Zavrieť

Porady

Skylink + satelit

Dobry den,
rozhodol som sa pre satelitny prijem s kartou Skylink. Chcem to zapojit na dvoch TV. Chcel by som sa popytat na co si mam dat pozor, na ake parametre, ci uz paraboli, konvertora, prijmaca, atd. (neviem este co vsetko tam je...).
Zaroven sa chcem spytat ako to je s kartou Skylink, ked chcem mat 2 TV? Musim si kupit aj 2 karty, alebo sa to da aj nejako inak poriesit?

Dakujem
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

OK, diky, uz som si to prebehol.

Este sa chcem konkretne spytat - predajca mi ponuka sat. komplet na 2 TV:
- parabola Famaval 80FE
- twin monoblock
- 2x Satelita 2000 HD ECO
- 1ks karta Skylink


Co poviete na Satelita 2000 HD ECO ? Mne tam vrta hlavou to rozlisenie max 1080i (nie je to na tuto dobu skoda? ved uz je caste 1080p, nie?)
A dalsia vec - citacka Conax - udajne tam neberie kodovania Iderto, ci?

Viete mi poradit ci je to dobra zostava? popr. klady/zapory.

Velmi pekne dakujem
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Kto vysiela 1080p ?

Konieckoncov sa hýbeš na spodku cien pre HD, takže závisí na Tvojich požiadavkách, mne by tam chýbalo nahrávanie a druhý tuner.
Kódovanie - to by Ti mal garantovať predajca, na nete nevidím, že by bol ten prijímač schválený Skylinkom, ale teraz by fungovať mal, ked ho ktosi predáva s kartou a zdielaním asi cez RS 232. Konieckoncov Skylink sa predáva a akú stratégiu bude mať nový majiteľ netuším. A na tú parabolu by som si priplatil na AL - je to pár éčiek a neriešiš hrdzu ani za 10 rokov.
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

S cistym Irdetom maju problemy aj niektore moduly a prijimace certifikovane Skylinkom.

ale najlepsie spravis ked sa spytas tu: http://www.ab-forum.info
Je tam kopec ludi co s tym maju skusenosti.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

Nevisiela nikto este 1080p? Je pravda, ze nemam prehlad, ale 1080p je fullHD, nie? A teda ked mam doma fullHD TV, tak chcem aby aj signal bol fullHD.

Ano, mas pravdu, chcem sa zmestit do max. 300E. Nahravanie je mozne (aspon co som sa docital) a druhy tuner netreba (nepotrebujem pozerat a zaroven nahravat).
Predajca mi garantuje Skylink, avsak sa bojim toho, ze ked vsetko prejde na Irdeto kodovanie, tak ze ci to ten moj prijmac bude vediet?

Mozes mi prosim ta popisat to zdielanie? Ako to bude fungovat? Lebo predajca mi povedal, ze z paraboli musim potiahnut koaxial do obidvoch TV a zaroven musim nejakym datovym kablom prepojit este samotne prijmace. Tymto sa akoze zabezpeci nezavisle sledovanie na 2 TV? (ako som spomenul - budem mat len jednu Skylink kartu).

Diky
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
michaaal Pozri príspevok
Nevisiela nikto este 1080p? Je pravda, ze nemam prehlad, ale 1080p je fullHD, nie? A teda ked mam doma fullHD TV, tak chcem aby aj signal bol fullHD. Chcieť môžeš, ale kupuješ si Skylink a ten v HD vysiela pár kanálov platených a v HD ide zo základu len CT HD a Nova HD a ostatní operátori neponúkajú o nič viac. Dôležité je, že Ti Box prepočíta SD na HD, alebo priamo zobrazí. Sú síce už prijímače aj s 1080p, ale to je zatiaľ iná cenová kategória.

Ano, mas pravdu, chcem sa zmestit do max. 300E. Nahravanie je mozne (aspon co som sa docital) a druhy tuner netreba (nepotrebujem pozerat a zaroven nahravat).
Predajca mi garantuje Skylink, avsak sa bojim toho, ze ked vsetko prejde na Irdeto kodovanie, tak ze ci to ten moj prijmac bude vediet?
Nie som veštec, možno na to bude soft, alebo si budeš musieť kúpiť originál modul a kartu dáš do neho, ale potom nepôjde zdielanie a bude treba ešte jeden modul s kartou. A to môže nastať len vtedy ak Skylink bude vymieňať karty. Takže ak si nevymeníš kartu, tak by základné programy mali ísť stále.
Mozes mi prosim ta popisat to zdielanie? Ako to bude fungovat? Lebo predajca mi povedal, ze z paraboli musim potiahnut koaxial do obidvoch TV a zaroven musim nejakym datovym kablom prepojit este samotne prijmace. Tymto sa akoze zabezpeci nezavisle sledovanie na 2 TV? (ako som spomenul - budem mat len jednu Skylink kartu). Netreba nič popisovať. To je ten datový kábel, ktorý zabezpečí informácie z karty aj do druhého prijímača - a to Ti nastaví predajca. Len si vyber takého, ktorého nájdeš aj o 2 roky aby Ti pomohol ked by prišlo k zmenám.

Diky
Stačí ?
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Ak máš pevnú cenu, skús kúpiť jeden drahší a druhý lacnejší, možno nepotrebuješ na obidvoch miestach rovnaké funkcie prímača.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

lubko6394 Pozri príspevok
Stačí ?
Jasne, dobre si to popisal. Diky
Cize ked sa chcem zmestit do sumy 300E, tak je to dobry komplet, nie?
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

Problem s 1080p neni so zobrazenim ale s vysielanim.Viete si predstavit ten datovy tok?Ved 1080i ma okolo 7-10Mbyt/s aj viac.
Takze tak skoro by som to nevidel, ze sa bude vysielat v 1080p.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

aha, ok, to som v podstate chcel pocut. Cize momentalne je 1080i top, nie?


edit:
Este som sa dopocul, ze Satelita 2000HD ECO nepodporuje "oscam". No a ak som spravne pochopil, tak to znamena ze nepojde zdielat ta karta od Skylinku. Avsak predajca mi ponuka Skylink kartu - jednu!

nieco tu nesedi...
Naposledy upravil michaaal : 21.07.11 at 13:01
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
michaaal Pozri príspevok
aha, ok, to som v podstate chcel pocut. Cize momentalne je 1080i top, nie?


edit:
Este som sa dopocul, ze Satelita 2000HD ECO nepodporuje "oscam". No a ak som spravne pochopil, tak to znamena ze nepojde zdielat ta karta od Skylinku. Avsak predajca mi ponuka Skylink kartu - jednu!

nieco tu nesedi...
Ale sedí. Oscam je len jeden zo softov. Sú aj iné. Ked Ti to predajca garantuje, tak máš garanciu od neho. Problém by bol, keby si si tam Ty sám menil softvér, potom by si reklamoval ťažko. A načo by si tam chcel Oscam, ked Ti tam predajca dá čosi iné čo má vyskúšané a vie, že mu to funguje - však len debil by predal niečo čo nebude fungovať a záruka je dva roky. Samozrejme, že Skylink nie je rád, že sa zdiela, robí proti tomu kroky, lenže tie by sa Teba nemali týkať pretože ak by si mal problém Ty tak by ho mal aj každý s dvojtunerovým prijímačom.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

diky za rady

este sa spytam, aku karty Skylink je lepsie kupit? standard, ci standardHD?
Ci ta moja satelita 200HD precita len standard?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
michaaal Pozri príspevok
diky za rady

este sa spytam, aku karty Skylink je lepsie kupit? standard, ci standardHD?
Ci ta moja satelita 200HD precita len standard?
Čo ja viem ? Ja mám staré karty. Na českú som si jednorazovo doplatil za Novu HD a prémiové programy si zatiaľ u nich nepredplácam, mám aj UPC. Tých HD programov čo teraz ponúkajú je za tie peniaze čo pýtajú málo a ešte väčšina nie je lokalizovaná do S alebo Č jazyka. Takže ak sa chcem pozrieť na HD obraz a nič z toho nerozumieť tak mi stačia tie FREE na Astre 19,2. Ak Ti to nespraví finančný problém, siahni radšej na to HD, lebo ak sa zmení ponuka a Ty by si chcel HD balík a musel si pre to meniť kartu, tak by si mohol mať problém so zdielaním.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

- este som si vsimol, ze prijmac nepodporuje (teda snad som to dobre pochopil) MPEG-4. Je to problem?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
michaaal Pozri príspevok
- este som si vsimol, ze prijmac nepodporuje (teda snad som to dobre pochopil) MPEG-4. Je to problem?
Nechápem. Asi by nemohol byť HD ked by nedokázal MPEG-4. Ale dnes je asi možné všetko. Zdroj informácie ?
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

michaaal: Na stranke je uvedene
Code:
podpora MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264
Oscam - dokaze toho vela, napriklad ti posle na vystup data v CCcam,newcamd atd.Ak ti teda niekde bezi oscam(v routri,linux satelit,PC) tak tu Satelitu 2000 k nemu pripojis.
Oscam ti na IRDETO nepomoze - zatial to nefunguje.Ide len ICE karta.
Niekde som nieco videl ze ten satelit podporuje zdielanie po sieti takze by ti malo zdielanie ist.Ale najlepsie by to mal vediet predajca

Rozdiel medzi standard a HD kartou Skylinku je aktivovana HD ponuka na 2 mesiace zadarmo.Inac su tie karty identicke,len su tam aktivovane ine premiove balicky.Viac info mas na www.skylink.sk
Ak aj kupis standard a budes chciet casom HD programy tak si zaplatis a oni ti aktivuju na dialku - kartu menit nemusis.

Ale najvacsi problem pri zdielani je IRDETO.Takze ked uz kupovat nechaj si to predviest ze to ide skor ako kupis.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

Ja som parametre nasiel tu:
http://www.knsat.eu/satelita/493-sat...d-economy.html
(no nic o MPEG-4 som sa tam nedocital...)

Vcera mi to predajca potvrdil - zdielanie funguje na zaklade prepojenia prijmacov cross kablom.

To predvedenie si myslel napr. tak, ze nech to vyskusa zapojit na dvoch TV, pricom pouzije ciste Irdeto karty (cize Skylink standard HD)?
Alebo ako sa to da vyskusat este?

Diky
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
michaaal Pozri príspevok
Ja som parametre nasiel tu:
http://www.knsat.eu/satelita/493-sat...d-economy.html
(no nic o MPEG-4 som sa tam nedocital...)

Vcera mi to predajca potvrdil - zdielanie funguje na zaklade prepojenia prijmacov cross kablom.

To predvedenie si myslel napr. tak, ze nech to vyskusa zapojit na dvoch TV, pricom pouzije ciste Irdeto karty (cize Skylink standard HD)?
Alebo ako sa to da vyskusat este?

Diky
Mám taký pocit, že čisté Irdeto ešte nie sú a na zdielanie sú použiteľné ICE ( ak to umožní prijímač ). Takže ked Ti to predvedie na 2 TV tak by to malo ísť pokiaľ nevymeníš kartu za novú= čisté Irdeto.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

lubko6394 Pozri príspevok
Mám taký pocit, že čisté Irdeto ešte nie sú a na zdielanie sú použiteľné ICE ( ak to umožní prijímač ). Takže ked Ti to predvedie na 2 TV tak by to malo ísť pokiaľ nevymeníš kartu za novú= čisté Irdeto.
No tak ja nemam dovod vymenit v buducnu kartu (ved je to v podstate jedno, nie?). Skor, ci nemudeme v priebehu niekolkych mesiacoch dotlaceny Skylinkom?
ci?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
michaaal Pozri príspevok
No tak ja nemam dovod vymenit v buducnu kartu (ved je to v podstate jedno, nie?). Skor, ci nemudeme v priebehu niekolkych mesiacoch dotlaceny Skylinkom?
ci?
Ani ja, mám staré CW, ale je tam tuším blokácia, že si nemôžem predplatiť niektoré programy. Čo bude po 2012 teraz neriešim, čo ked to vyrieši mayský kalendár ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať