Zavrieť

Porady

DIC a neskor aj IC DPH

Ahojte,

mal som len DIC (od januara 2001) a teraz mam aj IC DPH (od teraz).

Budem mat uplatnovane jednoduche uct.

Je mozne pouzit faktury do teraz bez IC DPH (ked som ho nemal) a od teraz faktury s IC DPH (ked bolo pridelene)?

Napr. mobil, net mam na ICO od zaciatku ale nemam tam zakotvene IC DPH, mozem pouzit takuto fa do nakladov?

D.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mio001 Pozri príspevok
    Ahojte,

    mal som len DIC (od januara 2001) a teraz mam aj IC DPH (od teraz).

    Budem mat uplatnovane jednoduche uct.

    Je mozne pouzit faktury do teraz bez IC DPH (ked som ho nemal) a od teraz faktury s IC DPH (ked bolo pridelene)?

    Napr. mobil, net mam na ICO od zaciatku ale nemam tam zakotvene IC DPH, mozem pouzit takuto fa do nakladov?

    D.
    ABy si si mohol uplatniť nárok na odpočet dph, musíš mať na faktúre uvedené IČO Dph, takže skutočnosť, že si sa stal platiteľom dph ,oznám svojím dodávateľom.

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    Ok, to viem k DPH.

    ... ale mozem pouzit takuto fa (bez IC DPH, napr. v januar 2011 za net) ako naklad - vydaj v jednoduchom uctovnictve pri pocitani danoveho priznania?

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    neviem,či som ťa pochopila..... ale IČ DPH máš mať na faktúrach len odvtedy,ako ti ho pridelili.... keď si registrovaný len odteraz,tak samozrejme na januárových faktúrach ho mať nemôžeš,keďže si ho vtedy nemal/a.....

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    mio001 Pozri príspevok
    Ok, to viem k DPH.

    ... ale mozem pouzit takuto fa (bez IC DPH, napr. v januar 2011 za net) ako naklad - vydaj v jednoduchom uctovnictve pri pocitani danoveho priznania?
    faktúru z januára môžeš dať do nákladov, celú včetne DPH. Od dátumu kedy máš IČ DPH, si z dodávateľských faktúr môžeš začať uplatňovať DPH (oznám to dodávateľom, že si sa stal platcom DPH, aby tvoje IČ DPH uvádzali už na faktúrach)

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    Este takto: ;-)

    Ako dlho treba archivovat stare faktury (napr. z roku 2009)?

    Mozem fa za rok 2011 zhromazdovat v elektronickej podobe? (napr. pri predlozeni kontrole z dan. uradu).

    Dakujem este raz..

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    1. Desať rokov po roku, ktorého sa týkajú. (ZoDPH)
    2. Vystavené - áno, prijaté - iba ak obsahujú zaručený e-podpis.

    DIC a neskor aj IC DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.