Zavrieť

Porady

Prepočet VZ na SP a PN

Prepočet minimálneho VZ pre SP sa robí na základe kalendárnych dní
poistenia, okrem v zákone vymenovaných výnimiek (dočasná PN, materská dovolenka, ...). Teoreticky vyzerá výpočet min. VZ za mesiac október 2005 nasledovne: minimálna mzda (6900) sa delí počtom kalendárnych dní v mesiaci (31) a násobí počtom kalendárnych dní, za ktoré sa platí poistné.
Zamestnanec je na dočasnej PN od 3. do 31.10.2005. V dňoch 1. a 2.10. bola sobota a nedeľa. Postupujem správne ak vypočítam minimálny VZ nasledovne:
6900/31*2=446 Sk ? Ak nie, na základe ktorých ustanovení zákona ?

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    ano je to správne. Robila som vyplatu za december, kde som bola PN cely december a lekar ma vypisal od 31.12. Takze za jeden den som musela odviest poistne do sociálnej z minimálneho vymeriavacieho prisluchajúcemu jednemu dnu... :-) Mala som vymeriavací pre NP a SP, IP a PvN sumu 223,- . Pre UP to neplatí, tam sa neplatí nič.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Up je úrazové poistenie? A prečo sa neplatí? Pokiaľ viem, tak UP sa plati z VZ 0-9999999999.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    áno, ale keďže nebol odpracovaný ani jeden den a ten jeden den pr. u mna 31.12. bola nedela, moja mzda bola nulova. Cize UP sa berie z 0,- Sk. (ja to beriem tak, nebola som v praci, nemoze sa stat pracovny uraz, urazove sa neplati ) Ale Ostatne odvody do sociálnej poistovne sa beru z minimalneho vymeriavacieho zakladu (za kalendárne dni) aj za ten 1 den aj ked bola nedela a nebola som vobec v praci ...

    Ak sa mýlim, budem rada ak ma niekto opraví ....

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Fronco
    kalendárne dni ? proísm v ktorom to je § zákoan o sociálnom poistení ?
    § 54 a § 55

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Ahojte. Celkom dobre nerozumiem tomu o čom je tu reč , len sa chcem uistiť. Mám zamestnanca , ktorý bol na PN od 12.12.2005 do 23.12.2005.
    Jeho vymeriavací základ za odpracované dni,dovolenku a sviatok bol 3816,-Sk. Poistné na sociálnu a zdravotnú som odviedla z tejto sumy a do výkazov som uviedla počet dní 19 , nakoľko 12 dní bol PN. Urobila som tak správne ? Neodvádza sa na zdravotnú a sociálnu odvod z minimálnej mzdy ,ako keby pracoval celý mesiac ? Už som z toho dopletená.... prosím poraďte. Mockrát ďakujem. kacena

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    kacena
    Ahojte. Celkom dobre nerozumiem tomu o čom je tu reč , len sa chcem uistiť. Mám zamestnanca , ktorý bol na PN od 12.12.2005 do 23.12.2005.
    Jeho vymeriavací základ za odpracované dni,dovolenku a sviatok bol 3816,-Sk. Poistné na sociálnu a zdravotnú som odviedla z tejto sumy a do výkazov som uviedla počet dní 19 , nakoľko 12 dní bol PN. Urobila som tak správne ? Neodvádza sa na zdravotnú a sociálnu odvod z minimálnej mzdy ,ako keby pracoval celý mesiac ? Už som z toho dopletená.... prosím poraďte. Mockrát ďakujem. kacena
    Poradí mi niekto , či robím správne ?

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    poprosila by som o radu, kedze musim zadavat pn-ku, ktora trvala od 19,06-31,07 zvlast pre kazdy mesiac teda od 19,06-30,06 a potom od 01,07-31,07 vypocita mi ten druhy mesiac aj nahradu prijmu, co nema, kedze je to pn-ka ktora trva zpredchadzajuceho mesiaca.mozem to normalne vymazat?

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Záleží na type mzdového programu a na tom, či si to správne nahrala. Ja keď nahrávam PN-ku, ktorá prechádza z mesiaca do mesiaca, tak v prvom mesiaci nahrám napr. začiatok PN 27.6. ukončenie PN vynechám. Program mi automaticky doplní začiatok vyplácania PN 27.6. a ukončenie vyplácania PN 30.6.. Vyhodí mi to aj v neukončených PN za daný mesiac. Keď nahrám PN ďalší mesiac, automaticky mi priradí pokračovanie PN a doráta potrebný počet dní náhrady, príp. iba počet dní PN. Nenahrala si náhodou minulý mesiac aj ukončenie PN?

    Prepočet VZ na SP a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.