

aj fotky su tam aj v albume
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ludmilla Pozri príspevok
Nakukni do mojho blogu, pisem tam o dnoch stravenych na Kube den po dni spolu 16 dni, z nedostatku casu to ide pomaly, ale Kuba je carovna.
urcite si to precitam, velmi pekne dakujem
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ludmilla neviem čo je u teba teplá ,ale u mňa v exotike má teplá voda min. 30c . T.j, február - Thajsko , Male Dives , Sri lanka , Grenada , atd. atd . Na Kube - pláž Varadero má 30 až koncom mája skor až v polovici júna-je to Atlantik.
A myara nezabudni že do Mexika potrebuješ víza.
Naposledy upravil pivko : 16.07.11 at 19:45
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Mne sa tá teplá voda vo februári tiež nezdá,posledné 2 roky som na Floride vo februári mrzla a Kuba je len 160 km krížom cez more.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Nikdy som netvrdila, že na Kube je teplejšia voda ako v Thajsku, Maledivách a ...
... napísala som, že v Havane a v na pláži Girón bola voda sviežejšia, ale voda v Trinidade, v Cienfuegos, v Santiago de Cuba, Baracoa, boli príjemne teplé a dokonca aj Varadero malo príjemne teplú vodu, tam mi vadili len medúzy.
Dosť dobre sa teplota vody testuje na mojom manželovi, pretože on do chladnejších vôd vôbec nevlezie.

Aspoň podľa mňa, samozrejme je to môj názor má celkovo Kuba po celý rok vyrovnané subtropické až tropické počasie, má relatívne konštantnú teplotu vzduchu aj vody, vôbec najvhodnejší čas pre dovolenku na Kube je čas od novembra do apríla.
Ešte by som sa snáď vrátila k tomu, z čoho má zadávateľka myara obavy:
Kuba leží priamo v oblasti tropických cyklónov a veterných smrští, ktoré sa po každý rok tvoria nad Atlantikom a Karibikom , ale od júna do novembra. Čiže v tomto smere je február bezpečný.

0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

to záleží od konkrétneho roku... min. rok bol výnimočne chladný rok, voda aj denné teploty koncom marca a zač. apríla boli nižšie, a pocit chladu znásoboval vietor, večer sme chodili v mikinách... ale denne sa to oteplovalo, a za pár dní bolo krásne teplúčko, aj atlantik sa oteplil... tiež treba brař do úvahy, že teploty na Kube sú iné na západe a iné na východe, v Santiagu de Cuba bolo horúco, v Havane chladnejšie a na Varadere bol silnejší vietor... Takže február/marec by som asi radšej šla do provincie Holguín... tento rok bolo napríklad tusim zaciatkom februára 1-2 °c, takze nemozem suhlasit s nejakou konstatnou celorocnou teplotou...
Zaručene teplo je na Kube určite apríl a začiatok mája... neskor v máji už hrozia dažde... aj to som zažila, tento rok som bola 10.5 až25.5 a ku koncu sa poobede zamračilo, aj sme zažili hrozitánsku búrku, ale trvala asi len 1-2 hod... to som mala pocit, že sa trhá nebo... také hromy a blesky som ešte nezažila... pred búrkami clovek cíti ešte teplejšie prúdy v mori,...úplne najhorucejsie je v juli-auguste, ale to by sa nikomu nechcelo tulat v takom teple... tiez hrozia hurikány...
výlety na Kube... Havana je obrovská, len v Havane sa dá strávit 2týždnová dovolenka, a garantujem, ze clovek nestihne vidiet vsetko...
na východ je údolie Pinar del Rio (pre pamatníkov... natáčal sa tam film Bella Vista, dáke "pokracovanie majora Zemana), sú tam nekonečné políčka s tabakom, úzasné vápencové mogoty... je úžasné vidiet ako sa o ten najkvalitnejší tabak sveta starajú rodiny, v akých úbohých podmienkach, kolko vela vyprodukujú a málo zarobia, napriek tomu sú štasní a spokojní... celá Kuba je posiata múzeami, galériami, nádhernými koloniálnymi stavbami, krásne uličky, námestia, kde všade hrá hudba, malý pioniery, baletky tancujúce na námestí... ludia si len tak posedujú, oddychujú, bavia sa...človek si uvedomí, aký pokoj a klud a pohoda vládne v tejto krajine...každá provincia skrýva niečo zaujímavé pre turistov, a garantujem, ze to co clovek zažije či uvidí na Kube, nikde inde v celom svete nezažije... krajina plná pohody, ale aj kontrastov, úžasnej hudby, chudoba sa strieda s luxusom, na ulici dnes už vidíte nielen - ročné buiky,fordy... ale aj tie najluxusnejšie mercedesy, audi, či bmw... počas rokov je tam vidiet velké zmeny... dejú sa síce pomaly, ale dejú... pred rokmi ste v Havane videli tolko starých aut na jednom mieste... dnes už vidíte velmi vela nových aut, vobec vas neprekvapi, nova kia, atd...
osobne milujem Havanu, tulacky v uliciach... tiez Santiago je podla mna úzasne...
vela ludi ani netuší, že Kuba práve kvoli svojej zaostalosti v priemysle a polnohospodarste má najzachovalejšiu faunu a floru, len na Kube už žijú nádherné korály a iné živočíchy podmorského sveta, ktoré už nikde inde nenájdete, lebo ich zničil človek hnojivami...

svoju tajomnú atmosféru má aj cesta po stopách Hemingwaya, navštívit floriditu, bodegitu del medio ci hotel ambos mundos, ale aj cojimar, kde napísal Starec a more, ci navštívit jeho dom v San Franciscu de Paula, kde má človek pocit, že na neho z poza rohu vykukne sám papa Hemingway...

mohla by som tu popísat aj sto strán... od detstva som túzila vidiet kubu, práve kvoli povinnemu citaniu Starec a more, a na svadobnú cestu sme nemohli íst inam... spoznali sme tam uz zoopár domácich s kt. sme v kontakte, vzdy ich navstívime, nieco prinesieme predebatujeme co je nove... a verte mi, ze zazit radostnú atmosferu s domácimi v ich 200 rocnom dome, pit kavicku z rovnako starého porcelánu k tomu to teplo a vlhko a vůne dalekej zeme... odvtedy sme uz absolvovali jednu malú poznávačku, jednu velkú poznávačku a naposledy sme boli viac menej len na Varadere, v Havane a v Trinidade, toto mestečko je tiež výnimočné...navštívime ho každý rok... už sme si povedali, že pojdeme niekam inam... ale teraz cez sviatky, ked nás naší blízky obdarovali dalsou knihou o kube a tiez kubánskou kávičkou, úplne vázne rozmýšlame, ze na jar, opat smer Kuba...

takze moje odporucanie urcite kuba, hovorí sa, že ju treba zazit este za Fidela... no naozaj treba!
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A moje odporúčanie Dominikánska. Kto tam ide len relaxovať a nie behať kade tade tak pláž Bavaro je oveľa krajšia ako Varadero + služby + jedlo v hoteloch 5* su jednoznačne na vyššej úrovni ako na Kube.
Naposledy upravil pivko : 05.01.12 at 17:06
0 0
majaks majaks

majaks je offline (nepripojený) majaks

odporucam Kubu
0 0
majaks majaks

majaks je offline (nepripojený) majaks

a zabudla som dodat urcite Male Divy
0 0
majaks majaks

majaks je offline (nepripojený) majaks

a co sa tyka cestovky tak Thompson, ale to sme boli v Anglicku, neviem ci uz maju nejake poboocky aj na Slovensku, ale boli super, ziadny problem
0 0
majaks majaks

majaks je offline (nepripojený) majaks

a este jeden ostrov Mauricius
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
majaks na Maledivách umreš od nudy ak niesi potápač a v Dominikánskej si asi nebola ak dávaš prednosť Kube pred Dominikánskou.A keď z anglicka tak CK Thomas Cook , terat už aj majiteľ neckermannu.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja by som umrela od nudy v Dominikánskej... a nemám rada ked sa na dovolenke nemozem bezpecne tulat, alebo aby som bola zavreta v hotelovom komplexe... kto raz navštívil Kubu, zamiluje si ju, a tuzi sa tam opat vrátit... my sme si ju zamilovali natolko, ze inam nas to uz neláka...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Však som to napísal , že kto tam chce ísť na 2 týždne cez cestovku relaxovať , tak nech ide do Dominikánskej =krajšie pláže , more , a rezorty + služby ako na Kube.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja som tiež chcel prispieť, ale potom som si uvedomil, že to je "exotická" dovolenka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať