Zavrieť

Porady

dph kontrola a kniha jázd

dobrý deň,
prebieha dph kontrola za 3mesiac 2011. V I.Q. 2011 si uplatňujem odpočty dph z pohonných hmôt 100%. Nie je toho veľa za 1Q2011 sme si na dph za pohonné hmoty v&pýtali asi 12EUR. Ako sa zachová kontrolórka ak vyžiada knihu jázd a nebudem ju vedieť predložiť. Aké to bude mať dôsledky pre mňa?
Naozaj sa mi ju nechce robiť:-(

Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Aljok Pozri príspevok
Asi ste mali tie NO vyššie ako 120 €. Či?
Já som sa ich na to pýtala , že akým systémom chodia na kontroly a on mi povedal, že bud na ,,párovačku , alebo dostanú pokyn z BB aby išli skontrolovať tie subjekty , ktoré majú trebárs NO od 500 do 3000 eur .

PS : ale teraz DU chodia ako sršne na kontrolu naháňajú peniažky a sú prešťastní keď niečo nájdu .

IVETA N
Naposledy upravil IVETA N : 18.07.11 at 11:26
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

IVETA N Pozri príspevok
zrejme budeš musieť. My sme mali DK a pýtali to hneď pri odovzdaní dokladov bola som tam pondelok minulý týždeň, samozrejme kniha jázd nebola. Tak som povedala, že kompetentný pánko, ktorý to má na starosti je mimo a má to u seba. Boli veľmi milí a dala som to dnes na kontrolu./samozrejme sme to dorábali/.

IVETA N
Ale veď ja by som to aj urobila, ale nemám ani šajnu odkiaľ mám začať, neviem ani aké cesty tam boli ani nič. Prosím Vás o nejaký postup ako začať s evidenciou jázd, keď mám len bločky PHM.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

IVETA N Pozri príspevok
Já som sa ich na to pýtala , že akým systémom chodia na kontroly a on mi povedal, že bud na ,,párovačku , alebo dostanú pokyn z BB aby išli skontrolovať tie subjekty , ktoré majú trebárs NO od 500 do 3000 eur .


IVETA N
no, a tu mladí názorne vidíte ako unikajú info z ds
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

IVETA N Pozri príspevok
Já som sa ich na to pýtala , že akým systémom chodia na kontroly a on mi povedal, že bud na ,,párovačku , alebo dostanú pokyn z BB aby išli skontrolovať tie subjekty , ktoré majú trebárs NO od 500 do 3000 eur .

PS : ale teraz DU chodia ako sršne na kontrolu naháňajú peniažky a sú prešťastní keď niečo nájdu .

IVETA N
pokyn je vždy á mesiac
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

mondes Pozri príspevok
Ale veď ja by som to aj urobila, ale nemám ani šajnu odkiaľ mám začať, neviem ani aké cesty tam boli ani nič. Prosím Vás o nejaký postup ako začať s evidenciou jázd, keď mám len bločky PHM.
Já by som zobrala odoslané fakturý až by tam bola faktúrovaná nejaká práca,
dodavateľské faktúry- nákup nejakého materiálu alebo tovaru /podla toho na čo je živnosť / VPD , a ešte aj BV a ,, dopasovávala by som,,.

IVETA N
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

ale neboj ono je to aj tak smerodatné ,,kniha jázd,, hlavne pri kontrole dane z príjmu. Teraz, až je to kontrola len na DPH tak by im to nemalo vadiť , že ju nemáš.

IVETA N
Naposledy upravil IVETA N : 18.07.11 at 12:07
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mondes Pozri príspevok
Ale veď ja by som to aj urobila, ale nemám ani šajnu odkiaľ mám začať, neviem ani aké cesty tam boli ani nič. Prosím Vás o nejaký postup ako začať s evidenciou jázd, keď mám len bločky PHM.
najskor pozri bločky, aby si videla, kde bolo tankované. To máš prvé záchytné miesta. Ďalšie sú odberateľské faktúry, aj nákupy, aj dodavatelia...
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Po piatkovej kontrole z minulého týždňa za 4/2011 si pozreli iba bloky PHM a odpočet DPH - knihu jázd nepýtali /že iba, keby bola kontrola aj na daň z príjmu .
Kontrola dopadla dobre.

IVETA N
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať