Zavrieť

Porady

Vatovec - pestovanie v záhradke

Poraďte, kde možno zohnať semienka vatovca /pýchavka/... je to vynikajúca huba na vyprážanie, určite to veľa ľudí pozná...je možné ho vypestovať vo vlhkých kútoch záhrady... ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nej je offline (nepripojený) nej

    nej
    je to huba, ktorú voľne nenapestujete, je to huba, ktorá rastie v prírode a len vo vhodných podmienkach. pestovanie by bolo problematické a pokiaľ by ste chceli prenisť nález menšej huby k sebe, nevytvoríte také podmienky, aké mala pre rast vo voľnej prírode.

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Už sa mi podarilo nájsť adresu, kde je možné zakúpiť sadbu Vatovca :
    http://www.dobrehouby.cz

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Zrovna pred dvoma dnami som ho vyprazala a tiez by ma zaujimalo ako pestovat, ako zasadit... mozno by nam pomohlo vediet akymi vytrusmi sa mnozi, ako to cele funguje a potom uz len najst v lese, luke, poli nejaky paradny, doniest domov a hotovko. Ale fakt netusim ja hriby len zbieram.

    Urcite niektori poznate stranku a ktori nie, tak davam do pozornosti: http://www.nahuby.sk/

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Na tej stranke som si dala vyhladat "pestovanie vatovca" a odpoveda tam nejaka doktorka, na ot. ci sa da pestovat vatovec, napisala toto:

    "Pravdepodobne nie, lebo to je zrejme mykorízna huba."
    dr. Ivona Kautmanová, 20.04.2005


    Ale co to znamena mykorizna huba... to treba zas kuknut v nejakej encyklopedii.

    Vatovec - pestovanie v záhradke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.