Zavrieť

Porady

nevyfakturované dodávky

ahojte, mam súrnu otazočku, minulý rok som na zaklade faktúry zaúčtovala ND na sumu 300.- /518/326/ ale správne malo byt na sumu 330.-..po zaučtovaní faktúry mi tam zostalo visiet tých 30,- , poradite ako ich zniest zo sveta? vopred moooc dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    tamara
    ahojte, mam súrnu otazočku, minulý rok som na zaklade faktúry zaúčtovala ND na sumu 300.- /518/326/ ale správne malo byt na sumu 330.-..po zaučtovaní faktúry mi tam zostalo visiet tých 30,- , poradite ako ich zniest zo sveta? vopred moooc dakujem
    Vytvoriť analytiku 518.xx a nezaradiť do DZ, t.j. bude to pripočitateľná položka k DZ

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tamara
    ahojte, mam súrnu otazočku, minulý rok som na zaklade faktúry zaúčtovala ND na sumu 300.- /518/326/ ale správne malo byt na sumu 330.-..po zaučtovaní faktúry mi tam zostalo visiet tých 30,- , poradite ako ich zniest zo sveta? vopred moooc dakujem
    Minulý rok, rok 2004 , alebo 2005?, pretože ak 2005, tak to v pohode zaúčtuješ do nákladov roku 2005.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tamara
    faktúra dosla v 1/05, ale týkala sa roku 2004.....
    Je to už minulé účtovné obdobie, takže doúčtuješ do nákladov 30.- a bude to pre Teba nedaňový náklad.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tamara
    takze, cez ID si doučtujem 518/326 nedanove...... dakujem Tweety
    Ešte sa pozri, či si to nemala už v roku 2005 vyfakturované. Ako si zaúčtovala potom tú faktúru.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    fa dosla v 1/05, týkala sa 12/04 na sumu 330.- Sk..omylom som zaučtovala sumu 300.- /518/326/....ako nevyvakturovanú dodoávku.faktúru som v januári 2005 zaúčtovala v sume 330.- Sk /326/321/

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tamara
    fa dosla v 1/05, týkala sa 12/04 na sumu 330.- Sk..omylom som zaučtovala sumu 300.- /518/326/....ako nevyvakturovanú dodoávku.faktúru som v januári 2005 zaúčtovala v sume 330.- Sk /326/321/
    Takže doúčtuješ 518/326, lebo tam Ti chýba tých 30.-Sk.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    tamara
    ale mínusom, nie?
    Nie mínusom, lebo tých 30 SK malo byť v nákladoch r. 2004. Nweviem ako Ty , ale ja mám možnosť v softe vytvoriť si analytický účet a v stĺpci "zaradiť do DZ" dám nie. Čiže v účtovníctve to mám pre účely HV správne v nákladoch, ale základ dane o túto položku mám upravenú.

    t.j. účtovala si v r. 2004 518/326 300 SK

    2005 326/321 330 SK

    a doúčtovala by si 518.1/326 30 SK nad DZ, resp. ak nemôžeš takéto nastavenie v softe urobiť, tak potom o tento účet uprav základ dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.