Zavrieť

Porady

Prehľad o hospodarení firmy

Dobry den


prosim Vas mohli by ste mi niekto poradit ako ma vyzerat prehľad o hospodarení firmy? Co vsetko mam tam napisat?
Mam to pripravit na valne zhromazdenie ale este som nikdy nic podobne nevidela.


Dakujem. Jajusa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    jajusa
    Dobry den
    prosim Vas mohli by ste mi niekto poradit ako ma vyzerat prehľad o hospodarení firmy? Co vsetko mam tam napisat?
    Mam to pripravit na valne zhromazdenie ale este som nikdy nic podobne nevidela.
    Dakujem. Jajusa
    Predpísaná forma nie je. Ide v podstate o rozbor hospodárenia a stav majetku. Treba vychádzať najmä z údajov v Súvahe. Skús odhadnúť čo by spoločníkov najviac zaujímalo z problematiky hospodárenia firmy, v každej firme to môže byť niečo iné v závislosti od toho akú činnosť robí. Informovať ich môžeš napríklad:
    aký je predpokladaný hospodárky výsledok v tis. Sk zisk alebo strata; o výške aktív a pasív; o hodnote dlhodobého hmotného majetku, zásob materiálu, o výsledku inventarizácie, o výške finančného majetku; výške pohľadávok, záväzkov, koľko je v lehote splatnosti a po lehote splatnosti, koľko je daňový nedoplatok (ak je), v akej výške je napr. splatený úver; koľko prostriedkov je v rezervnom fonde, v sociálnom fonde, prípadne ako sa čerpal. Nemusíš zachádzať do detailov, iba v témach o ktorých vieš že spoločníkov zaujímajú.
    Istotne ma ešte doplnia ďalší poraďáci.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Prehľad o hospodárení firmy - je výkaz ziskov a strát - náklady mínus výnosy, mala by si tam uviesť informácie o majetku spoločnosti - obežnom i neobežnom, pohľadávkach, záväzkoch. Nič iné od teba nechcú, len Výkaz ziskov a strát a Súvahu, čiže hospodárenie firmy je jej účtovný zisk alebo strata a jej majetok. Vari ťa pomýlil ten výraz hospodárenie firmy?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Liba2, kým som ja dotelefonovala, už si odpovedala. Si rýchlejšia!

    michelle je offline (nepripojený) michelle

    michelle
    ahojte, možno by som ešte doplnila podrobnejší stav pohľadávok a záväzkov, hlavne v členení v lehote splatnosti a po lehote, dokonca my sme dávali po lehote ešte rozdelené podľa dní.
    My sme vo výkaze robili aj krátku finančnú analýzu, ďalej čo sa týka obchodu tak predaj podľa jednotlivých divízií (stredísk) - ak máte také členenie, potom aj sledovanie podľa najväčších zákazníkov a pod. Ale to je už dosť podrobné a kedže ty to ideš robiť prvýkrát, stačí asi niečo stručnejšie a potom uvidíš.

    Prehľad o hospodarení firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.