Zavrieť

Porady

Cistenie kominov v bytovke

Ako sa ma platit za cistenie kominov v bytovke? Kazdy byt si ma platit sam za cistenie kominov alebo sa to ma platit z Fondu oprav a udrzby? Ide o to, ze nie kazdy byt pouiziva komin.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    marian01 Pozri príspevok
    Ako sa ma platit za cistenie kominov v bytovke? Kazdy byt si ma platit sam za cistenie kominov alebo sa to ma platit z Fondu oprav a udrzby? Ide o to, ze nie kazdy byt pouiziva komin.
    Zo spoločného účtu je možné hradiť len práce a služby, ktoré sa týkajú spoločných častí, zariadení a príslušenstva domu. Všetko ostatné, čo je súčasťou bytu vlastníka, si hradí sám.


    Spoločnými časťami domu sú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie.
    Spoločnými zariadeniami domu sú zariadenia určené na spoločné užívanie, ktoré slúžia výlučne tomuto domu, aj keď sú umiestnené mimo domu. Sú to najmä výťahy, práčovne a kotolne vrátane technologického zariadenia, sušiarne, kočikárne, spoločné televízne antény, bleskozvody, komíny, vodovodné, teplonosné, kanalizačné, elektrické, telefónne a plynové prípojky.


    Takto by to malo byť, ale je možná aj iná rozumná dohoda. Ale bohužiaľ tá u nás medzi vlastníkmi často zlýhava...

    Cistenie kominov v bytovke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.