Zavrieť

Porady

plast.okna a cistenie od lepidla

zdravim,
mozu sa cistit plastove okna ktore su polepene od lepidla riedidlom ? neposkodi sa povrch plastoveho okna ?

lepidlo zostalo od lepiacej pasky zaprazene od slnka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ako dlho tam ta paska bola?
    standardne sa maju odstranit do 3 mesiacov
    predpokladam totiz, ze ak je to uz zazrate v rame, tak to nevycistis nicim, ani riedidlom

    majus1 je offline (nepripojený) majus1

    majus1
    ivka70 Pozri príspevok
    ako dlho tam ta paska bola?
    standardne sa maju odstranit do 3 mesiacov
    predpokladam totiz, ze ak je to uz zazrate v rame, tak to nevycistis nicim, ani riedidlom
    Ja som ich vyčistila metylalkoholom :-), na hubku na riad som si dala metyl a po vyčistení som to ešte poutierala čistou vodou , ten lep som tam mala dosť dlho (min 8 mesiacov) a pustilo to , ale riedidlo som neskúšala.....

    dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

    dodo_b
    robili sme fasadu, takze som foliu na okna nalepil klasickou priesvitnou paskou, kedze ina nebola po ruke , paska tam bola 1 den a zanechala lepidlo na povrchu. ked som to zisitil, hned som dal dole vsetky folie, nie vsade nechalo lepidlo. skusal som riedidlo, ide to dole, len sa obavam zltnutia po case

    dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

    dodo_b
    klasika, najprv ocistime, potom zistime podrobnosti

    riedidlo pomohlo, ale za pol rokauvidime vysledok. a po ocisteni okien som nasiel na vchod. dverach brutalnu chybu. po ocisteni prostriedkom, co obsahuje riedielo vidiet tmave flaky, celee ZLE

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    inak ja cistim zostatky z klasickej lepiacej pasky na hladkych plochach technickym benzinom ....

    a dalsia vec, dnes existuju specialne pasky na ochranu okien pri stavebnych ci maliarskych pracach, trocha investicie do tychto pasok ti usetri kopec casu, namahy a asi aj tie okna

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    dodo_b Pozri príspevok
    zdravim,
    mozu sa cistit plastove okna ktore su polepene od lepidla riedidlom ? neposkodi sa povrch plastoveho okna ?

    lepidlo zostalo od lepiacej pasky zaprazene od slnka
    Riedidlo v žiadnom prípade! Poleptáš si povrch a potom to už neopravíš. Radšej skús niečo na báze alkoholu.

    plast.okna a cistenie od lepidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.