Zavrieť

Porady

Ako postupovat ked nam majitel bytu nechce vratit depozit?

Dobry den,

potrebovala by som poradit ohladom toho, ze od 01.01.2010 - 30.07.2011 sme boli v podnajme, kde sme platili 300 eur mesacne. Na zaciatku sme majitelke bytu dali depozit vo vyske 166 eur , ktore nam teraz odmieta vratit.
Chcela by som ju nahlasit za kratenie dani , nakolko sme mali v zmluve o podnajme sumu 300 eur a prijmove doklady kazdy mesiac len vo vyske 140 eur.
Chcela by som teda poradit ako postupovat dalej? Lebo ta pani absolutne nereaguje a smeje sa, ze ju kludne mozeme nahlasit depozit skratka nevrati.
Tymto by som rada upozornila aj buducich moznych podnajomnikov aby si dali velky pozor na dotycnu pani Suchoňovu Jarmilu , ktora prenajima garzonku v BA - petrzalka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Resil jsem podobny problem, kdy byl slozeny depozit 400EUR a majitelka ho nechtela vratit. Napsal jsem ji list, nasledne pres pravnika se podal navrh na soud na vydani platebniho rozkazu. Splacela mi to po 20 eurech a splatila jen 1/2. Pak se zacala ohanet, ze jsou nedoplatky na energiich, ale smerodatny dokument mi nepredlozila. Jeste ted mi je dluzna penize, ale uz to jsou 3 roky. Takže bacha na Ing. Tatiana Šindelárová - prenajima byt Miletičova ul. Bratislava.

    Ako postupovat ked nam majitel bytu nechce vratit depozit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.