Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

Mám tvorbu sociálneho fondu 30,-€ mesačne. Máme 50 zamestnancov vo firme, to znamená, že tvorba soc. fondu je mesačne cca 1500,-€. moja otázka je, že či môže firma čerpať celú sumu (1500,-€) každý mesiac? Za odpovede vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    čerpať možno priebežne,aj celú výšku v aktuálnom mesiaci...... ale sa mi nezdá tá výška.... ako tvoríte? /z čoho,koľko %/
    Mám plat cca 500,-€ a tvoríme 0,6%. Mám na výplatnej páske napísané vedľa rubriky sociálneho fondu 30,-€. Preto som si myslel, že to je tvorba. Alebo nie?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    szabolcs73 Pozri príspevok
    Mám plat cca 500,-€ a tvoríme 0,6%. Mám na výplatnej páske napísané vedľa rubriky sociálneho fondu 30,-€. Preto som si myslel, že to je tvorba. Alebo nie?
    prepočítaj si to 500x0.6 %= 3€.....tak ako firma mesačne tvoríte cca 150€

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    ak by mesačná tvorba SF bola podľa tvojich údajov cca 1500 € tak potom celková mesačná hrubá mzda za 50 zamestnancov by bola
    1500 € / 0,6% = 250 000 € čo by znamenalo, že v priemere mesačná hrubá mzda na 1 zamestnanca by vychádzala
    250 000 € / 50 zamestnancov = 5 000 €

    ...btw. aj ja kcem takú hrubú mesačnú mzdu

    by som si na mzdovej učtárni overila údaj 30 €, čo tým mysleli alebo ako máš rozumieť tomuto údaju...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    szabolcs73 Pozri príspevok
    Mám plat cca 500,-€ a tvoríme 0,6%. Mám na výplatnej páske napísané vedľa rubriky sociálneho fondu 30,-€. Preto som si myslel, že to je tvorba. Alebo nie?
    tvorba SF sa na výplatných páskach neuvádza. nemáš to náhodou uvedené ako čerpanie = zrážku napr. za stravné lístky, aj ked to by bola zrážka zo mzdy, alebo informatívne nejaký nepeňažný príjem podliehajúci zdaneniu?

    čerpanie sociálneho fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.