Zavrieť

Porady

Skylink + satelit

Dobry den,
rozhodol som sa pre satelitny prijem s kartou Skylink. Chcem to zapojit na dvoch TV. Chcel by som sa popytat na co si mam dat pozor, na ake parametre, ci uz paraboli, konvertora, prijmaca, atd. (neviem este co vsetko tam je...).
Zaroven sa chcem spytat ako to je s kartou Skylink, ked chcem mat 2 TV? Musim si kupit aj 2 karty, alebo sa to da aj nejako inak poriesit?

Dakujem
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
michaaal Pozri príspevok
No ani som neodpisal ako to dopadlo...
Uz cca 1 rok mam spominany set a mozem povedat ze je az na par (cca 3-4x za rok) nutnych restartov je bezproblemovy.
Sam som si dokonca vsetko namontoval a spojazdnil (samozrejme firmver bol uz nahraty od vyrobcu). Nastavenie paraboly bolo samozrejme piplackou, no mozem povedat ze obraz je kvalitka (a to som videl obraz u vela znamych co maju skylink a TV z mojej kategorie). Co sa tyka zdielania, tak je to riesene sietovym cross kablom (btw. nemusel som robit dieru na koncovku, ale sam som si ju nacvakol).
No ale vratim sa k zariadeniu - za tu cenu setu mam na moje poziadavky kvalitu + mozem aj nahravat (EPG).
No, ak si myslíš, že dobrým nastavením paraboly máš ostrejší obraz, tak sa čudujem, že Ti to funguje.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

aha, ale s tej citacie som aj tak nezistil o aky box sa jedna. Predpokladal som, ze to bude satelita 2000, ale nevedel som to na 100%
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

http://dsl.sk/article.php?article=12592 - Skylink spoplatňuje "bezplatnú" ponuku
0 0
Nirinda Nirinda

Nirinda je offline (nepripojený) Nirinda

Zdravím, chcem sa spýtať, za koľko sa dá zriadiť, alebo, koľko bežne stojí zriadenie skylinku, aké máte skúsenosti?
Máme zlý obraz na káblovej televízii a uvažujem o tejto možnosti.
Našla som chlapíka, cez skylink.sk, čo to vie urobiť cca za 220 eur,(komplet), čo sa nepozdáva mojej rodine. Údajne by to mohlo byť aj lacnejšie až o 50%.

Vyšla by svojpomocná inštalácia lacnejšie? Zvládol by to aj bežný užívateľ ?
Nerozumiem tomu celkom, ako vybrať napr. kartu, pretože som našla kartu IRDETO za 39,- aj za 75,- eur. Aký je tam rozdiel? Ktorú kartu odporúčate, prípadne, aký satelitný prijímač by ste odporučili?
Prosím dostaňte ma do obrazu.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

No 220€ za jeden komplet je asi moc ak ide o prijimac z tych najlacnejších na SD prijem. Inak najlacnejšie aj s kartou by sa to dalo zohnat okolo 110€ sa mi zda ale bez montaže. Ak je clovek zrucny bez problemov nahodi satelit aj sam + nastavenie je trochu piplacka. Ta karta za tych 39€ je karta vymena to sa kupuje vtedy ak mate staru Cryptoworks kartu ktorej podpora uz konči. Normalne karty Skylink sa da zonat od 55€ vyššie.
Keď si to tak zoberete tak potrebujete :
Prijimac: SD od 35€ a viac ,HD od 50€ a viac
Kartu Skylink : cca 55€
Parabola najlepsie 80FE alebo AL: od 12€
LNB Konvertor na 1 tv od 3€
Koaxial od 0,12€/m
popripade konzolu na uchytenie na mur ak nemate moznost uchytit na nejaku zvyslu ruru.
Spolu: cca 117€ za SD a 132€ za HD

Ale to su ceny prijimacov tych najlacnejších ktore nie vzdy idu tak ako by clovek chcel.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

záleží od toho koľko družíc chceš chytať... v podstate sa dá zohnať satelitný komplet s dvoma LNB konektormi a skylink kartou okolo 130 -150 € a montáž na jedno TV potom vychádza okolo 50 € (teda aspoň ja som toľko platil...) ale nejedná sa o zostavu, ktorú by si kúpil dajaký fajnšmeker... tam to ide už do vyšších cien...
inštaláciu asi sám nezvládneš, keďže treba satelit natočiť na družicu a k tomu treba prístroj za cca 100 € čo sa ti kvôli montáži jedného kompletu neoplatí kupovať (a nemáš ešte k tomu aj tie skúsenosti, aby to fungovalo dobre)... skôr je to lepšie nechať na odborníka čo ti to dobre spraví...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Ice dive Pozri príspevok
záleží od toho koľko družíc chceš chytať... v podstate sa dá zohnať satelitný komplet s dvoma LNB konektormi a skylink kartou okolo 130 -150 € a montáž na jedno TV potom vychádza okolo 50 € (teda aspoň ja som toľko platil...) ale nejedná sa o zostavu, ktorú by si kúpil dajaký fajnšmeker... tam to ide už do vyšších cien...
inštaláciu asi sám nezvládneš, keďže treba satelit natočiť na družicu a k tomu treba prístroj za cca 100 € čo sa ti kvôli montáži jedného kompletu neoplatí kupovať (a nemáš ešte k tomu aj tie skúsenosti, aby to fungovalo dobre)... skôr je to lepšie nechať na odborníka čo ti to dobre spraví...
Keď chce Skylink, tak po veľa družiciach netúži. Samozrejme, že za okolností, že o satelitoch nemá šajnu, tak by si to mal nechať namontovať a naladiť. S tým merákom, ale nesúhlasím. Bez problému som si nainštaloval paraboly aj nastavil, lenže mám to ako hobby a na nastavenie používam starý Humax 5500 CRCI, u ktorého viem podľa sily signálu nastaviť paraboly. Nové a aj drahšie prijímače mi to ale neumožňujú, tam je sila signálu 50% a vypadáva, Humax je stabilný od 12%, takže ak na neexotickej družici dostanem 70%, tak rezervy je dosť.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Ice dive Pozri príspevok
záleží od toho koľko družíc chceš chytať... v podstate sa dá zohnať satelitný komplet s dvoma LNB konektormi a skylink kartou okolo 130 -150 € a montáž na jedno TV potom vychádza okolo 50 € (teda aspoň ja som toľko platil...) ale nejedná sa o zostavu, ktorú by si kúpil dajaký fajnšmeker... tam to ide už do vyšších cien...
inštaláciu asi sám nezvládneš, keďže treba satelit natočiť na družicu a k tomu treba prístroj za cca 100 € čo sa ti kvôli montáži jedného kompletu neoplatí kupovať (a nemáš ešte k tomu aj tie skúsenosti, aby to fungovalo dobre)... skôr je to lepšie nechať na odborníka čo ti to dobre spraví...
S tým pristrojom nesuhlasim vobec parabolu zvladne nastavit kazdy co i len trochu sikovnejsi clovek je x clankov ako sa steluje moje prve nastavenie trvalo asi 10 min a bez problemov len treba vediet ako. A 50€ za instalaciu asi vela u nas to je okolo 30€ ale zalezi od toho kto to instaluje.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
command Pozri príspevok
S tým pristrojom nesuhlasim vobec parabolu zvladne nastavit kazdy co i len trochu sikovnejsi clovek je x clankov ako sa steluje moje prve nastavenie trvalo asi 10 min a bez problemov len treba vediet ako. A 50€ za instalaciu asi vela u nas to je okolo 30€ ale zalezi od toho kto to instaluje.
Zvýraznené v texte.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať