Zavrieť

Porady

Zdanenie zostatkovej hodnoty daroveného majetku

Bez živnostenského oprávnenia som prenajímal nehnuteľnosť a prenájom som ukončil 31.12.2010 . Viedol som kompletné jednoduché účtovníctvo a nehnuteľnosť som odpisoval a zostala zostatková hodnota. Od 3.1.2011 som nehnuteľnosť daroval dcére na podnikanie. Som nútený túto zostatkovú hodnotu zdaniť ? A prípadne do akého termínu musím podať daňové priznanie za rok 2011?
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    (5) Príjem z predaja nehnuteľností a hnuteľných vecí, ktoré boli zahrnuté do obchodného majetku a ktoré daňovník využíval len sčasti na podnikanie alebo na inú samostatnú zárobkovú činnosť alebo ich daňovník prenajímal len sčasti, ktorý nie je oslobodený od dane podľa § 9 ods. 1 písm. a) až d) až c), sa zahrnie do základu dane len v tom pomere, v akom daňovník tento majetok využíval na uvedené činnosti.

    Vo Vašom prípade ide o darovanie, nie o predaj, žiadna daň zo ZC sa nemusí priznávať....

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    ahojte, chcela by som vas poprosit o radu:
    zivnostnik je platitelom dph a ma v majetku polnohospodarsku budovu s pozemkom. budovu obstaral v r. 2004. moze tento zivnostnik darovat tuto budovu s pozemkom svojej dcere? co so zostatkovou cenou a DPH?
    dakujem.

    Zdanenie zostatkovej hodnoty daroveného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.