Zavrieť

Porady

dph kontrola a kniha jázd

dobrý deň,
prebieha dph kontrola za 3mesiac 2011. V I.Q. 2011 si uplatňujem odpočty dph z pohonných hmôt 100%. Nie je toho veľa za 1Q2011 sme si na dph za pohonné hmoty v&pýtali asi 12EUR. Ako sa zachová kontrolórka ak vyžiada knihu jázd a nebudem ju vedieť predložiť. Aké to bude mať dôsledky pre mňa?
Naozaj sa mi ju nechce robiť:-(

Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Tak to by veľmi zaujímalo aj mňa, nakoľko nám teraz vychádza nadmerný odpočet, ale samozrejme kniha jázd neexistuje. Prosím Vás do akého termínu by nám mala prísť daňová kontrola keď teraz podáme DPH s nadmerným odpočtom? Ešte by ma zaujímalo, nakoľko som prebrala účtovníctvo a kniha jázd nie je urobená ani za minulý rok, či v takomto prípade musíme robiť aj minulý rok, alebo stačí od nového roku a po kontrole sa to dorobí, lebo neviem, či budeme stíhať. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

veď kontrola netrvá 1 deň - počas nej môžete dokladať čo potrebujú, pýtajú (aj čo nemáte pripravené)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mondes Pozri príspevok
Tak to by veľmi zaujímalo aj mňa, nakoľko nám teraz vychádza nadmerný odpočet, ale samozrejme kniha jázd neexistuje. Prosím Vás do akého termínu by nám mala prísť daňová kontrola keď teraz podáme DPH s nadmerným odpočtom? Ešte by ma zaujímalo, nakoľko som prebrala účtovníctvo a kniha jázd nie je urobená ani za minulý rok, či v takomto prípade musíme robiť aj minulý rok, alebo stačí od nového roku a po kontrole sa to dorobí, lebo neviem, či budeme stíhať. Vďaka.
záleží aj aký veľký je no
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no ved povieš, že zodpovedný človek je mimo, predložíš zajtra. Alebo že teraz rychlo ju nevieš nájsť, nedá sa tlačiť.... a keď to je za 12€ to je nejakych 55 l PHM, niekde okolo 600 km, ak dobre pocitam . Za tri mesiace je sna´d zvladnuteľné dopísať cesty
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
no ved povieš, že zodpovedný človek je mimo, predložíš zajtra. Alebo že teraz rychlo ju nevieš nájsť, nedá sa tlačiť.... a keď to je za 12€ to je nejakych 55 l PHM, niekde okolo 600 km, ak dobre pocitam . Za tri mesiace je sna´d zvladnuteľné dopísať cesty
na ukrajine?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dáša_ Pozri príspevok
no ved povieš, že zodpovedný človek je mimo, predložíš zajtra. Alebo že teraz rychlo ju nevieš nájsť, nedá sa tlačiť.... a keď to je za 12€ to je nejakych 55 l PHM, niekde okolo 600 km, ak dobre pocitam . Za tri mesiace je sna´d zvladnuteľné dopísať cesty
Dobre, lenže ja musím urobiť od začiatku roka a ani za minulý rok nemajú evidenciu urobenú, tak neviem, či si nebudú žiadať aj to.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mondes Pozri príspevok
Dobre, lenže ja musím urobiť od začiatku roka a ani za minulý rok nemajú evidenciu urobenú, tak neviem, či si nebudú žiadať aj to.
ak už začala dk, tak si musíte máknuť. ak nie, môžete si so správcom dane dohodnúť neskorší začiatok dk §15/2 511/1992.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
na ukrajine?
ja som mala pocit, ze 12€ je len DPH, či nie?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

srska Pozri príspevok
ak už začala dk, tak si musíte máknuť. ak nie, môžete si so správcom dane dohodnúť neskorší začiatok dk §15/2 511/1992.
Nie, vôbec nezačala, to ja len sa informujem dopredu, pretože nám vychádza nadmerný odpočet cca.120,- Eur, a vraj, že keď je nadm. odpočet, tak automaticky je tu kontrola. Ak odovzdáme DPH, tak dokedy sa môžu ozvať, že prídu na kontrolu?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
ja som mala pocit, ze 12€ je len DPH, či nie?
vidíš dáška - rýchlo čítam - jasné hlboký soráč
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

mondes Pozri príspevok
Nie, vôbec nezačala, to ja len sa informujem dopredu, pretože nám vychádza nadmerný odpočet cca.120,- Eur, a vraj, že keď je nadm. odpočet, tak automaticky je tu kontrola. Ak odovzdáme DPH, tak dokedy sa môžu ozvať, že prídu na kontrolu?
Kontrola vôbec nemusí prísť. Je pravdou, že keď sme mali prvýkrát vyšší odpočet, tak prišli. Pozreli , za hodinu boli hotoví Teraz ich tiež očakávam, máme odpočty už vyše pol roka, staviame výrobnú halu, takže hradíme vysoké sumy. Môžu prísť kedykoľvek, však nech len prídu
Inak pri kontrole, pozreli fascikel s DPH a chceli vidieť len fa na vyššiu sumu.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mondes Pozri príspevok
Nie, vôbec nezačala, to ja len sa informujem dopredu, pretože nám vychádza nadmerný odpočet cca.120,- Eur, a vraj, že keď je nadm. odpočet, tak automaticky je tu kontrola. Ak odovzdáme DPH, tak dokedy sa môžu ozvať, že prídu na kontrolu?
to zbytočne strácaš čas (netráp sa) - jedine, žeby bol dú v dolnej úloži a ty tam jediný daňový subjekt
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mondes Pozri príspevok
Nie, vôbec nezačala, to ja len sa informujem dopredu, pretože nám vychádza nadmerný odpočet cca.120,- Eur, a vraj, že keď je nadm. odpočet, tak automaticky je tu kontrola. Ak odovzdáme DPH, tak dokedy sa môžu ozvať, že prídu na kontrolu?


Žiadne automaticky. Mali sme prvú a jedinú za prvý odpočet- za 4.Q 1998.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ale je pravda, že ak máš no, tak táto gubernia ti akože požičia niečo späť, aj keď veľmi nerada
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

zrejme budeš musieť. My sme mali DK a pýtali to hneď pri odovzdaní dokladov bola som tam pondelok minulý týždeň, samozrejme kniha jázd nebola. Tak som povedala, že kompetentný pánko, ktorý to má na starosti je mimo a má to u seba. Boli veľmi milí a dala som to dnes na kontrolu./samozrejme sme to dorábali/.

IVETA N
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

mondes Pozri príspevok
Nie, vôbec nezačala, to ja len sa informujem dopredu, pretože nám vychádza nadmerný odpočet cca.120,- Eur, a vraj, že keď je nadm. odpočet, tak automaticky je tu kontrola. Ak odovzdáme DPH, tak dokedy sa môžu ozvať, že prídu na kontrolu?
My sme mali NO za 04/2011 a teraz budeme mat kontrolu v piatok.Ozvali sa 15.07.2011. Nemusia prísť, ale môžu.

IVETA N
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

IVETA N Pozri príspevok
zrejme budeš musieť. My sme mali DK a pýtali to hneď pri odovzdaní dokladov bola som tam pondelok minulý týždeň, samozrejme kniha jázd nebola. Tak som povedala, že kompetentný pánko, ktorý to má na starosti je mimo a má to u seba. Boli veľmi milí a dala som to dnes na kontrolu./samozrejme sme to dorábali/.

IVETA N
aj ja som taký, keď nemám pripravené všetko - poviem im na začiatku otvorene a ten týždeň sa dá s nimi vždy uhrať.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

IVETA N Pozri príspevok
My sme mali NO za 04/2011 a teraz budeme mat kontrolu v piatok.Ozvali sa 15.07.2011. Nemusia prísť, ale môžu.

IVETA N
Asi ste mali tie NO vyššie ako 120 €. Či?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Aljok Pozri príspevok
Asi ste mali tie NO vyššie ako 120 €. Či?
aljok vidím v profile pn - to tiež sú vydarenci niektorí v tej modrej budove na krajinskej - a ten čech, ak sa tam ešte trtoší, tak ten je exemplár
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať